Opublikowano 24 marca 2023 przez Natalia
Pożar to żywioł, który może spotkać każdego z nas. W jednej chwili tracimy wszystko, a szkody często wyceniane są na setki tysięcy złotych. To nieosiągalna kwota dla większość z nas, dlatego warto przemyśleć założenie zbiórki na Pomagam.pl na nowy start i zbieranie w ten sposób funduszy na odbudowę domu po pożarze.
Pożar to sytuacja losowa, która może dotknąć każdego z nas, ale każdy z nas ma inną, osobistą historię. Co wyróżnia zatem zbiórkę spośród innych? Dlaczego inne bardziej działają na nasze emocje, a inne nie?
Większym zainteresowaniem darczyńców cieszą się te zbiórki, które opowiadają indywidualną historię bohatera/ów zbiórki. Przykuwają one uwagę, angażują i o wiele skuteczniej zachęcają do wsparcia finansowego. Dlatego, gdy zakładasz zbiórkę na odbudowę po pożarze, nie ograniczaj się tylko do opisania pożaru i akcji ratunkowej, ale przede wszystkim zaprezentuj historię poszkodowanej osoby lub rodziny. Odpowiedz na 3 krótkie pytania:
Poniżej znajdziesz kilka przykładów, jak powinna wyglądać taka zbiórka. Poszczególne elementy zbiórki, m.in. główne zdjęcie i opis, omówimy w części drugiej (zdjęcia) i trzeciej (tekst) tego poradnika.
Kolaż zdjęć prezentuje poszkodowaną rodzinę wraz ze szkodami wyrządzonymi przez pożar. Tytuł jest emocjonalny i informuje o pożarze domu. Opis prezentuje historię rodzinę i zachęca do wsparcia.
Kolaż prezentuje bohaterów zbiórki i zniszczenia spowodowane pożarem. Tytuł prezentuje głównego bohatera - małego Jasia. Została opisana historia Jasia i jego zmagania: choroba i śmierć mamy, utrata dachu nad głową i marzenia o nowym domu.
Zdjęcie przedstawia rodzinę, która straciła dom w wyniku pożaru, o czym informuje tytuł zbiórki. Opis zawiera zmagania rodziny m.in. brak możliwości nauki oraz zachęca do wpłat.
Na zdjęciu jest poszkodowany Pan Jan w środku spalonego domu. Zdjęcie prezentuje sytuację bohatera zbiórki i skalę strat po pożarze. W opisie jest sylwetka Pana Jana - emerytowany nauczyciel historii, który wzbudza sympatię wszystkich w okolicy. To wzbudza emocje, angażuje byłych uczniów oraz zachęca do wsparcia lokalną społeczność.
W tym tekście wprowadziliśmy podstawy, jak powinna wyglądać skuteczna zbiórka na odbudowę domu po pożarze, czyli taka, która zwiększa szanse na osiągnięcie celu i zebranie potrzebnej kwoty.
W części drugiej omawiamy zdjęcia - główne oraz w opisie dla tego typu zbiórek, jak zrobić i wybrać odpowiednie. Dowiedz się więcej, jak zdjęciami przykuć uwagę darczyńców! Kliknij poniżej!
W części trzeciej opowiadamy więcej o tekście - tytule, opisie, celu i przyjaznym linku zbiórki. Sprawdź, jak angażować i zachęcać do wpłat dla zbiórek na remont domu!