Tola trafiła pod naszą opiekę w styczniu 2018 r. Przyszła po pomoc do szpitala. Chora, zziębnięta weszła do budynku by choć na chwilę ogrzać futerko. I tak została, dostała jeść, pić i już nie chciała opuszczać tego miejsca. Poproszono nas o pomoc, patrząc na zdjęcia nie mogliśmy odmówić. Chore uszy, oczy, brudna sierść… od razu dostała antybiotyk, krople, maść. Wszystko przyjęła z pokorą, tylko zależało jej by się wtulić w bezpieczne ramię. Z niepomyślnych wiadomości - zrobiliśmy jej test na białaczkę - wyszedł dodatni :-( Okazało się również, że ma chore nerki :-(

Tola mieszka w naszej kociarni już prawie pół roku. Wypiękniała i nie przypomina już tej zaniedbanej kotki, którą poznaliśmy w styczniu. W tym czasie udało nam się Tolę zaszczepić i wysterylizować. Cały czas dbamy też o jej nerki i pilnujemy aby dobrze się odżywiała i przyjmowała odpowiednie suplementy.

Niestety Tola ostatnio troszkę nam osowiała. Gorzej jadła, częściej była rozdrażniona i pokazywała nam swoje „fochy”.  Przyczynę poznaliśmy w piątek – powiększone węzły chłonne, wyciek z oka i brzydki zapach z pyszczka zmusiły nas do działania. Na sygnale Tola pojechała do pani doktor. Diagnoza: ostre zapalenie dziąseł. Ze względu na to, że Tola jest kotką białaczkową takie sytuacje mogą się zdarzyć, ale u Toli jest to już kolejny taki epizod, więc musimy zadziałać radykalnie. By wyciszyć stan zapalny Tola dostała leki przeciwzapalne i antybiotyk oraz nakaz umówienia zabiegu sanacji jamy ustnej gdy tylko stan dziąseł się poprawi. Zabieg umówiliśmy na 11 czerwca. Nie możemy czekać. Potrzebujemy Was. Trzymajcie kciuki, a jeśli możecie wpłacić grosik, to bardzo poprosimy ♥

Aktualności

 • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

  KOTYlion z miłości do kotów

  16.07.18
  16.07.18

  Tola już dawno po zabiegu, mamy nadzieję, że o nim zapomniała i nam wybaczyła. Na pewno przyniósł jej ulgę :) Pozostał jednak dług, nie uzbieraliśmy nawet na opłacenie faktury za sam zabieg :(. Prosimy Was, pomóżcie nam. Każda złotówka jest dla nas ważna. Liczymy na Was i dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom za dotychczasowe wpłaty :)

  Zdjęcie aktualności 17 457

Komentarze

 • Mariola - awatar

  Mariola

  25.07.18
  25.07.18

  Żałuję, że nie mogę Cię przygarnąć...

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   26.07.18
   26.07.18

   Pani Mariolu, nie da się wszystkich przygarnąć, niestety. Proszę się nie martwić, znajdziemy Toli dom :). Jeśli ma Pani możliwość prosimy Ją udostępniać, niech pozna Tolunie cała Polska :)

 • Marzena - awatar

  Marzena

  08.06.18
  08.06.18

  Moja kicia też ma ten problem z dziąsłami. Trzymaj się Tolciu :*

  • KOTYlion z miłości do kotów - awatar

   KOTYlion z miłości do kotów - Organizator zbiórki

   12.06.18
   12.06.18

   Oj tak, to powszechny problem u kotów, a u białaczkowych szczególnie, dziąsła nie wytrzymują :( Dziękujemy bardzo za wpłatę :)

Wpłaty - 14

Mariola - awatar
200
Mariola
Grażyna N. - awatar
25
Grażyna N.
Eugeniusz Swadźba - awatar
20
Eugeniusz Swadźba
Anonimowy Darczyńca - awatar
4
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
50
Agnieszka
Emilia - awatar
30
Emilia
Anonimowy Darczyńca - awatar
6
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata Stokłosa - awatar
20
Małgorzata Stokłosa
Agata Wanat - awatar
20
Agata Wanat

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij