Zbiórka Pan Boguś musi chodzić - zdjęcie główne

Pan Boguś musi chodzić

8 688 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 161 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Wietecha - awatar

Anna Wietecha

Organizator zbiórki

Pan Boguś jest naszym kolegą z pracy. Prawie czterdzieści lat był portierem w Miejskim Domu Kultury „Batory” w Chorzowie. Był dobrym duchem naszej instytucji, zawsze gotowy do pracy, pomocny, uprzejmy. W swojej pracy zawodowej prawie nigdy nie korzystał ze zwolnień lekarskich, choć urodził się z wadą kręgosłupa. W 2014 roku zaczęły się jego problemy zdrowotne, które spowodowały jego odejście z pracy na rentę inwalidzką. Po pierwszym pobycie w szpitalu otrzymał rozpoznanie: parapareza spastyczna kończyn dolnych z zaburzeniami zwieraczy. Dalsze rozpoznania: wieloodcinkowa skolioza rotacyjna z ekstremalną deformacją kręgosłupa i klatki piersiowej. Przewlekła niewydolność oddechowa. Przewlekły zespół bólowy kręgosłupa piersiowego i L-S. Kolejne wizyty szpitalne wykazały: kurczowe porażenie kończyn dolnych – G82.1. Następne pobyty w szpitalach wykazywały nowe rozpoznania. Dla nas najważniejsze jest, aby Pan Boguś mógł chodzić. Wszystko zaczęło się w 2014 roku i od tego czasu Pan Boguś powinien mieć codziennie rehabilitację. Pierwsze miesiące takie były, lecz jest to przedsięwzięcie drogie i niestety Pan Boguś nie ma już środków na dalsze opłacanie rehabilitacji. Na jego odejście z pracy zrzuciliśmy się na elektryczny wózek. Udało się też załatwić podjazd przez balkon na ulicę (na szczęście mieszka na parterze). Aby tak się stało, trzeba było podpisać umowę, że w razie śmierci Pana Bogusia, jego żona (70 latka z napadami padaczki) musi opuścić mieszkanie (nie jest własnościowe), gdyż jest przystosowane dla inwalidy. Udało się już zrobić bardzo wiele, teraz najważniejsza jest rehabilitacja, która powinna odbywać się każdego dnia, a w rzeczywistości ma ją raz w tygodniu:/ Nie łudzimy się, że Pan Boguś całkowicie wróci do zdrowia, ale rehabilitacja pozwoli mu samodzielnie przejść z łóżka na wózek i wychodzić z domu. Boguś był człowiekiem niesamowicie otwartym i aktywnym. Poza ukochanym ogródkiem spędzał dużo czasu na wydarzeniach kulturalnych. Jest fanem bluesa, nie opuszczał koncertów organizowanych w naszym domu kultury. Był też modelem do licznych obrazów artysty malarza Piotra Naliwajki, statystował w kilku filmach. Z kulturą był zżyty od zawsze…

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Wietecha - awatar

  Anna Wietecha

  05.05.18
  05.05.18

  Niecały rok temu zorganizowaliśmy zbiórkę dla Bogusia. W czasie tego roku Boguś miał szczęście kilka miesięcy być pod opieką rehabilitantki z NFZtu (bezpłatnie), zaś kilka miesięcy opłacaliśmy jego zabiegi z pieniędzy zebranych przez portal Pomagam.pl Rehabilitacja daje bardzo dużo, Boguś odwiedza nas czasami, podjeżdżając na elektrycznym wózku. Ostatnio świętowaliśmy razem Jego urodziny. Jako fan dobrej muzyki przybył także na festiwal Bluestracje:) Jego rehabilitantka, Pani Monika Zug, mówi że postępy są ogromne, Boguś chodzi z nią na spacery, ale to musi być ciągła praca. Niestety maj jest tym miesiącem, w którym po raz ostatni możemy opłacić rehabilitantkę. Zebraliśmy do tej pory 5260,00zł, z czego strona pomagam.pl pobrała prowizję w wysokości 394,54. Zostało dla Bogusia 4865,46zł, a na rehabilitację wydaliśmy 4050,00zł. 100zł otrzymaliśmy od darczyńcy osobiście. Na chwilę obecną pozostało 915,46zł, starczy tylko na maj :(

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.05.18
  31.05.18

  Dużo zdrowia i wytrwałości życzę....

 • Ania K - awatar

  Ania K

  07.05.18
  07.05.18

  Z przyjemnością obserwuję ze swojego okna jak Pan Boguś wychodzi na spacery albo jedzie przez Batory :) podziwiam Pana Bogusia!

  • Anna Wietecha - awatar

   Anna Wietecha - Organizator zbiórki

   09.05.18
   09.05.18

   Pani Aniu, w imieniu Pana Bogusia serdecznie dziękujemy za miłe słowa.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.07.17
  26.07.17

  Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku i nadal będę spotykać Pana Bogusia i jego żonę w naszym bloku.

  • Anna Wietecha - awatar

   Anna Wietecha - Organizator zbiórki

   26.07.17
   26.07.17

   My mamy nadzieję, że będziemy nie raz gościć Bogusia w MDKu. Dziękujemy za miłe słowa.

 • ABZ. - awatar

  ABZ.

  16.07.17
  16.07.17

  Zdrowia

  • Anna Wietecha - awatar

   Anna Wietecha - Organizator zbiórki

   16.07.17
   16.07.17

   Dziękuję w imieniu Bogusia, przekażę.

 • Magda - awatar

  Magda

  14.07.17
  14.07.17

  zdrowia i dużo sił życzę :)

  • Anna Wietecha - awatar

   Anna Wietecha - Organizator zbiórki

   14.07.17
   14.07.17

   Pan Boguś, nie bardzo wie jak się poruszać po tym portalu, ale przekazujemy mu wszystkie życzenia. Bardzo dziękuję. Jest też bardzo wzruszony.

8 688 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 161 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Wietecha - awatar

Anna Wietecha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 161

magdalena sliwa - awatar
magdalena sliwa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
28
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Karina Pawełczyk - awatar
Karina Pawełczyk
20
Bożena - awatar
Bożena
20
Jezus - awatar
Jezus
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij