Anka Kulik - awatar

Anka Kulik

Organizator zbiórki

Kim jestem

Mam na imię Ania, mam 37 lat. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, następnie zrobiłam Podyplomowe Studia z Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Do 2013 roku byłam czynną zawodowo osobą pracującą w Dziale Kadr i Płac, gdzie dbałam między innymi, aby dzień wcześniej u każdego pracownika na koncie było wynagrodzenie. :)

Moja praca była moją pasją, a kodeks pracy moim partnerem życiowym.

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujmy kręgosłup Ani

Początek problemów

Do 2000 roku byłam zdrową, pełną energii i aktywną osobą, aż do momentu nieszczęsnej, lekkiej stłuczki samochodowej. Początkowo nic się nie działo, lekki ból promieniujący do kończyny dolnej – diagnoza: dyskopatia kręgosłupa lędźwiowego na poziomie L5/S1. Rehabilitacja i farmakoterapia pozwalały normalnie funkcjonować, żyć, pracować i uczyć się, a nawet biegać i czasem zagrać w siatkówkę.

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujmy kręgosłup Ani

Piekło: 4 lata - 6 operacji kręgosłupa

W 2011 roku, zmagając się z niewyobrażalnym bólem, z nosem na "wysokości kolan" z przerażeniem oddałam się w ręce znanego i cenionego neurochirurga w największym w Łodzi oraz znanym w całej Polsce szpitalu. Efekt: ogromny ból, tona leków, ale wyprostowałam się.

Ufając, wierząc, iż jestem w bardzo dobrych rękach, a tym samym walcząc o normalne życie, pracę, o macierzyństwo, poddałam się kolejnym operacjom. Niestety, poprawa stanu zdrowia nie nastąpiła, a wystąpiło wręcz pogorszenie - zaburzenie pracy zwieraczy.

Po 5 operacjach kręgosłupa wierzyłam, że rehabilitacja pomoże. Nastąpiło pogorszenie, czego efektem była 6 operacja.

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujmy kręgosłup Ani

Dramatyczna diagnoza

Po 6 operacji rozpaczliwie zaczęłam szukać pomocy w Warszawie, gdzie usłyszałam kolejną diagnozę - "nieprawidłowe położenie systemu stabilizacji - potrzeba pilna 7 operacja".

Każda śruba rusza się zadając tym samym niewyobrażalny ból, nieprawidłowe położenie stabilizatorów niszczy kręgosłup, kruszy, robią się coraz większe dziury.

Każdy dzień, tydzień działa na moją niekorzyść.

Nie można tej operacji przeprowadzić dwuetapowo, tzn. usunąć dotychczasowego zespolenia i po jakimś czasie założyć odpowiedniego, ponieważ bez tych śrub nie ruszę się w łóżku, nie usiądę, nie wstanę nawet z pomocą innych osób - kręgosłup jest bardzo słaby.

W ramach NFZ taka operacja w szpitalu, który może wykonać takie zespolenie jest możliwa dopiero za około 2 lata! Niestety jej nie doczekam, nie będzie w co zakręcić stabilizatorów, nawet w prywatnej klinice...

Zdjęcie opisu zbiórki Ratujmy kręgosłup Ani

Brakuje 35.000,00 zł

Operacja musi być wykonana w trybie pilnym z uwzględnieniem: cementowania dziur, plastyki stawów krzyżowo - biodrowych, z usunięciem krążków międzykręgowych i wszczepieniem implantów w ich miejsce oraz rusztowania w postaci dwóch prętów i 8 - 10 do 12 śrub.

Koszt operacji to 60.000 złotych, potem długa rehabilitacja, farmakoterapia i walka o powrót chociaż w części do zdrowia.

Dzięki wspaniałym ludziom o mega wielkich serduszkach udało się zebrać już 25.000,00 złotych, ale brakuje jeszcze 35.000 złotych, bym mogła zostać zoperowana.

Z obecnym rusztowaniem nie da się żyć, mimo przyjmowania leków narkotycznych, przeciwbólowych oraz psychotropowych nasennych ból nie ustępuje. Na dobę śpię (leżę) od 2 do 4 godzin, ból wyrywa ze snu.

Pomimo, iż z trudem wstaję z łóżka, łatwiej mi poruszać się na wózku, to mam jeszcze szanse utrzymać się na własnych nogach - PROSZĘ POMÓŻ MI URATOWAĆ MÓJ KRĘGOSŁUP!

Aktualności

 • Anka Kulik - awatar

  Cuda cudeńka

  23.02.16
  23.02.16

  Wyjątkowe Panie z Koła Rękodzielniczego w Klonowej wykonały i przekazały jako cegiełkę na aukcje dla ratowania mojego kręgosłupa wspaniałe rzeczy!!! Piękne, niepowtarzalne, bardzo starannie wykonane: serwety, kartki i ozdoby świąteczne - można licytować na aukcjach! Licytując pomagasz stanąć mi na nogi.

  Zdjęcie aktualności 567

Komentarze

 • Qnik - awatar

  Qnik

  09.02.16
  09.02.16

  Trzymaj się, też mam polietylenu kręgosłup po operacji. Życzę Ci powrotu do normalnego życia.

  • Anka Kulik - awatar

   Anka Kulik - Organizator zbiórki

   11.02.16
   11.02.16

   Witam, dziękuję pięknie za wsparcie!!!!! Wszystkiego dobrego życzę. Pozdrawiam ania kulik

 • Kris - awatar

  Kris

  03.02.16
  03.02.16

  POMÓŻMY - WARTO POMAGAĆ.....

Anka Kulik - awatar

Anka Kulik

Organizator zbiórki

Wpłaty - 10

Dominika - awatar
10
Dominika
Dominika - awatar
10
Dominika
Bartosz - awatar
10
Bartosz
Jakub - awatar
55
Jakub
Dagmara - awatar
30
Dagmara
Leszek - awatar
100
Leszek
Adrian - awatar
50
Adrian
Qnik - awatar
5
Qnik
Kris - awatar
50
Kris
Karolina - awatar
50
Karolina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.