Zbiórka Wsparcie dla Krystiana w walce - miniaturka zdjęcia

Wsparcie dla Krystiana w walce

Krystian - 14 lat, od grudnia 2015 roku walczy z ostrą białaczką szpikową. Jedynym sposobem na uratowanie jego życia była silna chemioterapia i przeszczep szpiku. Agresywne leczenie odbiło swoje piętno w organizmie Krystiana. Wysokie gorączki, brak apetytu, wymioty, sepsa oraz różne inne infekcje - tak wyglądała codzienność. W maju 2016 roku cieszyliśmy się, że Krystian narodził się na nowo. 26 maja miał przeszczep szpiku, a już pod koniec czerwca opuściliśmy szpital. Niestety nie na tak długo jak początkowo oczekiwaliśmy. W lipcu dopadł go wirus, ale dwutygodniowa antybiotykoterapia miała zapewnić powrót do domu. W trzynastej dobie leczenia straciliśmy z Krystianem kontakt. Anestezjolodzy wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną, aby wyciszyć jego organizm. Byli pewni, że gdy wybudzą go na drugi dzień będzie wszystko w porządku, ponieważ podstawowe wyniki nie wskazywały na nic groźnego. Niestety po wybudzeniu Krystiana okazało się, że jego stan jest poważny. Jest jak roślina, bez kontaktu, ruchu i oddechu. Dlaczego? Przecież wyniki są idealne! Po dwóch tygodniach okazało się, że mózg Krystiana został zaatakowany przez wirus EBV, stąd śpiączka. 

Lekarze kazali przygotować się na najgorsze. W międzyczasie zaczęły atakować go różne wirusy, miał zapalenie płuc, odmę płucną, wysoko gorączkował i źle znosił intubację. Lekarze na oddziale intensywnej terapii postanowili przeprowadzić tracheostomie. Dziura w gardle, dreny do spuszczania wody z płuc, pełno kabli i nieprzytomny Krystian. Ten widok dzień w dzień powalał mnie z nóg. Po trzech miesiącach Krystian wybudził się, a na jego twarzy zaczęły pojawiać się rany. Jego twarz wyglądała jakby miała za chwilę się rozpaść. Rany były oporne na wszelkie sposoby leczenia, wszyscy załamywali ręce. Był to przeszczep przeciwko gospodarzowi. W płacie płuca zrobiła się malutka dziurka, z której wydobywała się gęsta wydzielina zatykajaca drogi oddechowe i w żaden sposób nie można było jej odessać. Przez kilka tygodni mieliśmy wędrówki z oddziału hematologii na oddział intensywnej terapii, by za pomocą bronchoskopi oczyścić drogi oddechowe Krystiana.

 Osiem miesięcy bez dnia przerwy leżał w szpitalnym łóżku. Wpadł w depresję, miał okropną przeczulicę bólową, przez którą przestał nawet siadać. Ma kompletny zanik mięśni. Ma 14 lat, waży niecałe 30 kg, 160 cm wzrostu. Krystian z biegiem czasu zaczął tracić słuch. Na dzień dzisiejszy jest to 80% niedosłuchu na jedno ucho, a na drugie 70%. Ostatnio uaktywniła się w jego organizmie bakteria clostridium, a to oznacza, że prawdopodobnie czeka nas przeszczep flory bakteryjnej w Gdańsku. Obecnie Krystian dochodzi do siebie.  Nabiera sił, zaczyna mówić, choć nie słyszy i nie chodzi. Dopadają go w między czasie drobne infekcje i wirusy, ale to nic w porównaniu do tego co przeszedł.

Pomóżmy Krystianowi!!!

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Walczymy !!!!!!! :) - awatar

  Walczymy !!!!!!! :)

  21.09.17
  21.09.17

  Wspacie dla Krystiana w walce

 • Wsparcie dla Krystiana w walce - awatar

  Wsparcie dla Krystiana w walce

  14.08.17
  14.08.17

  Chłopaku ;) głowa do góry i wszystkiego dobrego !!!!!

 • Magda - awatar

  Magda

  14.08.17
  14.08.17

  Dasz radę wojowniku !

 • Ella - awatar

  Ella

  21.05.17
  21.05.17

  Zdrowej Krystian, Trzymam kciuki ❣️❣️❣️

 • Konrad Kowalewski - awatar

  Konrad Kowalewski

  11.04.17
  11.04.17

  Dasz rade !!!

Wpłaty - 48

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Marek - awatar
10
Marek
Michał Sawiński - awatar
9
Michał Sawiński
Bartek - awatar
100
Bartek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Walczymy !!!!!!! :) - awatar
90
Walczymy !!!!!!! :)

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.