Zbiórka Dla Rodziców Aniołka Nikodema - miniaturka zdjęcia

Dla Rodziców Aniołka Nikodema

Zbiórka Dla Rodziców Aniołka Nikodema - zdjęcie główne

Dla Rodziców Aniołka Nikodema

1 591 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać teraz
 
Olga Szczepankiewicz - awatar

Olga Szczepankiewicz

Organizator zbiórki

Dzień dobry, nazywam sie Olga. Chciałabym opisać historię zmarłego Nikodemka. Nikodem był synem mojej kuzynki Agnieszki. Smierć bliskiej osoby to trauma,ale sierć własnego dziecka to przeżycie nie do opisania. To nie tylko odejście potomka,ale utrata cząstki siebie. Nasz malutki Aniołek urodził się 3 stycznia 2013 roku. Wszyscy czekaliśmy aż przyjdzie nas świat nasze serduszko Nikuś. Chłopczyk bardzo chciał iść do szkoły, mieć kolegów i koleżanki. Bardzo chciał też mieć siostrę. Gdy przyszła na świata jego siostra Amelka, Nikuś bardzo sie ucieszył, bardzo kochał swoją siotrę, dbał o nią, tulił ją całował. Czuł się jak straszy brat. Każdego poranka, gdy się budził, od razu biegł zobaczyć czy jego malutka siostrzyczka śpi, dawał jej całuska na dzień dobry jak i swojej mamusi oraz tatusiowi. Nikodem bardzo lubił się bawić,ze swoim najlepszym kuzynem Patrykiem, chłopcy bawili sie samochodami, jak i swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Ulubioną postacią z bajki Nikodemka był Spiderman, miał nawet jego figurkę z która sie nie rozstawał. 

Aniołek nigdy nie chorował, był okazem zdrowia, lecz 19 lutego wystąpiła wysoka gorączka, drgawki, wymioty oraz na ciele pojawiła sie niepokojąca plamka. 

Ponieważ objawy nie ustępowały, rodzice we własnym zakresie zorganizowali transport i  udali sie z Nikodemem na Pogotowie Ratunkowego w Gnieźnie. Dotarli tam około godziny 15. Dyżurująca lekarka stwierdziła NIEŻYT ŻOŁĄDKOWO-JELITOWY, zapisała leki i wypisała dziecko do domu, nie robiąc mu żadnych badań kontrolnych. Plamę na ciele zignorowała twierdząc,że to może być zadrapanie. 

Rodzice z dzieckiem wrócili do domu, jednak stan Nikodemka pogarszał się, mimo podania lekarstw. Dziecko ledwo stało na nogach, był bardzo słaby. Gorączka nie obniżała sie, zaczął wymiotować, oraz na ciele pojawiły sie kolejne plamki. Wieczorem rodzice zdecydowali sie wrócić z dzieckiem na pogotowie. Dyżurowała tam nadal ta sama lekarka . Tym razem zdecydowała na natychmiastowe przewiezienie dziecka karetką do szpitala na ul Św. Jana w Gnieźnie. Przyjmująca lekarka określiła stan Nikodemka na bardzo ciężki i zarządziła o przewiezieniu dziecka do Poznania. Niestety było już za późno. Nasz malutki misiu nagle stracił przytomność. Podjęta próba reanimacji nie powiodła się. Aniołek odszedł około godziny 1 w nocy. Zrozpaczona matka obwinia lekarkę,że gdyby w porę zareagowała i przy pierwszej wizycie zbadałaby dziecko, miałoby ono szanse na przeżycie. Rodzice są przekonani,że to tragedii nie musiało dojść. Matka również ma żal,że lekarka kazała stać dziecku przy badaniu, gdy ono opadało już z sił. Okazało się,że Nikuś miał POSOCZNICĘ PLAMISTĄ. Jest to choroba bardzo groźna, atakuje ona organizm człowieka. Rodzice jak i my rodzina nie zamierzamy zostawić tej sprawy bez wyjaśnienia, dlatego sprawę zgłoszono na Policję. Policjanci przyjęli zgłoszenie o przestępstwie z artukułu 155 kodeksu karnego, o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. Dalsze decyzje podejmie prokurator. Dyrektor przychodni w Gnieźnie stoi murem za swoja lekarką, twierdząc,że wykonała ona wszystkie niezbędne fukcje pomocy dziecku. Sekcja zwłok ma wykazać przyczynę zgonu dziecka. Lekarze podejrzewają SEPSE.

Pieniążki, które będą tutaj zbierane, przeznaczone zostaną na adwokata który ma pomóc rodzinie w sprawie. Rodzice Nikodemka nie są w stanie rozganizować pieniążki na adwokata, dlatego ja kuzynka Matki Nikodema proszę Was o pomoc! 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kami Italia - awatar

  Kami Italia

  06.09.18
  06.09.18

  Jako mama dwuletniego synka życzę dużo siły rodzicom!

 • Przemysław Stryganek - awatar

  Przemysław Stryganek

  23.04.17
  23.04.17

  Wielki Współczucie dla Najjbliższych .

 • Marlena Warzybok - awatar

  Marlena Warzybok

  10.03.17
  10.03.17

  Życzę wytrwałości w dążeniu do sprawiedliwości. Aniołku odpoczywaj w spokoju [*]

 • Aleksandra kedzierska - awatar

  Aleksandra kedzierska

  01.03.17
  01.03.17

  dla ANIOŁKA .CEGIEŁKA LECI

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.03.17
  01.03.17

  Nasze najszczersze kondolencje. Oby prawda zwyciężyła

1 591 zł z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać teraz
 
Olga Szczepankiewicz - awatar

Olga Szczepankiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 61

Marta Wiktoria - awatar
Marta Wiktoria
20
karolina - awatar
karolina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sylwia Tosek - awatar
Sylwia Tosek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lechowicz - awatar
Lechowicz
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Asia - awatar
Asia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij