Zdjęcie to pierwsza rzecz, jaką widzą potencjalni darczyńcy i to wtedy najczęściej zapada decyzja o kliknięciu w zbiórkę lub jej pominięciu, dlatego pierwsze wrażenie jest tutaj najważniejsze. Jak wybrać odpowiednie zdjęcie w przypadku zbiórki na odbudowę domu po pożarze? Tego dowiesz się z naszego poradnika.
Co powinno prezentować zdjęcie główne zbiórki na odbudowę domu? Większym zainteresowaniem darczyńców cieszą się te zbiórki, które opowiadają indywidualną historię bohatera/ów zbiórki. Przykuwają one uwagę, angażują i o wiele skuteczniej zachęcają do wsparcia finansowego.
Zdjęcie w zbiórce na odbudowę lub remont domu po pożarze powinno zatem prezentować historię poszkodowanej osoby lub rodziny. Przedstawiać ich losy i zmagania w związku z trudną sytuacją życiową. Jak to zrobić? Najlepiej wyjaśnić to na przykładach.
Powyżej: przytulona szczęśliwa rodzina zestawiona z utratą domu w wyniku pożaru
Poniżej: samotna mama z córeczką zestawiona z ich mieszkaniem w płomieniach
Zdjęcia obrazują mężczyznę, który stracił dom w pożarze na tle zniszczeń lub spalonego domu.
W tym przykładzie może to być też zdjęcie rodziny w środku zniszczonego domu lub na jego tle. Zdjęcie powinno przedstawiać poszkodowaną rodzinę oraz skalę zniszczeń po pożarze.
Portret szczęśliwej rodzinny wykonany przed pożarem. Prezentuje on bohaterów zbiórki.
Zdjęcia pokazują strażaka gaszącego pożar oraz skalę szkód i skalę akcji gaśniczej.
Zdjęcia prezentuje akcję ratunkową z miejsca zdarzenia podczas pożaru.
Opis zbiórki to miejsce, gdzie najlepiej zamieścić więcej zdjęć, które prezentują skalę szkód wyrządzonych przez pożar. Możesz wstawiać zdjęcie co 2-3 akapity. Dzięki temu zbiórka będzie zawierała najważniejsze informacje, czyli co jest do remontu/odbudowy oraz będzie skuteczniej zachęcać do wsparcia finansowego. Poniżej znajdziesz przykłady takich zdjęć.
Zdjęcia prezentują skalę zniszczeń. Informują, że cały dom uległ zniszczeniu.
Zdjęcia obrazują zniszczenia spowodowane pożarem.
Zdjęcie nie prezentuje skali zniszczeń. Nie przekazuje żadnych emocji, ani informacji.
Zdjęcie złej jakości - ciemne i niewyraźnie. Nie informuje, czego dotyczy zbiórka.
W tym tekście omówiliśmy, jak wybrać odpowiednie zdjęcie do zbiórki na odbudowę domu po pożarze, by skutecznie osiągnąć cel i zebrać konieczne środki. Jest to część druga tego poradnika. Zachęcamy Cię do zapoznania się z pozostałymi tekstami!
W części pierwszej wprowadzamy podstawy, jak powinna wyglądać skuteczna zbiórka na odbudowę domu po pożarze, czyli taka, która zwiększa szanse na osiągnięcie celu i zebranie potrzebnej kwoty. Dowiedz się więcej, klikając poniżej!
W części trzeciej opowiadamy więcej o tekście - tytule, opisie, celu i przyjaznym linku zbiórki. Sprawdź, jak angażować i zachęcać do wpłat dla zbiórek na remont domu!