Zbiórka Powrót do biegania dla Taty - miniaturka zdjęcia

Powrót do biegania dla Taty

Zbiórka Powrót do biegania dla Taty - zdjęcie główne

Powrót do biegania dla Taty

27 732 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 585 osób
Wpłać teraz
 
Weronika Nowak - awatar

Weronika Nowak

Organizator zbiórki

Mój tata jest oddanym trenerem lekkiej atletyki, który pomimo wielu przeciwności dzielił się swoją pasją z innymi ludźmi, szczególnie poprzez trenowanie młodych zawodników, jak i organizację Ogólnopolskich Biegów Lewarta. Jako działacz społeczny, prezes klubu lekkoatletycznego MKL Nefryt, ma wiele sukcesów na swoim koncie, ale możliwe, że już nigdy nie wróci do swojego poprzedniego życia - do biegania.

Z nocy z 19 na 20 lipca trafił w bardzo ciężkim stanie do lokalnego szpitala, skąd później został przetransportowany na operację czaszki do jednej z klinik w Lublinie. Złamana kość czaszki, która była efektem dotkliwego pobicia, spowodowała pojawienie się dwóch krwiaków, które wraz z mijającymi godzinami powiększały się i uciskały jego mózg. Lekarze na początku nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, ale on się nie poddał i wybudził się ze śpiączki trzy dni po operacji. Wieloogniskowy uraz mózgu oraz niedokrwienie spowodowało, że konieczne było usunięcie płata kostnego. Uszkodzona została lewa półkula mózgu, odpowiedzialna za mowę oraz ruch kończyn po prawej stronie.

Tata dalej przebywa w szpitalu, ale czeka go długa rehabilitacja. Głęboki niedowład po prawej stronie ciała oraz utrata zdolności mowy (afazja) sprawiły, że nie jest w stanie o własnych siłach wrócić do domu. Nie ma z nim też świadomego kontakt, z dnia na dzień widać poprawę, ale powrót do zdrowia będzie nie tylko długi, ale również bardzo kosztowny. Dlatego zwracam się z prośbą do Was, abyście pomogli mojemu tacie stanąć na nogi, powrócić do biegania oraz umożliwić mu normalne życie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Weronika Nowak - awatar

  Weronika Nowak

  27.12.19
  27.12.19

  Jest już po świętach, a za parę dni zacznie się nowy rok - 2020. Z całego serca chciałabym podziękować w imieniu swoim, Taty oraz rodziny za dotychczasowe wsparcie i słowa wsparcia. Od tego miesiąca zmagamy się z nowym wyzwaniem - poradzeniem sobie z przeciwnościami w swoim własnym domu. Już prawie tydzień minął odkąd tata jest z powrotem u siebie, po 5 miesiącach od zdarzenia, jednakże bycie na wózku inwalidzkim oraz brak komunikacji słownej jest dla każdego z nas nie lada wyzwaniem. Głęboka afazja wraz z apraksją oraz niedowład po prawej stronie przewrócił jego codzienne życie do góry nogami, w tym też najbliższych. Nie poddajemy się i walczymy dalej - rehabilitacja będzie kontynuowana, będzie to długi proces, ale miejmy nadzieję, że pomimo tych wszystkich przeciwności uda się choćby w niewielkim stopniu wrócić do momentu sprzed nieszczęśliwego zdarzenia. Kto zna mojego Tatę, ten wie jak uparty jest to człowiek. Nie zmienił się- nieustannie dąży do celu jakim jest bycie samodzielnym.

Komentarze


 • Sylwia R. - awatar

  Sylwia R.

  25.12.19
  25.12.19

  Z całego serca powodzenia! Dużo zdrowia, żeby następny rok był lepszy dla Twojego Taty a dla Ciebie dużo siły i wytrwałości.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.12.19
  08.12.19

  Bardzo współczuję. Wierzę, że Pani Tata wróci do zdrowia. Trzymam mocno kciuki!

 • Brat - awatar

  Brat

  24.10.19
  24.10.19

  Ogromnie współczuje, życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!!!

 • GrzegorzM - awatar

  GrzegorzM

  19.09.19
  19.09.19

  Trzymam kciuki. Powodzenia

 • RWM Friends - awatar

  RWM Friends

  12.09.19
  12.09.19

  Trzymamy mocno kciuki za szybki powrót do zdrowia!!!! <3

27 732 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 585 osób
Wpłać teraz
 
Weronika Nowak - awatar

Weronika Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 585

Dawid - awatar
Dawid
50
Olimpia Kaczorowska - awatar
Olimpia Kaczorowska
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
BTBT - awatar
BTBT
10
Justyna - awatar
Justyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Zbigniew Skrzypiec - awatar
Zbigniew Skrzypiec
20
Łukasz J - awatar
Łukasz J
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia R. - awatar
Sylwia R.
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij