Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

Dzień dobry. Chciałbym aby poświęcili Państwo chwilę i przeczytali cały opis. Inaczej zrozumienie specyfiki potrzeb i sytuacji może być trudne.

Aby dalej istnieć i pomagać, brzmi tajemniczo, dlatego chciałbym wyjaśnić jakimi psami się zajmuję.
Przede wszystkim są to tak zwane psy trudne, psy nieadopcyjne, psy nierzadko kwalifikowane jako nieobsługiwalne i przez to ze wskazaniem do eutanazji, innymi słowy psy agresywne po pogryzieniach ludzi. Wykluczone ze społeczeństwa i pozbawione odgórnie szans na adopcję. Takich psów nikt nie chce i mało kto chce się zajmować. Niektóre są z nami kilka lat i prawdopodobnie zostaną do swojej śmierci.

Ardo

Nero


Drugą grupę stanowią porzucone psy starsze. Zalezione w różnych sytuacjach przez przypadkowe osoby, adoptowane ze schronisk, które z racji funkcji nie są wstanie zapewnić należytego komfortu dla psich seniorów. Starsze psy wymagają odpowiedniej opieki weterynaryjnej, kosztownej diagnostyki, sumplementacji, wspomagania lekami, odpowiednich, często weterynaryjnych karm, całodobowej opieki.

Lesio

Mila


Reksio


Nestor


Trzecia grupa to psy powypadkowe, od razu skazywane na eutanazję ze względu stan, bez dawania najmniejszych szans na leczenie. Nie wahamy się podejmować finansowaia drogich i trudnych zabiegów,  nawet w specjalistycznych lecznicach na terenie całego kraju. Często korzystamy z pomocy weterynarzy uniwersyteckich, zarówno w przypadkach psów i kotów.

Xsara


Kolejna grupa to psy, zabrane ze złych warunków, skrajnie wyniszczone, umierające.

Marcel

Są też psy, o które proszono nas by je zabrać pod naszą opiekę z różnych względów, najczęściej z obawy lub zachowania.

Leon

Misia


Ostatnią grupę stanowią zwierzęta właścicielskie, których opiekunów z różnych względów nie stać na leczenie lub kosztowe zabiegi. Jako organizacja mamy możliwości i nie stronimy od takiego rodzaju wsparcia w przypadku psów i kotów.

Bąbelek


Średnia wieku naszych podopiecznych jest to 10 lat, więc mamy do czynienia z psami starszymi, tymi najbardziej  potrzebującymi.

Psy miałem od zawsze, pomocą psom zajmuję się od 10 lat, Od ponad 2 jako członek organizacji prozwierzęcej Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych w Toruniu. Mogą Państwo zadać pytanie dlaczego zbiórka nie jest pod szyldem fundacji? Moja grupa, która jest jednoosobowa, dysponuje własnym fundacyjnym subkontem i wszystko co jest związane z psami jest na mojej głowie i ich zabezpieczenie należy do moich obowiązków. Bez obaw, wszelkie Państwa wpłaty trafiają na to właśnie subkonto i są corocznie sumiennie rozliczane przez Panią Prezes co z łatwością można sprawdzić w rozliczeniach. Z drugiej strony wiele osób mnie zna jak i fundację - nie jesteśmy ludźmi znikąd.

Skąd biorą się problemy? Problemy biorą się właśnie z nieatrakcyjności naszych podopiecznych, z ich potrzeb i często bardzo wąskiego marginesu adopcyjnego. Trudne psy, wymagają odpowiednich domów, a tych nie ma za dużo. Inaczej mówiąc nie ma wielu chętnych na przykład, na adopcję psa po pogryzieniu 4 różnych osób lub psa który poluje na mniejsze zwierzęta. Niektóre czekają na swoją szansę już kilka lat.

Współpracuję tylko z najlepszymi, osobami z wieloletnim doświadczeniem w opiece, behawioryzmie, znajomości tematu potrzeb psów i problematyki psów.

Chciałbym prosić Państwa o pomoc dla tych, których nikt nie chce. Chciałbym prosić o pomoc w ich dalszym utrzymaniu i leczeniu, być może znajdą też domy.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Jacek

 

  

Komentarze

  • Beata Karandyszowska - awatar

    Beata Karandyszowska

    08.03.19
    08.03.19

    💝🐕

Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 48

Iwona - awatar
40
Iwona
Matylda Mu - awatar
10
Matylda Mu
Marcin Lewandowski - awatar
50
Marcin Lewandowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Matylda Mu - awatar
10
Matylda Mu
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Oskar - awatar
5
Oskar
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Matylda Mu - awatar
10
Matylda Mu

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij