Zbiórka Burrito, kotek chory na FIP - miniaturka zdjęcia

Burrito, kotek chory na FIP

Zbiórka Burrito, kotek chory na FIP - zdjęcie główne

Burrito, kotek chory na FIP

1 456 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać teraz
 
Arletta Widulińska - awatar

Arletta Widulińska

Organizator zbiórki

Cześć Wszystkim,

Mam na imię Arletta i bardzo proszę wszystkich o pomoc.

Zbieram pieniążki na leczenie 10-miesięcznego kotka o imieniu Burrito.

W styczniu tego roku, będąc na wsi znalazłam małego, zakrwawionego kotka z rozciętą łapką. Jeden paluszek okazał się nieoperacyjnie złamany, drugi był niestety nie do odratowania i trzeba było go amputować. 

Pomimo silnej alergii na koty postanowiłam go przygarnąć, bo nie wyobrażałam sobie, że miałabym oddać go takiego biedniutkiego do schroniska.

Codziennie przez ponad miesiąc jeździłam z maluchem do weterynarza, gdzie otrzymywał 4 zastrzyki podskórne. Kotek wszystko znosił bardzo dzielnie i po czasie był zdrowy.

Niestety, do czasu...

Po kastracji Buriś zachorował na FIP. W skrócie jest to zakaźne zapalenie otrzewnej, które może wystąpić w formie suchej lub mokrej (wysiękowej). Mój kotek ma właśnie wysiękową formę FIP.

Mówi się, że 'jedynym lekiem na FIP jest eutanazja'. Bowiem koty z formą wysiękową FIP od momentu zdiagnozowania choroby żyją maksymalnie do dwóch tygodni. 

Nie chcąc sie z tym pogodzić przeszukałam mnóstwo artykułów naukowych i trafiłam na leki eksperymentalne, które mają obiecujące rezultaty.

Leki te są dostępne w USA. Ich koszt jak łatwo się domyślić jest bardzo wysoki. Kuracja trwa trzy miesiące. W tym czasie kot musi otrzymać 186 zastrzyków (bierze się je 2xdziennie). Koszt jednego zastrzyku to około 240zł, czyli dziennie 480zł. Jak łatwo policzyć koszt takiej kuracji to ponad 44tys. zł (nie wliczając w to wizyt u weterynarza, innych leków, kroplówek itp.).

Część leków już sprowadzilam i pomagają. Choroba się cofa! Dlatego bardzo proszę wszystkich, którzy mają taką możliwość o pomoc. Każda złotówka się liczy.

Dziękuję,

Arletta z kotem Burritem

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Arletta Widulińska - awatar

  Arletta Widulińska

  08.01.20
  08.01.20

  Po 9 tygodniach leczenia lekiem GC376 zmieniłam lek na GS od firmy Mutian. Burrito brał GS przez kolejne 12 tygodni i teraz jest już 2 miesiące po odstawieniu leku. Jeszcze 1 miesiąc i będzie można go uznać za całkowicie wyleczonego :) Po kuracji zostało mi 60 tabletek, które chciałabym odsprzedać. Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy [email protected] lub na messengerze :) Dziękuję za wszelką pomoc i słowa wsparcia, które towarzyszyły nam w czasie terapii <3

Komentarze


 • Martusia i Marcinek - awatar

  Martusia i Marcinek

  10.07.19
  10.07.19

  Wiemy, że się uda :)

  • Arletta Widulińska - awatar

   Arletta Widulińska - Organizator zbiórki

   18.07.19
   18.07.19

   Dziękujemy bardzo, bardzo :) Płynu w brzuszku już nie ma. Badania krwi też wyglądają coraz lepiej. Dziś rozpoczęliśmy 7 z 12 tygodni leczenia.

 • JAGODA JJ. - awatar

  JAGODA JJ.

  21.06.19
  21.06.19

  Zdrowiej Burriś

 • Adam W - T - awatar

  Adam W - T

  20.06.19
  20.06.19

  Pozdrawiam Was

 • JAGODA JJ - awatar

  JAGODA JJ

  20.06.19
  20.06.19

  Zdrowiej Burriś

1 456 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Wpłać teraz
 
Arletta Widulińska - awatar

Arletta Widulińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 32

Kociniec Jeziorskich - awatar
Kociniec Jeziorskich
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lidia szatiło - awatar
Lidia szatiło
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magdalena Grygiel - awatar
Magdalena Grygiel
5
Norbert - awatar
Norbert
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij