Zbiórka Pomoc dla Basi i jej rodziny - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Basi i jej rodziny

Barbara Mirocha - awatar

Barbara Mirocha

Organizator zbiórki


Kochani! Basia jest 32 letnią wspaniałą kobietą, żoną i mamą. Zmaga się  od 13 lat z ciężką chorobą autoimmunologiczną - Zespół Sjógrena. To choroba przewlekła, nieuleczalna. Organizm wytwarza przeciwciała przeciwko własnym białkom.Zmiany, do których dochodzi w przebiegu choroby to zapalenie i uszkodzenie gruczołów wydzielania zewnętrznego ( głównie łzowych i ślinowych) oraz równoczesne zmiany zapalne w układach i narządach. Cierpi również na nadciśnienie i tachykardie, hipokaliemie- z zaburzeniami rytmu serca. W 2013 roku przeszła grużlicę płuc spowodawną niską odpornością, poprzez zażywanie leków immunosupresyjnych. 

W 2004- 2005 przeszła poważne zapalenie rogówki oka, która została uszkodzona. 

Basia w wieku 20 lat zachorowała na poważną chorobę, mając 3 miesięczną córeczkę, diagnoza spadła na nią jak wyrok. Z powodu złego stanu zdrowia, nie mogła podjąć dłuższej pracy, ponieważ każda próba podjęcia pracy kończyła się pogorszeniem zdrowia, l4 i niestety zwolnieniem. Na rentę nie ma wystarczającej ilości przepracowanych lat. Z powodu niestabilnej sytuacji finansowej w rodzinie Basi, ponieważ stałe zatrudnienie ma mąż Basi, byli nie raz zmuszeni ratować się kredytami,żeby starczyło na leki, rehabilitację i wyjazdy do lekarzy.  Dochody męża Basi wynoszą nieco ponad 2000, opłaty i leki bardzo uszczuplają ich domowy budżet, i nie stać ich na nic więcej.  W 2016 roku Basia była uczestniczką w programie Astry Zeneca , tam miała specjalistyczne badania, podawanie leku biologicznego, który niestety musieli przestać podawać, ze względu na pozytywny wynik Quantiferonu. Przez rok czasu będąc w programie koszty dojazdów pokrywała firma Astra Zeneca, niestety teraz Basi nie stać, na wizyty u doktora w Krakowie, bo to kolejny wydatek, który uszczupla ich budżet. Dlatego Basia zwraca się do Państwa z prośbą, o pomoc. Basia nie zbiera na nową szminkę czy biżuterię, tylko na opłacenie leków, rehabilitację i aby ich rodzina, nie musiała się martwić, czy ma zakupić lekarstwa, czy opłacić rachunek za prąd.

Z góry dziękuję za każdy najmniejszy gest. 

Wierzę,że istnieją ludzie, o wielkich sercach, którzy chcieliby wspomóc rodzinę Basi.

Aktualności

 • Barbara Mirocha - awatar

  Barbara Mirocha

  18.08.17
  18.08.17

  Za mną 5 dni rehabilitacji, od poniedziałku zaczynam 2 serię. Mam nadzieję,że chodż troszkę lepiej będzie z moimi stawami. Niestety tak jak myślałam, na staw kolanowy dostałam leki, które może wspomogą odnowę chrząstki stawowej. Jeśli nie, będzie potrzebna seria zastrzyków kwasu hialurowego, niestety koszt to 1500zł. Nie długo rozpoczęcie roku szkolnego i wyprawka do szkoły dla córki, nadchodzi zima, gdzie trzeba będzie zakupić węgiel, bo jak wiemy nie wolno palić mułem czy flotem. Martwię się co będzie, bo wiem,że nie wystarczy na wszystko.... Więc znowu zwracam się do Was moi kochani, abyśmy mogli spokojnie zakupić opał na zimę,żeby zapewnić dobry byt dla córki. Dziękuję Wszystkim za okazałe serce.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.08.17
  06.08.17

  Życzymy zdrowia

  • Barbara Mirocha - awatar

   Barbara Mirocha - Organizator zbiórki

   07.08.17
   07.08.17

   Dziękuję serdecznie. pozdrawiam :)

 • Dante Dawid Mendrok - awatar

  Dante Dawid Mendrok

  06.07.17
  06.07.17

  Zawsze coś żeby zmotywować innych do pomocy

  • Barbara Mirocha - awatar

   Barbara Mirocha - Organizator zbiórki

   07.07.17
   07.07.17

   Dziękuję Ci z całego serducha :)

Barbara Mirocha - awatar

Barbara Mirocha

Organizator zbiórki

Wpłaty - 9

Ewelina Janicka - awatar
20
Ewelina Janicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Zbyszko Hess - awatar
100
Zbyszko Hess
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
30
Monika
Ewelina Janicka - awatar
10
Ewelina Janicka
Wiatraki - awatar
10
Wiatraki
Dante Dawid Mendrok - awatar
30
Dante Dawid Mendrok

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij