Noc w lecznicy, to w Chacie chleb powszedni... Tym razem samochód Chaty również przemierzał ciemną drogę przez las w nocy. Szare rzędy drzew po dwóch stronach jezdni, spokój i cisza, jasne smugi światła rozjaśniające przestrzeń przed kierowcą. Nagle jakiś ciemniejszy punkt na drodze, coś leży...? Papier? Kamień? Nie, kot...

Paweł zatrzymuje samochód, podchodzi szybko do leżącego nieruchomo zwierzaka. Kot nie reaguje na światła samochodu, na obecność obcego człowieka... Żyjesz malutki...? Słyszy cichutkie miauczenie. Żyje! Powrót do samochodu po koc, trzeba na niego przełożyć biedaka. Do domu, teraz już jak najszybciej. Nie wchodzi do środka, nawet nie wjeżdża na podwórko, szkoda czasu. Telefon do Iwony.

– Wyjdź szybko przed bramę, zabrałem z drogi kota. Przygotuj kontener, jest zimny, żyje, lekko miauczy, nie rusza się wcale.

Wybiegła z kontenerem przed dom. Przełożyła kota do kontenera, nakryła kocem. Szybko, wszystko szybko.

– Jedź.

Pojechał.

Zadzwoniła do lecznicy do Radzymina, żeby uprzedzić, że jadą...

Pobranie krwi, dogrzewanie, kroplówka. W badaniach: śrut w części płuc, kręgosłup cały, siny brzuch, temperatura 35 stopni.

W następnych dniach dalszy wyścig z czasem. Bo śrut w małym kocim organizmie to nie wszystko. Ktoś zrobił kotu Pawełkowi (takie dostał u nas imię) dodatkową krzywdę – od doby jest w śpiączce farmakologicznej, prawdopodobnie został również skopany, ma siny brzuch oraz istnieje podejrzenie obrzęku mózgu i krwiaka, możliwe że dostał kopniaka w głowę. Poza tym kot ma ruchy maneżowe, objawy neurologiczne. Więc kolejna podróż, by ratować kocie życie, natychmiastowa wizyta u specjalisty od neurochirurgii doktora Arka Olkowskiego. Pomimo tego że na wizytę czeka się długo, doktor zgodził się przyjąć nas już dzisiaj, między innymi pacjentami, bo kot Paweł nie może czekać, dziękujemy mu za to gorąco!

Kot Pawełek będzie miał wykonany rezonans magnetyczny, jego powrót do zdrowia będzie długi i kosztowny, dlatego bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia! Bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie mu pomóc!

Prosimy Was gorąco, pomóżcie nam naprawić koci świat kota Pawła, tą drogą mógł jechać ktoś, kto by się nie zatrzymał...


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 59

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Alicja - awatar
10
Alicja
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Igor - awatar
58
Igor
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Darek R. - awatar
25
Darek R.
Janina OSMĘDA - awatar
100
Janina OSMĘDA
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Mkl Jola - awatar
20
Mkl Jola

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij