Zbiórka Beza ma szansę na zdrowie - zdjęcie główne

Beza ma szansę na zdrowie

2 522 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 105 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Latos - awatar

Patrycja Latos

Organizator zbiórki

W lipcu ubiegłego roku pod moją opiekę trafiła Beza. Została adoptowana w wieku 3 lat, a całe swoje dotychczasowe życie spędziła w pseudohodowli, jako maszynka do rodzenia szczeniaków i zarabiania pieniędzy. Początki nie należały do najłatwiejszych. Beza była bardzo wycofanym psem, przerażało ją wszystko dookoła. Każde nowe miejsce, każdy dźwięk, gest i dotyk budziły w niej ogromnym strach. Potrzebowałyśmy dużo czasu, na szczęście spokojem i cierpliwością udało mi się odbudować jej zaufanie i pokazać, że nie każdy człowiek musi być zły. Dziś jesteśmy prawdziwymi przyjaciółmi. Beza to moje największe szczęście i absolutne oczko w głowie :) 

Niestety na naszej drodze stanęły problemy ze zdrowiem. Początkowo niewinne wymioty, z założenia nietolerancja pokarmowa. Pomyślałam, że przecież to się zdarza, poradzimy sobie. Jednak mimo zaleceń weterynarza i zmiany diety objawy zamiast ustąpić, nasilały się. Doszło do tego, że z początkiem października miałyśmy za sobą kilkukrotnie sytuacje, podczas których wymioty pojawiały się nawet kilkanaście razy w ciągu zaledwie 20-30 minut. Podawaliśmy zastrzyki, leki przeciwwymiotne, probiotyki i kroplówki, jednak problem nie znikał. W najgorszym momencie w wymiotach zaczęła pojawiać się również krew. Konsultowaliśmy Bezę u wielu specjalistów, niestety większość rozkładała ręce. Wyniki nie wskazywały podstawy problemu, a stosowane metody leczenia nie przynosiły efektów. Zapadła decyzja o tym, aby wprowadzić leczenie objawowe. Zastosowaliśmy połączenie Polprazolu, Metoklopramidu i Metronidazolu. Wymioty rzeczywiście ustąpiły, mieliśmy je z głowy... do grudnia. Nadal nie została postawiona diagnoza. W międzyczasie pojawiły się także problemy z kręgosłupem, konieczne było zastosowanie kompletnej diagnostyki i kosztownego leczenia. Wszystkie te wydarzenia skutecznie osłabiły jej organizm. 

W listopadzie pojawił się u niej pierwszy atak drgawkowy. Wierzyłam, że to tylko jednorazowy przypadek, że atak nie pojawi się znowu. Za wszelką cenę wypierałam od siebie myśl, że cierpi na padaczkę. Jednak w styczniu atak powtórzył się. Musimy wykonać rezonans magnetyczny, aby ocenić podłoże choroby i wykluczyć ewentualnego guza mózgu. Z uwagi na nieznaną historię Bezy, nie wykluczamy także padaczki pourazowej. To przelało szalę goryczy. Wykonanie rezonansu z opisem jest możliwe jedynie we Wrocławiu, a jego koszt plasuje się w granicach 800 złotych. Potrzebne są nam aktualne pełne wyniki z krwi. Beza cierpi też na niedoczynność tarczycy, która na tę chwilę wymaga stałej kontroli, co wiąże się z kolejnymi kosztami. Miesięczne zapotrzebowanie na wizyty weterynaryjne, leki i suplementacje to wydatek rzędu 500 złotych.

Zrozpaczona brakiem efektów leczenia i bezradnością weterynarzy zdecydowałam się na kontakt z psim dietetykiem i zastosowanie specjalistycznej diety oraz naturalnego wspomagania organizmu. Niestety wiąże się to z następnymi wydatkami, tym razem rzędu 780 złotych miesięcznie. W najbliższym czasie musimy wykonać również gastroskopię, ponieważ w żołądku utrzymuje się stan zapalny. Koszt zabiegu to kolejne 550 złotych.

Dotychczasowe diagnozowanie i leczenie Bezy kosztowało nas przeszło 7 tysięcy złotych.  Znając specyfikę rasy i podejmując świadomą decyzję o adopcji liczyłam się z wieloma wydatkami, jednak to spadło na nas niespodziewanie, a los wyjątkowo nam nie sprzyjał.
Dzisiaj pojawia się światełko w tunelu, Beza dostaje szansę na postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie efektywnego leczenia, jednak to wszystko wymaga sporych nakładów finansowych. Kwota, o którą prosimy jest duża, tak myślę. Niestety pewnych rzeczy w życiu nie jesteśmy w stanie zaplanować i tak ja dziś pokornie biję się w pierś, bo wiem, że sama nie dam rady zapewnić jej pełnej diagnostyki i szansy na wyzdrowienie. Po morzu wylanych łez, chowam swoją dumę w kieszeń i wierzę, że znajdą się ludzie o pięknych, dobrych sercach, którzy zechcą pomóc Bezie stanąć na nogi, bo ten maluch zasługuje na wszystko co najlepsze.
Każda pomoc będzie dla nas nieoceniona! Dziękujemy ❤️Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Patrycja Latos - awatar

  Patrycja Latos

  01.02.2019
  01.02.2019

  Dziękujemy wszystkim za okazane dotychczas wsparcie! ♥️ Wasza pomoc jest dla nas nieoceniona 🙏🏼

  Jesteśmy w trakcie umawiania zabiegów 🙂Do osiągnięcia pełnej kwoty brakuje już niewiele, tym samych zachęcamy Was do dalszego udostępniania zbiórki, dzięki której Beza ma szansę na normalne życie.

  Ściskamy mocno! ♥️

  Zdjęcie aktualizacji 25 399

Komentarze


 • Kasia L-Ska - awatar

  Kasia L-Ska

  01.02.2019
  01.02.2019

  ❤️❤️❤️

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   01.02.2019
   01.02.2019

   🙏🏼♥️

 • Mila, Kaya i Bella - awatar

  Mila, Kaya i Bella

  31.01.2019
  31.01.2019

  Pomagam bo znam ten ból....niemoc i bezsilność gdy chcesz ratować.

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.2019
   31.01.2019

   To uczucie jest niestety jednym z najgorszych, jakie miałam okazję doświadczyć w swoim życiu... Bardzo dziękujemy i ściskamy mocno! ♥️

 • Janusz - awatar

  Janusz

  31.01.2019
  31.01.2019

  Zdrowiej kochana rybko:*

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.2019
   31.01.2019

   ♥️♥️♥️

 • Agata Tadeja - awatar

  Agata Tadeja

  31.01.2019
  31.01.2019

  Trzymam kciuki za Bezę. Dużo siły życzę i oby szczęście wkrótce się do was uśmiechnęło.

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.2019
   31.01.2019

   (nie)dziękujemy! ♥️

 • Agnieszka Pieczonka - awatar

  Agnieszka Pieczonka

  31.01.2019
  31.01.2019

  Wracaj do zdrowia piękna :*

  • Patrycja Latos - awatar

   Patrycja Latos - Organizator zbiórki

   31.01.2019
   31.01.2019

   ♥️♥️♥️

2 522 zł  z 3 200 zł (Cel)
Wpłaciło 105 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Latos - awatar

Patrycja Latos

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 105

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Natalia - awatar
Natalia
9
kapiszonek - awatar
kapiszonek
10
Magda - awatar
Magda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
AndrzejMacioszek - awatar
AndrzejMacioszek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij