Zbiórka Bartuś Nasze Dzielne Serduszko - miniaturka zdjęcia

Bartuś Nasze Dzielne Serduszko

Ewelina Kania - awatar

Ewelina Kania

Organizator zbiórki


Szpitalne ściany, tłum lekarzy, aparatura, płacz naszego dziecka i kabelki oplatające jego małe ciałko - ten scenariusz znamy aż zbyt dobrze, nie tak mieliśmy witać naszego synka na świecie.

Bartuś urodził się 13 lipca 2016 r. ze złożoną wadą serca krytyczne zwężenie zastawki aortalnej, zwężenie i niedomykalność zastawki dwudzielnej, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej, drożny przewód tętniczy. Do tego doszła niewydolność serca, nadciśnienie płucne i powiększona wątroba.

Pierwsze 4 miesiące życia spędziliśmy z Bartusiem w szpitalu. W 4 dobę życia został przewieziony ze Szpitala Bielańskiego do Centrum Zdrowia Dziecka.

 I tak się zaczęła walka o jego życie.

W ciągu kilku dni od przyjazdu Bartuś przeszedł pierwsze cewnikowanie jego malutkiego serduszka, lekarze poszerzyli zastawkę aortalną. W ciągu kolejnych tygodni następne cewnikowanie aby móc odłączyć synka od leku - który dał mu szansę przeżycia. Niestety to nie wystarczyło stan Bartusia znacznie się pogorszył i potrzebne były kolejne zabiegi aby jego serduszko mogło funkcjonować. W sumie było ich aż 6- każde w znieczuleniu ogólnym, każde pełne strachu, wylanych łez i obaw czy wszystko dobrze pójdzie, chyba to dużo jak na tak małą istotkę.Nie obyło się bez komplikacji lecz mimo iż nasz synek był bardzo słabiutki dzielnie walczył. W końcu po 4 miesiącach zostaliśmy wypisani do domu- niestety nie na długo. Czujność nas nie zawiodła. Po 3 dniach pobytu w domku trafiliśmy w ciężkim stanie spowrotem do CZD. Potrzebny był kolejny zabieg Rashkinga, dzięki któremu stan naszego synka stopniowo ulegał poprawie. W końcu po kolejnych długich miesiącach wróciliśmy do domu.

Z boju o własne życie Bartuś wyszedł zwycięsko już kilkakrotnie, jednak jego serduszko nadal potrzebuje pomocy. Wszystkie zabiegi wykonane były po to aby mógł doczekać głównej operacji, która jeszcze przed nami a po niej prawdopodobnie kolejne.

Bartuś przyjmuje mnóstwo leków jest pod stałą opieką poradni kardiologicznej. Po operacji czeka Nas codzienne mierzenie krzepliwości krwi. Niestety aparat i paski do mierzenia INR są bardzo drogie. Częste badania, zabiegi, rehabilitacja, pobyty w szpitalu wiążą się z ogromnymi kosztami.

Pomóż Nam to wszystko przetrwać i dołóż swoją choćby małą cegiełkę i wspomóż Nas w ratowaniu tego naszego kochanego serduszka, aby biło dla Nas jak najdłużej!Wszystkim darczyńcom dziękuje Bartuś wraz z rodzicami.

Aktualności

 • Ewelina Kania - awatar

  Ewelina Kania

  08.08.17
  08.08.17

  Jesteśmy już w domu! Bartuś bardzo szczęśliwy wkońcu nikt nie będzie go kuł i robił żadnych badań, ktorych bardzo się boi😢 Niestety potwierdziło sie najgorsze jest duże nadciśnienie w tętnicach płucnych 😢 Niedługo nasz synek zostanie omówiony na specjalnym konsylium z profesorem z zagranicy... Bedziemy też sami konsultować Bartusia w innych ośrodkach i szukac dla Niego pomocy😢 Prosimy bardzo o wsparcie, być może będzie potrzebna Nam ogromna kwota na leczenie Bartusia za granicą, jeżeli Polscy lekarze nie będą w stanie pomóc synkowi 😧 Będziemy Was informować na bieżąco... Dziękujemy Wszystkim, ktorzy kibicuja Bartusiowi i go wspieraja zarówno modlitwą jak i finansowo.

  Zdjęcie aktualności 6 882

Komentarze

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  06.08.17
  06.08.17

  życzę zdrówka...rodzicom wytrwałości...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.08.17
  01.08.17

  powodzonka w życiu

 • Patryk, Ania i Adaś - awatar

  Patryk, Ania i Adaś

  23.06.17
  23.06.17

  Życzymy dużo zdrówka oraz samych dobrych i pozytywnych myśli! :))

 • elabar - awatar

  elabar

  12.06.17
  12.06.17

  Jesteś malutki ale bardzo dzielny.

 • Katarina - awatar

  Katarina

  12.06.17
  12.06.17

  Trzymam kciuki.duzo sil zycze w tej ciezkej walce.

Ewelina Kania - awatar

Ewelina Kania

Organizator zbiórki

Wpłaty - 436

Magdalena O - awatar
20
Magdalena O
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
elabar - awatar
20
elabar
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata - awatar
100
Małgorzata
Wiola - awatar
15
Wiola
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij