Na początku października, pod naszą opiekę trafiły dwie suczki i jeden piesek z pseudo hodowli. Figa, Sarabi i Zazu to tak zwane "odpady", które nie nadawały się do dalszego rozmnażania. Los tych psiaków był przesądzony. Nikomu niepotrzebne, przez nikogo niekochane, małe bezbronne istotki, czekały na los jaki zgotują im ich właściciele. Po kilku tygodniach starań, psiaki trafiłypod naszą opiekę.  Były przerażone, koszmarnie zapchlone, brudne, śmierdzące i okropnie zarobaczone. Wszystkie trzy są bardzo wychudzone, rzucają się na jedzenie. Miały biegunkę, zatkane kanaliki łzowe i po mimo młodego wieku, zniszczone zęby. 

Najstarsza sunia Figa jest po kilku cesarskich cieciach. Na brzuchu, w miejscu cięcia widoczne są wrośnięte nitki. Organizm suni wyniszczony jest porodami, sierść jest w bardzo złym stanie. Zabieg sterylizacji suni był bardzo skomplikowany. Macica była cała w zrostach,skręcona, zrośnięta z pęcherzem moczowym i powłokami brzusznymi. Lekarze poddali w wątpliwość, żeby operacje przeprowadzał specjalista. Wszystkie trzy psy zostały zaczipowane, odrobaczone i odpchlone. Oprócz pracy nad lękami wynikającymi z traumatycznych przeżyć wymagają sterylizacji/kastracji, usunięcia kamienia na zębach, udrożnienia kanalików łzowych, badań krwi i szczepień.   W zależności od decyzji lekarzy, zostaną zrobione badania USG i RTG.  

Koszty związane z operacjami, badaniami i profilaktyką, zakupem suplemenów i dobraej jakosci karmy dla Figi, Zazu i Sarabi zostały wycenione na 1200 - 1500 zł. 

Te maleństwa, przezyły koszmar pseudo hodowli. Bardzo chcemy sprawić, żeby odzyskały zaufanie do człowieka, chcemy też dać im szansę na zdrowe, nowe, lepsze życie. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie tych trzech małych nieszczęść choćby najmniejszą, symboliczną kwotą. 

Dziękujemy za okazaną pomoc! 

Komentarze

 • Aneta Król - awatar

  Aneta Król

  14.10.18
  14.10.18

  Biedne, prześliczne pieski 😞

 • Edyta - awatar

  Edyta

  13.10.18
  13.10.18

  Powodzenia Maluszki!

Wpłaty - 43

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
renata d - awatar
100
renata d
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Karolina - awatar
20
Karolina
Marta - awatar
50
Marta
Ania - awatar
5
Ania

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij