Zbiórka Bartuś Nasze Dzielne Serduszko - miniaturka zdjęcia

Bartuś Nasze Dzielne Serduszko

Ewelina Kania - awatar

Ewelina Kania

Organizator zbiórki


Szpitalne ściany, tłum lekarzy, aparatura, płacz naszego dziecka i kabelki oplatające jego małe ciałko - ten scenariusz znamy aż zbyt dobrze, nie tak mieliśmy witać naszego synka na świecie.

Bartuś urodził się 13 lipca 2016 r. ze złożoną wadą serca krytyczne zwężenie zastawki aortalnej, zwężenie i niedomykalność zastawki dwudzielnej, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej, drożny przewód tętniczy. Do tego doszła niewydolność serca, nadciśnienie płucne i powiększona wątroba.

Pierwsze 4 miesiące życia spędziliśmy z Bartusiem w szpitalu. W 4 dobę życia został przewieziony ze Szpitala Bielańskiego do Centrum Zdrowia Dziecka.

 I tak się zaczęła walka o jego życie.

Każdy dzień był walką o przeżycie, lekarze robili wszystko co mogli aby uratować naszego synka. W kilka dni po przyjeździe odbył się pierwszy zabieg cewnikowanie serduszka, podczas którego poszerzona została zastawka aortalna. Odprowadziliśmy Bartusia na salę cewnikowań. Kiedy lekarz mówi do Ciebie, że twoje dziecko może nie przeżyć i kiedy zamykają się drzwi zza których patrzą na Ciebie malutkie oczka, które nie wiedzą co ich czeka, serce pęka na milion kawałków. Tak bardzo w tamtej chwili chciałam zabrać synka i schronić go w swoich ramionach, przecież nie po to przychodził na świat żeby cierpieć, lecz to było nie możliwe. Na szczęście zabieg się udał, w ciągu następnych kilku tygodniu musieliśmy przeżyć kolejne cewnikowanie aby móc odłączyć Bartusia od leku- który dał mu szansę na przeżycie. Niestety to nie wystarczyło stan synka nagle się pogorszył. Biegnący lekarze pochylają się nad twoim dzieckiem ratując mu życie, niemoc która cię całą paraliżuje. Ten obrazek do dziś mam przed oczami. Tak udało się ustabilizować sytuację ale czy drugim razem się uda ten strach o życie Bartusia cały czas był z nami. Potrzebne były kolejne zabiegi aby jego serduszko mogło funkcjonować. W sumie było ich aż 6 każde w znieczuleniu ogólnym, każde pełne strachu, wylanych łez i obaw czy wszystko pójdzie dobrze, chyba to dużo jak na tak mała istotkę.Niestety nie obyło się bez komplikacji, podczas przewożenia Bartusia z sali cewnikowań na salę intensywnej terapii serduszko naszego skarba zatrzymało się... tylko dzięki szybkiej interwencji lekarzy nie doszło do niedotlenienia. Kolejny cios -  tamponada serca, potrzebny był natychmiast drenaż worka osierdziowego. Prawie straciliśmy naszego synka.. słysząc taką wiadomość serce rwie się z bólu. Stan Bartusia był bardzo ciężki, ponad tydzień spędziliśmy na intensywnej terapii, gdzie powolutku dochodził do siebie. Nasz synek mimo, iż był bardzo słabiutki dzielnie walczył. W końcu po 4 miesiącach walki zostaliśmy wypisani do domu- niestety nie na długo. Czujność nas nie zawiodła. Po 3 dniach pobytu w domku trafiliśmy w ciężkim stanie spowrotem do CZD. Potrzebny był kolejny zabieg Rashkinga, dzięki któremu stan naszego synka stopniowo ulegał poprawie. W końcu po kolejnych długich miesiącach wróciliśmy do domu.

Z boju o własne życie Bartuś wyszedł zwycięsko już kilkakrotnie, jednak jego serduszko nadal potrzebuje pomocy. Podczas kontrolnych badań w sierpniu trafiliśmy na oddział, gdzie po raz kolejny wykonano cewnikowanie serduszka Bartusia. Niestety potwierdziło się najgorsze bardzo wzrosło nadciśnienie płucne Bartusia zakwalifikowano do operacji wymiany zastawki mitralnej na sztuczną. Następnym etapem miałaby byc wymiana zastawki aortalnej, niestety lekarze powiedzieli, że nie uda się tego zrobić podczas jednej operacji, więc czeka nas kolejna.

Zastawka sztuczna nie rośnie z dzieckiem, więc po kilku latach będzie potrzebna wymiana zastawki na większą. Bartuś przyjmuje mnóstwo leków jest pod stałą opieką poradni kardiologicznej. Po operacji wymiany zastawki mitralnej czeka nas codzienne mierzenie krzepliwości krwi. Niestety aparat i paski do mierzenia INR są bardzo drogie. Częste badania, zabiegi, rehabilitacja, pobyty w szpitalu wiążą się z ogromnymi kosztami.

Pomóż Nam to wszystko przetrwać i dołóż swoją choćby małą cegiełkę i wspomóż Nas w ratowaniu tego naszego kochanego serduszka, aby biło dla Nas jak najdłużej!

Kochani jesteśmy właśnie po konsultacji w Krakowie u profesora Malca, który operuje w Münster, na wizytę czekaliśmy prawie miesiąc, jak wiecie niedługo miała się odbyć operacja Bartusia w Warszawie -  lekarze zadecydowali o wymianie zastawki mitralnej na sztuczną. Profesor Malec jednak przedstawił inny plan leczenia naszego synka, otóż podejmie się plastyki zastawki mitralnej i aortalnej podczas jednej operacji  z rozbiciem stentu z przewodu tętniczego. To jest ogromna szansa dla naszego synka. Według Profesora wymiana zastawki na sztuczną to już ostateczność gdy nie uda się plastyka, niestety lekarze nie zaproponowali Nam takiego leczenia. Musimy przesłać jeszcze profesorowi płytę z cewnikowania  wtedy Profesor zakwalifikuje Nas do operacji i ustali kosztorys. Wstępnie powiedział, iż kwota operacji to okolo 160000 zł to kolosalna suma dla Nas. Postanowiliśmy nie czekać na kwalifikacje i prosić o pomoc w zebraniu tak ogromnej kwoty.  Proszę pomóż nam uratować życie naszego synka.......

Wszystkim darczyńcom dziękuje Bartuś wraz z rodzicami.

Aktualności

 • Ewelina Kania - awatar

  Ewelina Kania

  18.10.17
  18.10.17

  Dziękujemy każdemu z osobna za pomoc ❤ Prosimy nie przestawajcie, aby Bartuś mógł pojechać na operację do Niemiec musimy zebrać jeszcze bardzo dużo.. Każda nawet najmniejsza kwota przybliży do nas do celu. Proszę uratuj to serduszko 💕

  Zdjęcie aktualności 8 682

Komentarze

 • Miki-serce.pl - awatar

  Miki-serce.pl

  24.10.17
  24.10.17

  Od Mikusia dla Bartusia ❤❤❤ (za opaskę dla serduszka)

 • Bartek - awatar

  Bartek

  23.10.17
  23.10.17

  Powodzenia mój imienniku! :)

  • Ewelina Kania - awatar

   Ewelina Kania - Organizator zbiórki

   23.10.17
   23.10.17

 • MARTA K. za bransoletkę od E.Karwowska - awatar

  MARTA K. za bransoletkę od E.Karwowska

  23.10.17
  23.10.17

  Zdrówka!!!

  • Ewelina Kania - awatar

   Ewelina Kania - Organizator zbiórki

   23.10.17
   23.10.17

 • Ewa za: Aldona Kania serwis do kawy - awatar

  Ewa za: Aldona Kania serwis do kawy

  22.10.17
  22.10.17

  <3

  • Ewelina Kania - awatar

   Ewelina Kania - Organizator zbiórki

   22.10.17
   22.10.17

 • hybrydy Magdy - awatar

  hybrydy Magdy

  22.10.17
  22.10.17

  Duuuużo zdrówka!

  • Ewelina Kania - awatar

   Ewelina Kania - Organizator zbiórki

   22.10.17
   22.10.17

Ewelina Kania - awatar

Ewelina Kania

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1 006

Miki-serce.pl - awatar
30
Miki-serce.pl
Marta - awatar
100
Marta
Gabryś, Bartosz i Monika - awatar
20
Gabryś, Bartosz i Monika
Justyna Jankowska - awatar
35
Justyna Jankowska
Karolina - awatar
20
Karolina
Monika Kuśmierz - awatar
75
Monika Kuśmierz
Muffinki Kingi - awatar
120
Muffinki Kingi
Sebastian Owczarek - awatar
20
Sebastian Owczarek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
stroik na święta - awatar
70
stroik na święta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij