Kinga Kornelia Bródka - awatar

Kinga Kornelia Bródka

Organizator zbiórki

 Nadszedł dzień porodu , 8 stycznia 2014. Wspaniały , wyczekiwany dzień. W końcu zobaczymy naszego misia , któremu nie spieszyło się na świat , widocznie było mu tam wygodnie. Po porodzie zrozumieliśmy dlaczego.. O godzinie 10:46 przyszedł na świat nasz Antoś. Usłyszałam płacz , pomyślałam już po wszystkim , wszystko będzie dobrze. Niestety nie było pięknej przyszłości. Antosia pokazali mi przez sekundę, pokazując tylko jego plecki na których miał 'to coś' ,czym była przepuklina oponowo-rdzeniowa. 'Przewozimy Pani syna do Poznania , pilna jest operacja w celu zamknięcia przepukliny'. 

 Pamiętam wszystko jak przez mgłę , słowa lekarzy: '  Pani syn jest bardzo chory , prawdopodobnie będzie jak roślinka , nie wiadomo jak będzie się rozwijał'. Byłam przerażona. Sama na porodówce , wśród szczęśliwych matek , cieszących się obecnością , swoich nowo narodzonych dzieci. A ja ze świadomością choroby mojego dziecka , która jest bezradna , która tylko czeka na jakiekolwiek informacje , czy moje dziecko przeżyło operację w pierwszej dobie swojego życia. To było nie do zniesienia. Taki mały , sam w szpitalu , walczący o swoje zdrowie. Gdzie nie mogę go ani przytulić , pocałować , powiedzieć jak bardzo go kocham , że przejdziemy przez to wszystko razem. Operacja zamknięcia przepukliny udała się. 12 stycznia to dzień kiedy pierwszy raz mieliśmy się zobaczyć. Przepłakałam całą drogę. Co ja mu powiem , czy będzie czuł , że to ja jestem jego mamą. Przeszedł tyle bólu , a mi nie mogliśmy być z nim przez cały ten czas. 

 W szpitalu codziennie dowiadywaliśmy się jak nasz synek się rozwija. Na przekór wszystkiemu co mówiono nam na porodówce. Antoś rozwijał się świetnie , choć zmagał się z zapaleniem płuc oraz problemami z oddychaniem. Po krótkim czasie zaczęto podejrzewać, że narasta wodogłowie. Niestety USG przezciemiączkowe , potwierdziły podejrzenia lekarzy. Wodogłowie nabyte pooperacyjne. Konieczna kolejna operacja. Po 3 tygodniach kolejna wizyta na bloku operacyjnym , w celu wstawienia układu zastawkowego. Niestety prób założenia zastawki było 3. 

W międzyczasie po badaniu urodynamicznym na konsultacji u urologa , okazało się , że Antoś ma pęcherz naurogenny oraz brak czucia w cewce moczowej. Podejrzewają również porażone mięśnie odbytu. 


Antoś przeżył w swoim życiu wiele. Od urodzenia przez kolejne 214 dni przebywał w szpitalu, nieustannie walcząc o to , aby w końcu normalnie funkcjonować. W domu czekało nas jeszcze więcej pracy. Ciągła rehabilitacja oraz nieustanne wizyty u specjalistów , u których wymaga Antoś pomocy , zajmują nam sporo czasu. Ale Antoś to w tym czasie pogodny i szczęsliwy 3 latek, rozwijający się bardzo dobrze , tylko mający jedną większą przeszkodę , którą są jego nózki. 

 Nadszedł przełom w leczeniu Antosia. Skontaktowaliśmy się z lekarzem , który pokierował Nas we wszystkim. Wystarczyło się zdecydować. Bez wahania powiedzieliśmy TAK.  Po krótkim czasie otrzymaliśmy zgodę na EKSPERYMENTALNE LECZENIE KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI , które mogą pomóc Antosiowi samodzielnie postawić pierwszy samodzielny krok, na co tak nieustannie czekamy. Mogą również pomóc wyleczyć inne wady u Antosia w ograniźmie. Na czas teraźniejszy planowanych jest 5 podań komóreczek.

 Jako rodzice musimy zrobić wszystko co w naszej mocy , aby choć w maleńkim stopniu pomóc mu lepiej przejść przez życie. 

My już zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy , teraz liczymy na Wasze wsparcie , które jest bardzo ważne. Musimy uzbierać kwotę , której my rodzice nie mamy. Wiem , że istnieją ludzie o tak pozytywnej energii jak Nasz Antoś , który dziś cieszy się życiem. Antoś jest teraz szczęśliwym 3 latkiem , który nadal musi pokonywać bariery życia codziennego.

My rodzice mamy siłę i wolę walki o to , aby Antoś postawił o jeden krok więcej , samodzielnie. Czekamy cały czas z cierpliwością oraz wyrozumiałością , nie pytając dlaczego właśnie Antoś. Wszystko ma swój powód. A my wraz z naszym synem będziemy walczyć cały czas , bo wiemy , ze ludzi dobrej woli nie braknie na tym świecie. 


Przesyłamy moc pozytywnej energii!

Komentarze

 • Ewelina Grochowska - awatar

  Ewelina Grochowska

  20.03.17
  20.03.17

  Uściski i buziaki dla Antosia!

 • Rafał Pigulski - awatar

  Rafał Pigulski

  17.03.17
  17.03.17

  Zdrowka.Powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.17
  17.03.17

  ZEGAREK

 • Ania Kubek Gigant - awatar

  Ania Kubek Gigant

  17.03.17
  17.03.17

  <3

 • Ewelina Grochowska - awatar

  Ewelina Grochowska

  14.03.17
  14.03.17

  Zdrowiej Antosiu! Buziak :*

Kinga Kornelia Bródka - awatar

Kinga Kornelia Bródka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 522

Magdalena Schwarz - awatar
15
Magdalena Schwarz
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
300
Anonimowy Darczyńca
Marcin Bieś - awatar
10
Marcin Bieś
Karolina Misch - awatar
16
Karolina Misch
kucyk - awatar
20
kucyk
Mateusz Bartos - awatar
300
Mateusz Bartos
Dawid-kubek termiczny i płyta Definicja kibol - awatar
50
Dawid-kubek termiczny i płyta Definicja kibol
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
10
Monika

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij