Zbiórka Intruder 1400 - SPITFIRE Zumbach - miniaturka zdjęcia

Intruder 1400 - SPITFIRE Zumbach

Adam Osipów - awatar

Adam Osipów

Organizator zbiórki

PLAN:

Etap (1)

Naprawa do stanu jezdnego (ok.5000zł - opis napraw poniżej) - starego motocykla Suzuki Intruder 1400 z 1987r. przerobionego wizualnie [opisany w magazynie: "Custom" nr: 3 z roku 2013] na styl motocykli INDIAN = obszerne błotniki wykonane z laminatu - kruszejące niestety od wibracji - zamiana na metalowe = trwałe, na których warto zainwestować malowanie (ok.2500zł).

Etap (2)

Przemalowanie "Indianina"  w barwy myśliwca SPITFIRE na którym latał Jan Zumbach - najlepszy AS Dywizjonu 303: aerograf (3500 do 4000zł), folia reklamowa (ok.1700zł)

Maszyna ta - łącząca osobistą pasję do lotnictwa i motocyklizmu - obu dających poczucie WOLNOŚCI, odpoczynku, naładowania duchowych akumulatorów pozytywną dawką dobrej energii, pięknej pasji bycia w grupie podobnych osób - niezależnie skąd pochodzą i na czym jeżdżą ("latają"), wyciszeniem i "wypoczętą radością" którą można dzielić się następnie z innymi ludźmi, swoją Rodziną, dziećmi... Będzie także wspaniałym "narzędziem" i pomocą dydaktyczną w podtrzymywaniu pamięci historycznej o Polskich pilotach - Bohaterach walczących min. w "Bitwie o Anglię" - uczczenie pamięci ich ofiarnej służby i godnego życia.

Motocykl oprócz codziennej jazdy do pracy (pracuję obecnie na Gdańskim lotnisku, w obsłudze naziemnej samolotów = wynagrodzenie skromne) będzie szczególnie przeznaczony na : zloty, wystawy, parady, wizyty w domach dziecka, przedszkolach, szkołach itp. - pobudzający marzenia małych chłopców (jak niegdyś moje!), dający kontakt z poważną, ciężką, stabilną maszyną, poczucie mocy silnika, jego charakternego bulgoczącego silnika V2 (45st.) i poczucia swobody i wolności, delektowania się zakrętami i drogą, dający smak przygody i radość nie tylko dzieciakom... 

Jako ojcu czworga wspaniałych dzieciaczków - jest dla mnie niemożliwym zrealizować tak śmiały/kosztowny projekt. Motocykl jest unieruchomiony od 2 sezonów gdyż zwyczajnie nie stać mnie (naszego budżetu rodzinnego) na podstawowe konieczne naprawy:

ogumienie na obu kołach sparciałe/dziurawe, pęknięty wężyk paliwowy pod siedziskiem, bak spawany z dwóch - rozszczelnił się i pod lakierem paliwo cieknie na silnik, po tych naprawach motocykl będzie mógł jeździć, jednak następne w kolejce są: należy wyjąć silnik z ramy (spora robocizna!) gdyż przedni cylinder pobiera sporo oleju i obficie  kopci = prowadnice zaworowe, lub/i minimum uszczelniacze, jednak może być to poważniejszy problem(?), dwie śruby dokręcające bak do ramy pękły wewnątrz owej ramy = trzeba nawiercać je wewnątrz, przy hamowaniu przodem kierownica mocno drży = prawdopodobnie krzywa tarcza hamulcowa, zbyt miękkie oba zawieszenia - dobijają na polskich dziurawych drogach = na zakrętach niebezpieczne... [kilka z tych problemów jest sfotografowanych/nagranych].

planowane ulepszenia: Żarówki reflektorów bocznych 60watowe pobierają sporo prądu z akumulatora - rozładowując go podczas jazdy! Są wyjęte - dobrze było by zmienić je na ledowe 2x H3 + 1x H4 reflektor główny, siedzisko ma za słabe sprężyny i dobija na polskich dziurawych drogach o laminatową maskownicę + przydało by się obszyć brązową skórą w klimacie bobber'ów z lat 30-50 tych w USA, tak jak i obie manetki kierownicy. Brakuje drugiego siedziska i podnóżków dla pasażera. Z racji na sporą masę pojazdu - dobrze było by dospawać do widelca (po lewej stronie) drugie mocowanie pod zacisk tarczy hamulcowej, gdyż Harley'owska piasta (RoadKing / ElectraGlide) jest do tego przystosowana - obustronna. Obręcze kół i silnik pomalować np. proszkowo na czarny mat (szczyt żebrowania cylindrów pozostawiając chromowane).

Dlatego każda nawet najmniejsza wpłata przybliża do celu. Jeżeli nie uda zebrać się odpowiednich funduszy - motocykl zostanie przerobiony na minimalistycznego bobbera.

[tech info]: Celem jest uzbieranie sumy 15.000zł która będzie przeznaczona wyłącznie na projekt - suma 16.500zł ustawiona na liczniku portalu "pomagam.pl" (=dodatkowe 1.500zł), przeznaczone będą na standardową PROWIZJĘ 7.5%, którą portal "pomagam.pl" pobiera za udostępnienie takiej technicznej możliwości zbiórek funduszy = za pomoc w realizacji każdego projektu, a co za tym idzie pobrana zostanie suma: 1.237,5zł

Będę na bieżąco relacjonował foto/video (z rachunkami) każdy etap i postępy napraw + dla chętnych-wpłacających "cegiełki" finansujące ten projekt - przewiduję oficjalne podziękowania.

Jeżeli ktoś z was zna warsztat w Polsce który podjął by się wszystkich wymienionych zagadnień - czyli kompleksowych napraw, serwisu i wykończenia - bardzo chętnie poproszę o kontakt. 

WSZYSTKIM wspierającym mój bezczelnie śmiały projekt marzeń SERDECZNIE DZIĘKUJĘ - Szacunek dla was za "dary serca" = wasze ciężko zarobione pieniądze. Pozdrawiam!

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Adam Osipów - awatar

  Adam Osipów

  21.08.17
  21.08.17

  [znalezione w sieci 2]: MOTOCYKL z motywami Spitfire... o ileż więcej można by namalować na potężnych powierzchniach typu "indian"!

  Zdjęcie aktualności 7 212

Komentarze

 • Anna Kubicz - awatar

  Anna Kubicz

  20.04.18
  20.04.18

  Dla Suzi :) Powodzenia, oby sie udalo.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.08.17
  19.08.17

  powo 3mam kciukeny za projekt indianer :)

  • Adam Osipów - awatar

   Adam Osipów - Organizator zbiórki

   20.08.17
   20.08.17

   Dziękuję Ci ! DO ZOBACZENIA WKRÓTCE :-) Powodzenia w twych interesach!

 • Katarzyna Golebiewska - awatar

  Katarzyna Golebiewska

  18.08.17
  18.08.17

  Najlepszego Adasiu! Zawsze pomoge!

  • Adam Osipów - awatar

   Adam Osipów - Organizator zbiórki

   18.08.17
   18.08.17

   :-D Kasiu - JESTEŚ Kochana! Dziękuję Ci BARDZO! No i... Jesteś PIERWSZA!!!! Na Ciebie zawsze mogłem liczyć!

Adam Osipów - awatar

Adam Osipów

Organizator zbiórki

Wpłaty - 6

Anna Kubicz - awatar
380
Anna Kubicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Maje - awatar
100
Maje
Jakub Ozi - awatar
50
Jakub Ozi
Katarzyna Golebiewska - awatar
100
Katarzyna Golebiewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.