Zbiórka Pomoc oszukanym i poszkodowanym - miniaturka zdjęcia

Pomoc oszukanym i poszkodowanym

Zbigniew Heliński - awatar

Zbigniew Heliński

Organizator zbiórki

Pomóż nam pomagać. Oszukanym, pokrzywdzonym, których sprawy utknęły, którzy nie mogą dobić się o sprawiedliwość. Walczącym o prawdę. Gdy policjanci niewiele robią, by wyjaśnić ich sprawy, sędziowie nie słuchają argumentów. Pomóż nagłaśniać nieprawidłowości, wykrywać je i dokumentować. Działać dla najbiedniejszych bezpłatnie.


Cywilne Biuro Śledcze istnieje od 2013 roku. Pomagamy ludziom, którzy zostali oszukani, są poszkodowani, nie mogą wywalczyć sprawiedliwości. Jesteśmy marką dziennikarstwa śledczego. Nagłaśniamy, ujawniamy nieprawidłowości, robimy wszystko, aby zostały one wyeliminowane, nadzorujemy medialnie sprawy, które zostały do nas zgłoszone i które przyjęliśmy. Zadajemy niewygodne pytania, przedstawiamy fakty, patrzymy śledczym na ręce. Obserwujemy rozprawy w sądach. Dokładamy wszelkich starań, aby to, co utknęło w miejscu ruszało znowu. By argumenty poszkodowanych zostały usłyszane i zauważone. Naszą dewizą jest: "Po stronie prawdy". 

Nie da się jednak pomagać na odległość. Najpierw trzeba rozpoznać zagadnienie, zapoznać się z aktami w sądzie, porozmawiać z ludźmi, poznać fakty. Wiąże się to z wyjazdami, pobytem w hotelach, konsultacjami z prawnikami lub z innymi specjalistami. Takie wyjazdy trwają kilka dni. Potem wszystkiego trzeba jeszcze doglądać tygodniami lub miesiącami. To kosztuje.

Abyśmy dobrze, drobiazgowo i wnikliwie wykonali naszą pracę potrzebny jest budżet. Często przekracza on możliwości osób dzwoniących. A to właśnie ci ubodzy najbardziej potrzebują pomocy. I odchodzą rozgoryczeni. Z tego właśnie powodu nie rozpoznaliśmy na przykład sytuacji rodziny, której odbierane były dzieci, domu opieki, gdzie maltretowani mieli być pensjonariusze albo doniesienia o dzikim wysypisku niebezpiecznych odpadów. Podobnych przykładów było zresztą więcej. Co miesiąc trafiają kolejne. Z żalem rezygnujemy, jednak nie z własnej woli. Najchętniej pomagalibyśmy każdemu, kto się zgłosi.

Dzięki Wam i Waszym, nawet drobnym, wpłatom pomożemy tym, których na nasze usługi nie stać. Naprawimy kawałek rzeczywistości, zadbamy o to, żeby było sprawiedliwie. Będziemy w stanie również realizować interwencje związane ze sprawami społecznie istotnymi, uciążliwymi dla lokalnych społeczności. Wnikliwie popatrzymy na ręce wszelkim partaczom. Pieniądze posłużą tylko i wyłącznie finansowaniu działań pomocowych dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na komercyjne zlecenie. Sfinansują też interwencje w sprawach społecznie istotnych. Zastrzegamy sobie prawo wyboru takich spraw. Ze wszystkich wydatków będziemy się publicznie rozliczać. Opisywać wszystko, co wykonaliśmy dzięki darowiznom. Każdy wpłacający może w każdej chwili sprawdzić szczegóły wydatkowania środków. Jesteśmy do jego pełnej dyspozycji.

Liczymy na nawiązanie stałej współpracy z osobami, które prowadzą firmy. Możliwe jest porozumienie reklamowe, w zamian za wspieranie naszych działań. Chętnie porozmawiamy o współpracy. 

Naszym celem jest zorganizowanie stałych, bezpłatnych konsultacji z prawnikiem, a być może i innymi specjalistami. Fizycznym miejscem konsultacji będzie Łódź, jednak dostępne one będą dla mieszkańców całego kraju.

Pomóżcie nam pomagać. To smutne, gdy ktoś bardzo potrzebuje wsparcia, możemy mu je dać, ale barierą jest brak pieniędzy na wyjazd. Dziękujemy.

Nasza strona: http://cbś.com.pl

Przed wpłatą i w razie wątpliwości skontaktuj się z nami: 505-971-539

E-mail: biuro@fabrykainformacji.pl

Nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/CywilneBiuroSledcze/

Cywilne Biuro Śledcze posiada własny portal informacyjny. Właściciel biura to czynny zawodowo dziennikarz. Media otrzymują od nas bezpłatnie odpowiednio zredagowane komunikaty. Posiadamy rozbudowaną sieć kontaktów dziennikarskich w całej Polsce. W każdej sprawie pozostajemy do dyspozycji dziennikarzy zainteresowanych danym tematem. Mogą oni bezpłatnie korzystać z naszych ustaleń. Nagłośnienie, wypunktowanie ważnych elementów, a następnie stały nadzór medialny bardzo często zmienia bieg wydarzeń. 

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Zbigniew Heliński - awatar

  Zbigniew Heliński

  03.04.18
  03.04.18

  Taką chorą padlinę jemy!!!!!!!!!!! Oglądajcie zakupiony drób przed wrzuceniem do garnka. Często choruje, co jest efektem tego, czym się go pasie. Zajęliśmy się sprawą. Pierwsze środki z tej zbiórki zostaną przekazane na zbadanie kury. Nie moglibyśmy tego zrealizować bez nich. Dziękujemy. Informacje o chorej kurze rosołowej dostaliśmy od mieszkanki Łodzi. Kupiła ją w sklepie znanej sieci mięsnej.

  Zdjęcie aktualności 13 751

Zbigniew Heliński - awatar

Zbigniew Heliński

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Gizela - awatar
20
Gizela
Władysław - awatar
20
Władysław

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij