Zbiórka Sterylizacja Tosi i Rudej - miniaturka zdjęcia

Sterylizacja Tosi i Rudej

Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Zbiórka na sterylizację Tosi i Rudej - dwóch malutkich suczek pod opieką fundacji Głos Psa - Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, zabranych z wielkiego stada starszej pani.

Około miesiąc temu dowiedzieliśmy się o starszej kobiecie z Nowego Targu, która ma u siebie kilkanaście psów, nie zapewnia im właściwej opieki, sama żyje w bardzo kiepskich warunkach, do tego stopnia, ze nie ma prądu, ale odrzuca proponowaną pomoc. Po dwóch wizytach okazało się jednak, że nie jest to osoba, która zbiera psy i wyrządza im krzywdę, tylko taka, która próbuje się nimi opiekować, ale ze względu na bardzo zaawansowany wiek i trudne warunki mieszkaniowo finansowe nie daje sobie rady. 

Część psów przybłąkała się, część została jej podrzuconych kiedy w okolicy zauważono, że nie odmawia im pomocy, a ponieważ nie były wysterylizowane, pojawiły się też szczeniaki. I tak stadko urosło do kilkunastu i coraz trudniej było o nie zadbać. 

Trzeba było działać. Pani Jasia przyjęła naszą pomoc i zgodziła się oddać nam 11 szczeniaków byśmy mogli odchować je i poszukać im domów. Przy okazji okazało się, że są wychudzone i mają nużycę, którą w dalszym ciągu leczymy. 

Starsza pani oddała nam również dwie malutkie, młodziutkie suczki do sterylizacji, Tosię, która jest mamą części naszych szczeniaków 

oraz Rudą.

Tosia musiała przejść przyspieszony zabieg sterylizacji, ponieważ to co było uznawane początkowo za zapalenie macicy, okazało się niewydalonym łożyskiem. Mimo młodego wieku, który szacownay jest na ok. 1,5-2 lat, już zdążyła zostać mamą. 

Po zabiegu malutka Tosia czuje się dobrze i dochodzi do siebie pod troskliwą opieką w domu tymczasowym. Jednak dłuższe przebywanie w dużym stadzie psów, gdzie musiała radzić sobie sama, spowodowało, że kiepsko się z nimi dogaduje, dlatego pracujemy też nad jej socjalizacją.

Ruda to około 2-letnia kilkukilogramowa sunia, która również została wysterylizowana w trybie przyspieszonym i przebywa teraz w domu tymczasowym. 

Ona również dopiero uczy się normalnego życia, ponieważ przebywanie w dużym stadzie i ograniczony kontakt z człowiekiem spowodowały, że jest lękliwa i wycofana w stosunku do ludzi.

Obie sunie pomału przygotowujemy do adopcji i będziemy szukać im odpowiedzialnych domów, które zrozumieją ich historię, lęki i potrzeby.

Nie mogliśmy nie pomóc tym psiakom i pozwolić by dalej rozmnażały się i pozostawały bez odpowiedniego żywienia i opieki weterynaryjnej, zwłaszcza w obliczu nadchodzącej zimy. 

Niestety za wszystko trzeba zapłacić. Koszt sterylizacji to 250 zł za jedną sunię, w sumie jesteśmy winni lecznicy 500 zł. Już jesteśmy zadłużeni i nie mamy skąd wziąć pieniędzy, tylko dzieki Waszej pomocy będziemy w stanie opłacić te zabiegi. 

Serdecznie dziękujemy za kazdą pomoc!


https://www.facebook.com/pg/Glos.Psa/

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Weronika Branny - awatar

Weronika Branny

Organizator zbiórki

Wpłaty - 19

Mirella Machnikowska - awatar
20
Mirella Machnikowska
Mario Regola - awatar
69
Mario Regola
Mario Regola - awatar
20
Mario Regola
Sylwester - awatar
10
Sylwester
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Od pysi - awatar
10
Od pysi
Jadwiga Otrząsek - awatar
10
Jadwiga Otrząsek
Daria Ślusarczyk - awatar
10
Daria Ślusarczyk

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij