Ania Święch - awatar

Ania Święch

Organizator zbiórki

Beatka Witkowska-  młoda,cudowna , uśmiechnięta osoba która  pomimo swojej nieuleczalnej okropnej choroby nie poddaje się . 

Bardzo chcę  jej pomoc , gdyz ona sama nie ma juz zadnej nadziei. 

Beata od urodzenia choruje na genetyczną chorobę - ataksję rdzeniowo-móżdżkową. 

 Objawy to nie tylko trudności w koordynacji ruchowej, ale również problemy z mówieniem       i połykaniem. Słabną mięśnie kontrolujące ruch oczu, co sprawia , że nie można spojrzeć w górę i pojawia się oczopląs. Choroba postępuje bardzo szybko , stwarza problem z zapamiętywaniem , uczeniem się  i przetwarzaniem informacji. 

U Beatki  choroba ostatnio coraz bardziej postępuje  - ma kłopoty z utrzymaniem równowagi zarówno podczas chodu, jak i stania - chwieje się , ma problem z utrzymaniem pionowej pozycji ciała , a jej chód jest powolny.  Pojawiły się również  inne objawy - wiotkość mięsni, częste i bolesne skurcze, drżenie mięśn,  zaburzenia mowy i zaburzenia widzenia w postaci oczopląsu. 

 Beata się nie poddaje , choć lekarze w Polsce nie dają jej żadnej większej nadziei.  Nie otrzymała renty.  Spisano ją na straty !!!

Ona sama stara się  bardzo , rehabilituje prywatnie . Pracuje , choć sprawia jej to ogromna trudność. Uczy się języka angielskiego , choć ma problem z mówieniem.   Postanowiłam jej pomóc , gdyż ona sama straciła juz calkiem nadzieję, ze uda jej sie choć wstrzymać tę chorobę. 

Jest ogromnie dzielna .Choć każdego dnia czuje się psychicznie coraz gorzej.  Z powodu tej samej choroby straciła kilka miesięcy temu siostrę. 

Ataksja jest nieuleczalną chorobą , ale można spowolnić procesy chorobowe poprzez fizykoterapię , jak również rehabilitacje logopedyczną . 

 Pojawiła się również możliwość poprawy stanu  jej zdrowia dzięki  leczeniu komórkami macierzystymi . To jedyna szansa dla Beaty. Ona  nawet o tym nie marzyła , bo to bardzo kosztowne leczenie . Ale wierze , ze RAZEM możemy jej pomóc !

 Leczenie komórkami macierzystymi poprawia koordynacje ruchów, koordynacje mowy oraz opóźnia znacznie  postęp choroby. Celem leczenia komórkami macierzystymi  jest zastąpienie komórek martwych, co prowadzi do efektów niemożliwych  do uzyskania za pomocą  medycyny konwencjonalnej. 

 Terapia wykonywana jest w Better Being Hospital w Bankoku, który jest partnerem Beike Biotechnology. Terapie Beike sa rezultatem ponad 12 lat badań naukowych i klinicznych, a komórki Beike były wykorzystane w ponad 60 000 przeszczepów od 2001 roku. Beike używa do przeszczepów dorosłych komórek macierzystych, które są bezpieczne dla pacjentów.

Poza samym przeszczepem , cały pakiet leczenia   to również pełna fizjoterapia  na bardzo wysokim poziomie oraz wsparcie psychologiczne.

Obecnie to jedyna możliwość - szpital w Bangkoku lub szpital w Chinach. 

 Pomóżmy wspólnie Beatce , aby miała możliwość przeprowadzenia takiego leczenia  !Wybierz kwotę

Aktualności

 • Ania Święch - awatar

  Ania Święch

  13.09.17
  13.09.17

  Kochani Darczyńcy ! Serdecznie dziękuję w imieniu Beatki za Wasze wpłaty i udostępnienia :) To dla Beaty ogromna szansa na lepszy komfort życia i zatrzymanie choroby, która obecnie coraz bardziej utrudnia jej codzienne życie . Dzięki wam Beata zaczyna wierzyć w ludzi i ich bezinteresowną dobroć... Prosimy o dalsze udostępnianie .Serdecznie pozdrawiam :) Ania

  Zdjęcie aktualności 7 798

Ania Święch - awatar

Ania Święch

Organizator zbiórki

Wpłaty - 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Kamila Łyszczarz - awatar
50
Kamila Łyszczarz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Kamila Gładecka - awatar
20
Kamila Gładecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.