Zbiórka Beza ma szansę na zdrowie - miniaturka zdjęcia

Beza ma szansę na zdrowie

Zbiórka Beza ma szansę na zdrowie - zdjęcie główne

Beza ma szansę na zdrowie

2 522 zł z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 105 osób
Wpłać teraz
 
Patrycja Latos - awatar

Patrycja Latos

Organizator zbiórki

W lipcu ubiegłego roku pod moją opiekę trafiła Beza. Została adoptowana w wieku 3 lat, a całe swoje dotychczasowe życie spędziła w pseudohodowli, jako maszynka do rodzenia szczeniaków i zarabiania pieniędzy. Początki nie należały do najłatwiejszych. Beza była bardzo wycofanym psem, przerażało ją wszystko dookoła. Każde nowe miejsce, każdy dźwięk, gest i dotyk budziły w niej ogromnym strach. Potrzebowałyśmy dużo czasu, na szczęście spokojem i cierpliwością udało mi się odbudować jej zaufanie i pokazać, że nie każdy człowiek musi być zły. Dziś jesteśmy prawdziwymi przyjaciółmi. Beza to moje największe szczęście i absolutne oczko w głowie :) 

Niestety na naszej drodze stanęły problemy ze zdrowiem. Początkowo niewinne wymioty, z założenia nietolerancja pokarmowa. Pomyślałam, że przecież to się zdarza, poradzimy sobie. Jednak mimo zaleceń weterynarza i zmiany diety objawy zamiast ustąpić, nasilały się. Doszło do tego, że z początkiem października miałyśmy za sobą kilkukrotnie sytuacje, podczas których wymioty pojawiały się nawet kilkanaście razy w ciągu zaledwie 20-30 minut. Podawaliśmy zastrzyki, leki przeciwwymiotne, probiotyki i kroplówki, jednak problem nie znikał. W najgorszym momencie w wymiotach zaczęła pojawiać się również krew. Konsultowaliśmy Bezę u wielu specjalistów, niestety większość rozkładała ręce. Wyniki nie wskazywały podstawy problemu, a stosowane metody leczenia nie przynosiły efektów. Zapadła decyzja o tym, aby wprowadzić leczenie objawowe. Zastosowaliśmy połączenie Polprazolu, Metoklopramidu i Metronidazolu. Wymioty rzeczywiście ustąpiły, mieliśmy je z głowy... do grudnia. Nadal nie została postawiona diagnoza. W międzyczasie pojawiły się także problemy z kręgosłupem, konieczne było zastosowanie kompletnej diagnostyki i kosztownego leczenia. Wszystkie te wydarzenia skutecznie osłabiły jej organizm. 

W listopadzie pojawił się u niej pierwszy atak drgawkowy. Wierzyłam, że to tylko jednorazowy przypadek, że atak nie pojawi się znowu. Za wszelką cenę wypierałam od siebie myśl, że cierpi na padaczkę. Jednak w styczniu atak powtórzył się. Musimy wykonać rezonans magnetyczny, aby ocenić podłoże choroby i wykluczyć ewentualnego guza mózgu. Z uwagi na nieznaną historię Bezy, nie wykluczamy także padaczki pourazowej. To przelało szalę goryczy. Wykonanie rezonansu z opisem jest możliwe jedynie we Wrocławiu, a jego koszt plasuje się w granicach 800 złotych. Potrzebne są nam aktualne pełne wyniki z krwi. Beza cierpi też na niedoczynność tarczycy, która na tę chwilę wymaga stałej kontroli, co wiąże się z kolejnymi kosztami. Miesięczne zapotrzebowanie na wizyty weterynaryjne, leki i suplementacje to wydatek rzędu 500 złotych.

Zrozpaczona brakiem efektów leczenia i bezradnością weterynarzy zdecydowałam się na kontakt z psim dietetykiem i zastosowanie specjalistycznej diety oraz naturalnego wspomagania organizmu. Niestety wiąże się to z następnymi wydatkami, tym razem rzędu 780 złotych miesięcznie. W najbliższym czasie musimy wykonać również gastroskopię, ponieważ w żołądku utrzymuje się stan zapalny. Koszt zabiegu to kolejne 550 złotych.

Dotychczasowe diagnozowanie i leczenie Bezy kosztowało nas przeszło 7 tysięcy złotych.  Znając specyfikę rasy i podejmując świadomą decyzję o adopcji liczyłam się z wieloma wydatkami, jednak to spadło na nas niespodziewanie, a los wyjątkowo nam nie sprzyjał.
Dzisiaj pojawia się światełko w tunelu, Beza dostaje szansę na postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie efektywnego leczenia, jednak to wszystko wymaga sporych nakładów finansowych. Kwota, o którą prosimy jest duża, tak myślę. Niestety pewnych rzeczy w życiu nie jesteśmy w stanie zaplanować i tak ja dziś pokornie biję się w pierś, bo wiem, że sama nie dam rady zapewnić jej pełnej diagnostyki i szansy na wyzdrowienie. Po morzu wylanych łez, chowam swoją dumę w kieszeń i wierzę, że znajdą się ludzie o pięknych, dobrych sercach, którzy zechcą pomóc Bezie stanąć na nogi, bo ten maluch zasługuje na wszystko co najlepsze.
Każda pomoc będzie dla nas nieoceniona! Dziękujemy ❤️Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Patrycja Latos - awatar

  Patrycja Latos

  01.02.19
  01.02.19

  Dziękujemy wszystkim za okazane dotychczas wsparcie! ♥️ Wasza pomoc jest dla nas nieoceniona 🙏🏼 Jesteśmy w trakcie umawiania zabiegów 🙂Do osiągnięcia pełnej kwoty brakuje już niewiele, tym samych zachęcamy Was do dalszego udostępniania zbiórki, dzięki której Beza ma szansę na normalne życie. Ściskamy mocno! ♥️

  Zdjęcie aktualizacji 25 399

Komentarze


 • Kasia L-Ska - awatar

  Kasia L-Ska

  01.02.19
  01.02.19

  ❤️❤️❤️

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   01.02.19
   01.02.19

   🙏🏼♥️

 • Mila, Kaya i Bella - awatar

  Mila, Kaya i Bella

  31.01.19
  31.01.19

  Pomagam bo znam ten ból....niemoc i bezsilność gdy chcesz ratować.

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.19
   31.01.19

   To uczucie jest niestety jednym z najgorszych, jakie miałam okazję doświadczyć w swoim życiu... Bardzo dziękujemy i ściskamy mocno! ♥️

 • Janusz - awatar

  Janusz

  31.01.19
  31.01.19

  Zdrowiej kochana rybko:*

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.19
   31.01.19

   ♥️♥️♥️

 • Agata Tadeja - awatar

  Agata Tadeja

  31.01.19
  31.01.19

  Trzymam kciuki za Bezę. Dużo siły życzę i oby szczęście wkrótce się do was uśmiechnęło.

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.19
   31.01.19

   (nie)dziękujemy! ♥️

 • Agnieszka Pieczonka - awatar

  Agnieszka Pieczonka

  31.01.19
  31.01.19

  Wracaj do zdrowia piękna :*

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.19
   31.01.19

   ♥️♥️♥️

2 522 zł z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 105 osób
Wpłać teraz
 
Patrycja Latos - awatar

Patrycja Latos

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 105

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Natalia - awatar
Natalia
9
kapiszonek - awatar
kapiszonek
10
Magda - awatar
Magda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
AndrzejMacioszek - awatar
AndrzejMacioszek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij