Zbiórka

Jest ich mnóstwo. Widujecie je codziennie, pewnie nie zawsze zauważacie, ale one tam są. Koty ulicy. Dokarmiane, albo nie, często przepędzane, trute, pogardzane. Kiedy zachorują, odchodzą w cierpieniu, nikt przecież nie będzie leczył dzikusa, nikt nad nim nie uroni łzy.

A jednak są ludzie, którzy reagują. Tym ludziom los osiedlowych czy działkowych kotów jest nieobojętny. Dzwonią wtedy do nas, Stowarzyszenia ArbuZ. I pomagamy.

Każdy z tych kotów dostaje szansę, najpierw na życie i zdrowie, potem na dom lub na powrót w miejsce bytowania.

Poznajcie niektóre z nich:


Oto Środa, kiedyś dzika kotka. Złapana z powodu ogromnego guza w uchu.

Zoperowana, leczona, oswojona, czeka na dom.


Pers Bosman, kot piękny, ale chory na serce. Zgarnięty z ulicy w stanie okropnym, wynędzniały i skołtuniony. Postawiony na nogi, teraz czeka na swoich ludzi w jednym z naszych domów tymczasowych.


Piątek vel Dziurawiec, pogryziony uliczny kocur, któremu w ranę wdało się zakażenie i martwica. Jest bardzo dzielny, ale walka jest niezwykle trudna. Tak wyglądała rana na początku, teraz powoli następuje poprawa i mamy nadzieję na całkowite wyleczenie Dziurawca. 

Dziurawiec będzie wypuszczony na wolność, jest bardzo dziki i małe szanse, że polubi dotyk czy towarzystwo człowieka.

Romek, wyniszczony, brudny, pełen pasożytów kocur. Bardzo garnął się do człowieka, łagodnie mruczał i cierpliwie znosił wszelkie zabiegi, niestety, dla niego pomoc przyszła za późno. Organizm był zbyt słaby, nie daliśmy rady. 
Podobnie Dętka, bardzo, bardzo wyniszczona kotka, której usiłowaliśmy pomóc, jednak mimo wszelkich starań organizm koteczki się poddał. 

Nasi lekarze bardzo walczyli, ale nie zawsze się udaje. 

Mała Mitu vel Barcina znaleziona przez kogoś z okiem w okropnym stanie. Na szczęście nie trzeba było oka usuwać, jest coraz lepiej i maleńka czeka na dom.

Cobe, kot z alergią pokarmową, dzisiaj piękny przytulak, kiedyś słaba, owrzodziała bieda zgarnięta spod krzaka. 


To nie są wszystkie koty, którym pomagaliśmy i pomagamy. A przed nami zapewne wiele innych, bo los kotów wolnożyjących jest ciężki. Ale teraz musimy na jakiś czas przestać pomagać, bo koszty tej pomocy przekroczyły nasze możliwości. Mamy chęci i mamy siły, nie mamy środków, a musimy opłacić fakturę za leczenie naszych Uliczników. Przyłącz się do naszej pracy, pomóż nam zmieniać rzeczywistość w nieco lepszą jej wersję. Wpłać dla naszych kotów chociaż kilka złotych, dla nich to szansa na życie!  Na życie zdrowe i na życie kompletnie odmienione. Bo Środa, Cobe, Mitu i inne już nie są niekochane i niepotrzebne. Są nasze i mogą być też Wasze, dzięki Waszej pomocy i trosce. Mają przed sobą przyszłość. To Ty możesz im ją dać. Tym i wielu innym, które czekają na naszą pomoc. 

Aktualności

 • ArbuZ

  19.10.16
  19.10.16

  Cobe, jeden z przedstawionych Wam kotów, znalazł dom!!! Oto film z pierwszych dni w SWOIM WŁASNYM DOMU. Popatrzcie, jak bardzo szczęśliwy jest Cobe i pomyślcie, że również Wy możecie być autorami takich przemian.

Wpłaty - 8

 • Avatar Wojtek
  10
  Wojtek
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Monika Grzywaczewska
  10
  Monika Grzywaczewska
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Łukasz
  30
  Łukasz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  3
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Beata Kolesińska
  20
  Beata Kolesińska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Obróc, aby zobaczyć stronę