Zbiórka AUTYZM -Terapia dla Zosi - zdjęcie główne

AUTYZM -Terapia dla Zosi

35 909 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 672 osoby
Magdalena Rusak - awatar

Magdalena Rusak

Organizator zbiórki

Zosia...Zocha...Zosienka😘Waleczna mała dziewczynka która walczy o swoją przyszłość w w świecie do którego nie pasuje..Walczy codziennie poprzez terapię które dzięki ofiarności wszystkim darczyńców są jej szansa na normalne życie w przyszłości..Bo przecież kiedyś Zosia stanie się dużą już Zofią..A wszystko to co osiągnie przez terapię ułatwi jej życie w przyszłości .Ośmielamy się Państwa prosić o najmniejsza choć pomoc ,aby przyszłość Zosi nie była zależna od pieniędzy .Zosia każdego dnia ciężko pracuje na swoją przyszłość ,choć jesteśmy dopiero na początku drogi, której nie widać końca .......Żyjemy nadzieją ,że każdy dzień terapii Zosi będzie szansa na normalne życie naszej córki kiedy Nas już zabraknie.

Mam AUTYZM.

Mnie się nie leczy....Mnie się uczy ,jak żyć w świecie do którego nie pasuje..

Terapie są Moją Nauką.

A Twoja pomoc, to NAJLEPSZA TERAPIA JAKĄ MOŻESZ MI OFIAROWAĆ

ZOSIA

Historia Zosi jest piękna, choć od dnia poczęcia niewiarygodnie trudna. Moja mała córeczka to cud podarowany mi od życia. Przyszła na świat pięknego lipcowego poranka w 2018 roku – opowiada Magdalena Rusak, mama 2,5 letniej Zosi. - Urodziła się wbrew wszelkim przeciwnościom i w pewnym sensie mała uratowała mi życie. Bo gdyby nie ona, nie wybrałabym się do lekarza, który oprócz ciąży odkrył jednocześnie rozwijający się we mnie nowotwór macicy.
Tylko dzięki terapii onkologicznej przeprowadzonej przez wspaniałych lekarzy udało się tego raka pokonać. I mimo chemioterapii i radioterapii, jakiej byłam poddana w czasie, gdy Zosia rosła w moim brzuchu, ona jako 32-tygodniowy wcześniak urodziła się zupełnie zdrowa.
Szczęście naszej rodziny nie znało granic, bo maleńka była wspaniała i szybko nadrabiała wcześniactwo. Pękaliśmy z dumy!
Zosia pięknie się rozwijała, przybierała na wadze i miała na wszystko apetyt. Zaczęła gaworzyć, a potem pięknie mówić, wciąż się do wszystkich tuliła.
A kiedy z ust Zosi wreszcie usłyszałam upragnione słowo „mama”, moje szczęście nie miało granic. Od tej pory buzia jej się nie zamykała, mała mówiła coraz więcej i była dla nas wszystkich najsłodszą pod słońcem dziewczynką. I oczywiście najpiękniejszą, ze swoimi wielkimi błękitnymi oczami w oprawie ciemnych rzęs i jasnymi włoskami.
Zmiana przyszła nagle. Z dnia na dzień Zosia przestała mówić.
Już nie słyszałam: „mama”, „tata”, „baba”, „daj” i innych słówek jej uroczej, dziecięcej paplaniny. Potrafiła już tylko piszczeć, a jakby tego było mało, nie dawała się za żadne skarby dotknąć, przytulić, ani nawet pogłaskać po włosach. Tak jakby każdy dotyk Zosię bolał, wręcz przynosił wielkie cierpienie.
W jej ogromnych oczach widzę już tylko jakiś niewytłumaczalny strach. Zosia nie umie niczym się bawić, całymi dniami ssie tylko swoje paluszki lub kręci się wokół własnej osi.
Już nie dokazuje z jeszcze do niedawna tak uwielbianym psiakiem Nero, mija go zupełnie obojętnie. Nas także nie zauważa.
Diagnoza okazała się bezwzględna. To, co nie pozwala Zosi na prawidłowy rozwój i co sprawiło, że  niewidzialną barierą się od nas odgradza, jest autyzm.
Co to znaczy? Że moja córka jakby w jednej chwili straciła wszystkie uczucia, jakiekolwiek emocje. Stała się obojętna niczym lalka. Autyzm nie daje jej  rozkwitać, śmiać się.
Moje matczyne serce pęka z żalu, choć przecież wiem, że stan Zosi to nie żadna dziecięca fanaberia, a ciężka choroba.
Ale można ją leczyć. Przede mną więc wiele lat walki o rozwój Zosi, bo tylko intensywne i długotrwałe terapie są w stanie dziecku pomóc. Tylko szybka rehabilitacja może pomóc przełamać lęki przed tym, czego mózg Zosi nie potrafi samodzielnie oswoić. Ćwiczenia mogą sprawić, że Zosia pokona to coś, co nie pozwala jej okazać miłości mamie, tacie, siostrze, bratu i babci.  
Leczenie to dla Zosi jedyna szansa na samodzielne życie w świecie, który z czasem mogłaby zrozumieć. A może nawet polubić?
Dla mnie zaś to możliwość, aby jeszcze kiedyś usłyszeć z jej ust najpiękniejsze słowo:„ mama”.

Aktualizacje


 • Magdalena Rusak - awatar

  Magdalena Rusak

  30.07.2021
  30.07.2021

  Dziękujemy za każdy gest pomocy dla Zochy😍😍Państwa pomoc bezcenna w drodze do sprawności Naszej córki...Każda ZŁOTÓWKA i Udostępniania mają ogromną moc 🙂🙂

  Zdjęcie aktualizacji 72 105

Komentarze


 • Centrum Terapii Autyzmu SOTIS - awatar

  Centrum Terapii Autyzmu SOTIS

  05.02.2021
  05.02.2021

  Szanowna Pani, w razie potrzeby zapraszam na bezpłatną konsultację z psychologiem z Centrum Terapii Autyzmu SOTIS dotyczącą rekomendowanych oddziaływań terapeutycznych. http://www.sotis.pl/m2-24,Dane-kontaktowe.html#tresc

 • Rafał - awatar

  Rafał

  04.02.2021
  04.02.2021

  Trzymam kciuki!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.02.2021
  03.02.2021

  Pozdrowienia

 • Barbara Holzbauer - awatar

  Barbara Holzbauer

  03.02.2021
  03.02.2021

  Szczęścia dla Zosienki👍👌

 • Anna C - awatar

  Anna C

  03.02.2021
  03.02.2021

  Bardzo Pani współczuję! Oby terapia przyniosła jak najlepsze efekty. Proszę nie słuchać wariatów, antyszczepionkowcow jak komentarz poniżej. Autyzm zaczyna się w tym wieku, pomimo że wcześniej dziecko rozwijało się prawidłowo... to strasznie boli. Nie ma to związku z żadnymi magicznymi zatruciami, promieniowaniem, 5G, szczepionkami i nie, ziemia nie jest płaska.

35 909 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 672 osoby
Magdalena Rusak - awatar

Magdalena Rusak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 672

Monika - awatar
Monika
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
jarek - awatar
jarek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij