Zbiórka Pomóż przeżyć wojnę Aminowi! - miniaturka zdjęcia

Pomóż przeżyć wojnę Aminowi!

Pomóż przeżyć wojnę Aminowi!

12 821 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 147 osób
Wpłać teraz
 


Pomóż przetrwać Aminowi i jego rodzinie w bombardowanym mieście Douma, niedaleko Damaszku. Współpracownik, przyjaciel i reporter Polskiego Zespołu Humanitarnego, Amin Hashem, i jego rodzina - potrzebują pomocy. 


Wojna obróciła jego rodzinny dom w gruzy. Teraz mieszka kilkaset metrów od linii walk. Codziennie wychodzi szukać nowego domu, który stałby trochę dalej od frontu. Nigdy nie wie, czy uda mu się wrócić - za każdym razem żegna się z rodziną na zawsze. W Syrii bombardowane są szkoły, targi, szpitale, ostrzeliwane ulice. Celem są cywile…

Z Aminem mamy kontakt dzięki połączeniu z internetem. Aby z nami rozmawiać wychodzi na dach, bo tam ma najlepszy sygnał. Włącza kamerę w telefonie i wysyła relacje z wojny. Widzimy spadające pociski, słyszymy lecące do ataku samoloty i ostrzał miasta. Czasem Amin relacjonuje z ulicy. Pokazuje ruiny, rozmawia z ludźmi. Zdarza mu się przerwać relację, bo pocisk wybucha mu niemal za plecami. 

Codzienność 22-letniego Amina jest przerażająca. Żyje pod Damaszkiem, w mieście Douma, gdzie toczą się walki pomiędzy siłami reżimu Baszara al-Asada i opozycji. Ale dla cywila nie ma większego znaczenia, kto jest sprawcą zniszczeń. Kto jest winien, że dzieci umierają z głodu.

Amin informuje nas o tym, gdzie najbardziej potrzebna jest pomoc i jaka jest obecnie sytuacja mieszkańców oblężonego miasta. Oprowadza nas po pobojowisku, którym stało się jego miasto rodzinne, bo chce pokazać za pomocą telefonu komórkowego, jak wygląda wojna. Jak mówi - nie chce umierać samotnie, chociaż, jak wierzy, „śmierć to jego los”. To wyjątkowe relacje, bo z wnętrza bombardowanego miasta. 

Aminowi zależy na tym, żeby przypomnieć światu, że Syryjczycy tam giną każdego dnia. Mężczyźni, dzieci, kobiety... Sam Amin i jego rodzina też potrzebują pomocy. Zazwyczaj brakuje w mieście podstawowych produktów zapewniających przeżycie, takich jak produkty spożywcze, woda, środki higieniczne czy leki, a kiedy da się je kupić - są bardzo drogie, czasem wielokrotnie droższe niż w Europie. 

Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę, która zapewni Aminowi i jego rodzinie większe szanse na przetrwanie. Amin to  nasz przyjaciel i współpracownik, nie można pozwolić, żeby został w potrzebie sam. Zależy nam na kontakcie i dalszych relacjach, które pozwalają nam prowadzić monitoring sytuacji w Doumie. 


Los Amina i jego rodziny jest w rękach każdego z nas. 

Eng 

Amin is our beloved friend. 

He also helps PZH (Polish Humanitarian Team) to get basic informations about the situation in Ghouta region during the war. As you know, we can not count on our media and are not well informed, so Amin is our co-worker in Douma, besiedged city close to Damascus. His house has been destroyed by the bomb. Now his family is living in another house not far from the front line. The situation is getting worse and worse. Everything, especially food, is extremelly expensive. Life there is very hard now. 

To cut the long story short,  we want to help our beloved friend and co-worker to survive this hell of Syrian war. Him and his family. All of them. Together with that beautiful girl from the picture. Her name is Maria.

. .

www.pzh.org.pl

Polski Zespół Humanitarny jest fundacją działającą na rzecz ratowania życia, zdrowia i godności osób potrzebujących, zwłaszcza z obszarów dotkniętych skutkami kryzysów humanitarnych. Organizujemy i niesiemy pomoc najuboższym, osobom zmagającym się z wykluczeniem społecznym, ofiarom konfliktów zbrojnych, epidemii i klęsk żywiołowych.

The Polish Humanitarian Team is a foundation that works to save lives, health and dignity of those in need, especially from areas affected by humanitarian crises. We organize and bring help to the poorest, people struggling with social exclusion, victims of armed conflicts, epidemics and natural disasters.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Polski Zespół Humanitarny - awatar

  Polski Zespół Humanitarny

  14.11.18
  14.11.18

  Amin jest obecnie w Stambule. Wydostał się z Syrii i wyrobił sobie paszport, ale nie może chodzić po ulicach, bo boi się policji; już raz znalazł się w więzieniu za podjęcie pracy. Teraz staramy się o stypendium dla niego, od Akademii Górniczo-Hutniczej lub Uniwersytetu Warszawskiego, bo trzy lata temu obie uczelnie oferowały w sumie 30 stypendiów dla uchodźców z Syrii. Wtedy nikt, przynajmniej w Krakowie, z nich nie skorzystał. link: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C406507%2Cuw-i-agh-funduja-stypendia-dla-uchodzcow-z-syrii.html Niestety od tego czasu i przez cały rok 2018 pojawiały się zmiany w polskim prawie dotyczącym szkolnictwa wyższego, które wiążą ręce rektorom uczelni. Również wymogi kuratorium są trudne do wypełnienia dla kogoś, kto od paru lat mieszka w ruinach czy pod namiotem i czyje świadectwa zostały wydane przez opozycję a nie przez aktualne syryjskie ministerstwo ds. edukacji. Ale nie dajemy za wygraną.

Komentarze


 • Mia Sacilotto - awatar

  Mia Sacilotto

  22.06.18
  22.06.18

  Thinking of you

 • Dorota Williams - awatar

  Dorota Williams

  06.05.18
  06.05.18

  Good luck Amin!

 • karolm - awatar

  karolm

  24.02.18
  24.02.18

  Takie rzeczy nie powinny się dziać, a ludzie ludziom sprawiać takiego losu. Powodzenia

  • Polski Zespół Humanitarny - awatar

   Polski Zespół Humanitarny - Organizator zbiórki

   24.02.18
   24.02.18

   To prawda. Bardzo dziękujemy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.18
  23.02.18

  Trzymajcie się!

  • Polski Zespół Humanitarny - awatar

   Polski Zespół Humanitarny - Organizator zbiórki

   23.02.18
   23.02.18

   Dzięki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.18
  23.02.18

  Świat się zabawia w Igrzyska Olimpijskie a w tym czasie giną bezbronne dzieci i ich rodzice. Tak płonie ten obłudny znicz. Bardzo smutne.

  • Polski Zespół Humanitarny - awatar

   Polski Zespół Humanitarny - Organizator zbiórki

   23.02.18
   23.02.18

   Tak... Na to niestety nie mamy wpływu. Ale może nam się wspólnie uda przynajmniej jednej rodzinie pomóc.

12 821 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 147 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 147

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Bożena Chorążewicz - awatar
Bożena Chorążewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika Kam - awatar
Monika Kam
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
31
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij