Beza odebrana zbieraczce, walczy

Zbiórka

Historia Bezy

W ostatnich dniach sierpnia br. OTOZ Animals inspektorat Zielona Góra przeprowadził interwencję, w wyniku której odebrano psa. Pies został przekazany pod naszą opiekę. Oto historia:

Beza została zabrana odzbieraczki zwierząt, której dwa miesiące wcześniej odebrano już jednego psa. Było jednak podejrzenie, że w domu może miećkolejne zwierzęta, ponieważ właścicielka maltretuje zwierzęta od blisko 50 lat. Miała odebrane kilkanaście psów, krowy. Hodowała indyki, kaczki, gęsi... wszystko w mieście Zielona Góra. Jej historię znał Urząd Miasta, schronisko dla bezdomnych zwierząt, sanepid, policja.


Próbowano dostać się do środka w asyście policji. Niestety nie udało się, dlatego złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policja nie pomogła - odmówili wszczęcia postępowania, odmówiono wydania nakazu w celu przeszukania mieszkania. Sanepid odbił piłeczkę do Urzędu Miasta, tłumacząc się, że to miasto jest odpowiedzialne za porządek i zachowanie czystości na terenie miasta. Urząd Miasta w ogóle nie zareagował.

Photo

Jak sie udało?

Zapadła decyzja, by kolejny raz spróbować. Trwało to kilka godzin, by dostać się do mieszkania właścicielki. Udało się wejść do "przedpokoju" jej mieszkania i wtedy oczom wszystkich ukazał się pies, a raczejcoś, co przypominało psa. Niestety właścicielka zamknęła się na klucz w pokoju. Dostanie się tam zajęło kolejne godziny. Udało się w końcu. Tym razem policja pomogła. To co działo się przez kilkadziesiąt minut to walka z właścicielką, próba uspokojenia jej, walka o zapalenie światła. Ściągnięto na miejsce pogotowie, a także straż pożarną, ponieważ warunki, w jakich mieszka, stwarzają zagrożenie pożarowe.

Dokładnie przeszukano całe mieszkanie, strych, komórki, piwnicę. Na szczęście nie znaleziono już więcej zwierząt. Nikt nie chce jednak myśleć, ile psów nie udało się uratować przez ignorancję niektórych osób i instytucji.

Photo

Co z Bezą i jak możesz pomóc??

Bezę zawieziono do szpitala, gdzie pozostawała na obserwacji. Dziś jest już z nami w klinice w Warszawie. Zrobiono jej kompleksowe badania - krwi, zeskrobiny, próby wątrobowe, nerkowe... Czekamy na wyniki. Maleństwo jest łyse, nie ma zębów, problemy ze wzrokiem. Jest przestraszona.

Bardzo prosimy o pomoc w jej leczeniu. Świerzb, nużeniec i masa innych schorzeń - to będzie długa i kosztowna droga do zdrowia i nowego życia tej suni. Należy jej się ta szansa...

Bardzo prosimy o Twoją pomoc!!

Photo

Fundacja Zwierzęca Polana - kim jesteśmy?

Fundacja Zwierzęca Polanato młoda organizacja założona w 2012 roku przez grupę miłośników zwierząt.  Nasze działania skupiają się przede wszystkim na ochronie bezdomnych psów i kotów. Zajmujemy się również edukacją na temat opieki nad zwierzętami, regulacji ich rozrodu, ochrony prawnej zwierząt oraz warunków życiowych w Polsce. Angażując wolontariuszy w nasze działania, wspieramy schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Organizujemy koncerty, spotkania i benefisy podczas których zbieramy fundusze na leczenie zwierząt porzuconych lub chorych, odebranych właścicielom w wyniku interwencji lub zabranych ze schronisk do tzw. domów tymczasowych.

Prowadzimy społeczne akcje edukacyjne dotyczące praw zwierząt oraz akcje profilaktyczne upowszechniające ideę sterylizacji i kastracji zwierząt domowych. Organizujemy zbiórki karmy, środków profilaktycznych przeciw kleszczom i pchłom, obroży i smyczy oraz innych potrzebnych w domach tymczasowych lub schroniskach rzeczy.  

Pomóż nam pomagać!

PhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhoto

Aktualności

 • Fundacja Zwierzęca Polana

  Zakończenie zbiórki

  18.09.15
  18.09.15

  Drodzy pomagacze, Dziękujemy Wam za dotychczas udzielone wsparcie, jednak zdecydowaliśmy sie zamknąć prowadzoną tu zbiorke jako ze prowadziliśmy dwie jednocześnie i moglo to być nie do końca zrozumiale. Postanowiliśmy przelać środki na jedno konto tak by wszystko było bardziej czytelne i wyraźne. Beza jest pod nasza opieka i nadal potrzebuje naszej pomocy, walka o nią i jej zdrowie bedzie wymagała dużo pracy, zaangażowania i środków finansowych od nas. Możecie śledzić jej losy na wydarzeniu poświęconym jej osobie na Facebooku. https://www.facebook.com/events/1643950329176414/ Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i prosimy nie zostawiajcie Bezy teraz kiedy nowe życie jest tak blisko!

Komentarze

 • jl

  15.09.15
  15.09.15

  Udostępniam dalej!

  • Fundacja Zwierzęca Polana

   Fundacja Zwierzęca Polana - Organizator zbiórki

   15.09.15
   15.09.15

   Dziękujemy !!! Pozdrawiamy FZP

 • Magdalena

  15.09.15
  15.09.15

  Powodzenia!

  • Fundacja Zwierzęca Polana

   Fundacja Zwierzęca Polana - Organizator zbiórki

   15.09.15
   15.09.15

   Beza jeszcze nie wie ilu ma przyjaciół, ale napewno niebawem sie dowie bo każda złotówka przybliża ja do nowego, lepszego życia w zdrowiu ! Dziękujemy !! Pozdrawiamy FZP

 • Kamila

  15.09.15
  15.09.15

  Kochani każdy z nas może pomóc. Każda kwota nawet 5zł może coś zmienić. Do dzieła!!!

  • Fundacja Zwierzęca Polana

   Fundacja Zwierzęca Polana - Organizator zbiórki

   15.09.15
   15.09.15

   Dziękujemy w imieniu Bezy! Dla niej i dla nas w walce o jej zdrowie kazda złotówka ma znaczenie ! Dziękujemy bardzo!! Pozdrawiamy FZP

 • Ala

  15.09.15
  15.09.15

  Bycie człowiekiem niesie za sobą ważną cechę- pomoc. Jeśli nie pomagasz- nie nazywaj się człowiekiem...bo człowiek to coś więcej niż zwykła osoba:-)

  • Fundacja Zwierzęca Polana

   Fundacja Zwierzęca Polana - Organizator zbiórki

   15.09.15
   15.09.15

   Dziękujemy w imieniu Bezy i naszym za pomoc, za nie bycie obojętnym bo obojętność zabija.. Pozdrawiamy FZP

 • Anonim

  14.09.15
  14.09.15

  Zdrowia psinko!! I wam jej wybawcy wytrwałości w tym co robicie!!

  • Fundacja Zwierzęca Polana

   Fundacja Zwierzęca Polana - Organizator zbiórki

   18.09.15
   18.09.15

   dziekuje ogromnie

Wpłaty - 15

 • Avatar Pola
  5
  Pola
 • Avatar Agnieszka
  50
  Agnieszka
 • Avatar Sylwia
  20
  Sylwia
 • Avatar ANETA
  10
  ANETA
 • Avatar Maciej
  10
  Maciej
 • Avatar Iwona
  5
  Iwona
 • Avatar Małgorzata
  20
  Małgorzata
 • Avatar Beata
  20
  Beata
 • Avatar jl
  10
  jl
 • Avatar Bożena
  30
  Bożena

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę