Zbiórka Nowe biodro dla Leona - zdjęcie główne

Nowe biodro dla Leona

4 678 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 157 osób
Wpłać teraz
 
Aleksandra Zielinska Mentel - awatar

Aleksandra Zielinska Mentel

Organizator zbiórki

Leon, to około dwuletni wspaniały pies rasy Leonberger, który nie miał szczęścia w życiu. W połowie listopada został odłowiony przez schronisko w miejscowości Siewierz. Pomimo zamieszczonych ogłoszeń nikt po niego się nie zgłosił – było jasne, że ktoś go wyrzucił. Leon, to super inteligentny pies, który wzbudził sympatię a raczej miłość wszystkich pracowników, wolontariuszy i osób będących z wizytą w schronisku. Potrafił rozkochać człowieka, przytulał się całym swoim ciałem do krat boksu, w którym przebywał na kwarantannie. Ludzie, u których mieszkał od szczeniaka nauczyli go dawać łapę – podawanie lewej łapki, to jego lekarstwo na całe zło i również zapoznanie nowych ludzi –tak się przedstawia:) Ratując go przed adopcją do firmy, jako stróż i mieszkaniem na zawsze w kojcu, bez własnych ludzi, podjęliśmy decyzję, że go adoptujemy. Psy tej rasy są bardzo towarzyskie i źle znoszą samotność. Było to o tyle problematyczne, że u nas w domu były już 4 inne psy i dwa koty. Leon, jak przystało na psa o wysokiej inteligencji, wszedł do stada niezauważony (60 kg wagi :). Szybko rozkochał w sobie naszą największą Tosię, jego rówieśniczkę, a z pełną gracją uważał na pozostałe maluchy. W naszym domu znalazł się w grudniu i szybko wszystko zaczęło się układać: polubił się z czworonogimi mieszkańcami, ludzi pokochał, sąsiadów szanował, klimat w Jaworzu mu odpowiadał... Z wystraszonego psa po przejściach stał się kochanym, olbrzymim pieszczochem ,potrafiącym groźnie zaszczekać na podjeżdżający do bramy samochód. Wszystko poszło tak pięknie, aż za pięknie...

Końcem marca Leon zaczął kuleć, pojechaliśmy do naszej Nadziei...lecznicy. Tam doktor Marcin wykonał mu zdjęcia RTG. Wszedł do gabinetu i powiedział: "już wiemy, dlaczego nikt się po niego nie zgłosił do schroniska, ma ogromną dysplazję stawów biodrowych". Patrząc w oczy tego mądrego, kochającego już nas psa nie mogliśmy pojąć, jak to możliwe aby wychować tak pięknego, kochanego psa od szczeniaka i zostawić go po prostu przy drodze bo jest "zepsuty"... nie, wtedy jeszcze nie był,dopiero będzie. Pozbyć się kłopotu, to najprostsze, co można było zrobić, ale można też walczyć i odwdzięczyć się mu za, to co daje całym sobą (LOVE).

Pojechaliśmy na konsultację do doktora Martina Nowaka (Czechy),który powiedział że biodra Leona, to katastrofa i w Jego przypadku tylko sztuczne biodro jest rozwiązaniem, aby mógł normalnie się poruszać.

Zabieg należy wykonać, jak najszybciej ponieważ lewe biodro może wypaść w każdej chwili; jutro, za 5 dni, za miesiąc ale gdy to się stanie, prawe biodro nie utrzyma masy 60 kilowego psa i również wyleci, a to oznaczać będzie, że życie tego psa, będzie musiało się zakończyć- już się nie podniesie. Czas w tym przypadku jest czynnikiem, który skłonił nas do zorganizowania zbiórki, chcemy zrobić wszystko aby ten kochający pies żył i był sprawny. Operację trzeba przeprowadzić w Czechach ponieważ w Polsce nikt takich zabiegów nie wykonuje.Cena zabiegu to około 2500-3000 euro.Wasza pomoc jest bezcenna, każdy nawet najmniejszy gest jest ważny dla Leona. Dziękujemy Wam z całego serca – pamiętaj,udostępnienie to też pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Aleksandra Zielinska Mentel - awatar

  Aleksandra Zielinska Mentel

  18.06.18
  18.06.18

  Kochani, walka o wyleczenie trwa cały czas. Dziękujemy wam za każde wsparcie, razem jesteśmy w stanie zrobić więcej. W dniu 17 czerwca odbył się w Jaworzu piknik rodzinny, gdzie razem z Fundacją Psia Ekipa, zbieraliśmy również na leczenie Leona. Leon uczestniczył czynnie w pikniku, budząc sympatię i uwielbienie głównie najmłodszych uczestników. Decyzją Fundacji Psia Ekipa, połowa środków zebranych podczas imprezy, zostaje przekazana na leczenie Leona, Psia Ekipo jesteś cudowna!! Leonowi systematycznie zmniejszaliśmy podawanie środka przeciwbólowego i przeciwzapalnego Carprodyl Quadri 120 i tak obecnie Leon przyjmuje go sporadycznie. Co zasługuje na uwagę, około 2 miesiące regularnego przyjmowania Sizarol Complex Forte spowodował, że Leon nie odczuwa bólu i nie kuleje, co świadczy o skuteczności tego preparatu nawet w takich skrajnych przypadkach, jak lewe biodro Leona. Oczywiście, to tylko doraźna ulga w cierpieniu, docelowo musi mieć wymieniony staw biodrowy. Dziękujemy ...

  Zdjęcie aktualizacji 16 487

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.05.18
  30.05.18

  Pomagajmy ! Nie można pomóc wszystkim potrzebującym pieskom , ale jednemu konkretnemu - tak...

  • Aleksandra Zielinska Mentel - awatar

   Aleksandra Zielinska Mentel - Organizator zbiórki

   30.05.18
   30.05.18

   Dziękujemy razem z Leonkiem za okazanie ♥

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  19.05.18
  19.05.18

  Trzymam mocno kciuki!

  • Aleksandra Zielinska Mentel - awatar

   Aleksandra Zielinska Mentel - Organizator zbiórki

   19.05.18
   19.05.18

   Dziękujemy bardzo, a Leon merda ogonkiem

 • Klaudia Kotyńska - awatar

  Klaudia Kotyńska

  19.05.18
  19.05.18

  Szybkiej i owocnej zbiórki :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.18
  08.05.18

  udanej operacji iz drowka z calego mego serca

  • Aleksandra Zielinska Mentel - awatar

   Aleksandra Zielinska Mentel - Organizator zbiórki

   08.05.18
   08.05.18

   Dziękujemy

4 678 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 157 osób
Wpłać teraz
 
Aleksandra Zielinska Mentel - awatar

Aleksandra Zielinska Mentel

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 157

Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Matuszak Ewa - awatar
Matuszak Ewa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marcin Kąkol - awatar
Marcin Kąkol
20
Z pozdrowieniami dla dr Novaka :) - awatar
Z pozdrowieniami dla dr Novaka :)
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij