Zbiórka Dla dzieci z ADHD i Aspergerem - miniaturka zdjęcia

Dla dzieci z ADHD i Aspergerem

Zbiórka Dla dzieci z ADHD i Aspergerem - zdjęcie główne

Dla dzieci z ADHD i Aspergerem

0 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 

Jak się żyje z ADHD? Po 36 latach mogę Wam coś na ten temat powiedzieć. Wstajesz rano i nie wiesz co jest dla Ciebie ważniejsze. Umyć zęby, pościelić łóżko, zjeść śniadanie czy odpisać już na pierwszego maila z pracy. To codzienna walka o ustalenie priorytetów bo wszystko wydaję się być pilne, na już, na wczoraj wręcz. Nie czuję różnicy pomiędzy tym ważnym projektem który ukierunkuje mnie na dalszej ścieżce kariery a nagłą potrzebą posegregowania skarpet zimowych, które na dnie szuflady czekają na swój sezon. To dziesiątki czasami setki pomysłów w ciągu dnia. To są ciągłe wizje i przemyślenia, gonitwa myśli, niekończąca się potok słów i zdań w głowie których nie sposób wyłączyć. A wszystkie wydają się równie ważne. Ja jako dorosły mężczyzna dziś wiem w jaki sposób mogę okiełznać swoją przypadłość. To całkowity i bezkompromisowy minimalizm. Nie mogę mieć nic w swoim otoczeniu co mnie może rozproszyć. To ciągle te same rytuały. Mogę jeść jedno i to samo danie w nieskończoność, słuchać jednej piosenki tygodniami, chodzić w tych samych butach czy spodniach miesiącami. To konieczność izolowania się od bodźców zewnętrznych i wszystkiego co może rozproszyć koncentrację. Tramwaj na przejeździe, klakson samochodowy, dzwonek domofonu, telefonu, to są rzeczy które potrafią mnie rozproszyć na pół godziny zanim wrócę na właściwy tor.

Wyobraź sobie swój zwykły dzień w pracy, takie nudne 8 godzin przy komputerze. To co Ty zrobisz jednego dnia w te osiem godzin ja zrealizuję najwcześniej po tygodniu. Pisanie tego tekstu który czytasz od kilku minut zaczyna sprawiać mi nie tylko dyskomfort natury psychicznej, chęć odejścia od monitora, wyjścia na spacer czy po prostu wyłączenia komputera, ale powoduje wręcz objawy fizyczne. Ciało zaczyna się buntować i mówi dość. Za dużo już tego na dziś. Trzeba przeklikać kilka postów na fejsie i zerknąć na memy by na chwilę zresetować umysł i móc wrócić po chwili do dalszego pisania. Już musiałem wstać. Już musiałem się przejść po mieszkaniu bo nogi żądają ruchu. I to wszystko o 3:47 nad ranem. Bo tylko w nocy się mogę skupić. Tylko gdy wszyscy pójdą spać, świat ucichnie a ja na te kilka godzin znajdę spokój u ukojenie, mogę się na jakiś czas skupić i przysiąść do swoich obowiązków.

ADHD to bardzo wysoka wrażliwość nie tylko zmysłów ale również w sferze emocjonalnej. To empatia na najwyższym poziomie. Współodczuwanie każdej radości oraz krzywdy bliźniego. To bardzo duży wydatek energetyczny przy każdej najmniejszej relacji i interakcji z drugim człowiekiem. 

Idzie też za tym bardzo wysoka kreatywność. Większość najwybitniejszych osobowości tego świata to ludzie którzy w mniejszym lub większym stopniu cierpieli na ADHD. To inżynierowie, projektanci, twórcy i wynalazcy. Wyobraźcie sobie jaki jeszcze drzemie potencjał w tych wszystkich umysłach które są tak bardzo pobudzone a nieświadome swoich możliwości?

Naszym obowiązkiem jest pomóc tym dzieciakom wydobyć z nich ich potencjał. Na barkach wielu terapeutów w szkołach oraz instytucjach i stowarzyszeniach pozarządowych leży pomoc i wsparcie dla tych dzieci które wymagają bardzo dużego wsparcia i pokierowania nimi na właściwe tory. Ale ich możliwości są ograniczone. Materiały dydaktyczne są drogie, a czas pracy profesjonalnego pedagoga jest kosztowny. Postanowiliśmy zatem w fundacji, że wspomożemy kilka placówek i zakupimy dla nich najważniejsze pomoce edukacyjne oraz stale będziemy ich wspierali i odciążali w wydatkach na bieżące działania edukacyjne.To również wsparcie psychologiczne dla tych dzieci które czują się wykluczone z grona rówieśników, często nierozumiane z uwagi na swoja odmienność

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

  • Różnego rodzaju pomoce dydaktyczne i naukowe
  • Zakup wyposażenia szkolnego
  • Opłacenie terapii i rehabilitacji

Jeśli chcesz przekazać nam darowiznę rzeczową, przyślij paczkę na adres Fundacji:

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025


* regulamin Fundacji Wybierz by Pomóc dostępny jest pod adresem :
https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij