Zbiórka Alan - 900 gramów szczęścia - miniaturka zdjęcia

Alan - 900 gramów szczęścia

Aleksandra Piernicka - awatar

Aleksandra Piernicka

Organizator zbiórki

Kochani opowiem wam krótką walkę o moje życie jak dzielnie walczyłem żeby być z Mamą i Tatą . . .


Urodziłem się w Tczewie poprzez CC w 26 tyg ciąży z wagą 900 gram a długi byłem,aż 28,5cm ;-).W Tczewie od razu po urodzeniu byłem reanimowany uff udało się. . . w trzeciej godzinie życia zostałem przekazany do OITN w Gdańsku trochę ta reanimacja trwała co? . Przy przyjęciu stan ogólny ciężki, niewydolny oddechowo , zaintubowany. Na podstawie obrazu klinicznego i wyników badań dodatkowych rozpoznano wcześniactwo,zespół zaburzeń oddychania,infekcje wewnątrzmaciczną oraz krwawienie do CUN IV stopnia,zaburzenia wodno-elektrolitowe . Ale jest tego co? Ale to nie koniec . Jest jeszcze retinopatia wcześniakow IV i V stopnia i dysplazja oskrzelowo-płucna.


Walkę z inkubatorami i tymi innymi dziwnymi sprzętami wygrałem,ale te wylewy IV stopnia do mojej główki pozostawiły ślady bo mózg w jakimś stopniu jest uszkodzony,i przez to jestem opóźniony w rozwoju. . . W tej chwili mam prawie 6 lat - nie chodzę i nie siedzę stabilnie jak inni moi rówieśnicy ale dzielnie o to walczę każdego dnia i wierzę , że mi się uda. . . A i jeszcze zapomnieliśmy napisać o moich oczkach moja retinopatia jest poważna. Na lewe oczko słabo widzę,  na prawe widzę lepiej ale nie jesteśmy w stanie określić w ilu % . 


Na rehabilitację uczęszczamy do Placówki specjalistycznej PSOUU Koło w Skarszewach. Chodzę do przedszkola specjalnego, wiecie takiego z rahabilitacją nie ma obijania się.         Fajnie tam jest ,dużo dzieci dogoterapia ohoho i wiele innych. . . ;-)


A na co dzień jestem bardzo wesołym chłopcem, dużo się śmieje mało co płacze i z dnia na dzień uczę się coraz to więcej rzeczy ... 

Aby lepiej funkcjonować potrzebuję specjalistycznego sprzętu. 

Potrzebuję profesjonalnego siedziska - abym mógł utrzymywać prawidłową postawę siedzenia np przy stole podczas jedzenia obiadu i innych posiłków. Zapobiegnie to postępowaniu skoliozy z utracona funkcją chodu.  Potrzebuję go do pracy w domku, do w  stymulacji rączek, mam bardzo nadwrażliwe rączki, abym mógł nad nimi pracować muszę siedzieć, aby siedzieć potrzebuję dobrego krzesełka :)

Muszę też mieć pionizator. Jest on jedną z form rehabilitacji domowej.  Nie chodzę sam, a potrzebuję pozycji pionowej.  Pionizator zapobiega to postepowaniu skoliozy, zapobiega skutkom długotrwałego leżenia lub siedzenia lepiej wpływa na pracę serca, przykurczy stawów czy tez moze poprawic pracę jelit w moim przypadku jest to bardzo potrzebne ze względu na jego przewlekłe zaparcia.

Dlatego proszę Was o pomoc w zbiórce pieniążków - dofinansowania z PFRON nie dostanę, bo jak mówią "skończyły im się środki" a ja czekać nie mogę. 


Komentarze

  • Anna Buchholz - awatar

    Anna Buchholz

    25.10.17
    25.10.17

    Duzo zdrowka kochany... Nie pierwsza licytacja i nie ostatnia.

Aleksandra Piernicka - awatar

Aleksandra Piernicka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 64

Aleksandra Piernicka - awatar
250
Aleksandra Piernicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
seba i jagoda - awatar
20
seba i jagoda
Manuela Bielecka - awatar
180
Manuela Bielecka
Agnieszka Tomaszewska - awatar
70
Agnieszka Tomaszewska
Marzena Pałubicka - awatar
26
Marzena Pałubicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Patrycja - awatar
20
Patrycja
Klaudia Peplińska - awatar
60
Klaudia Peplińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij