Edyta Marcin Sapeta - awatar

Edyta Marcin Sapeta

Organizator zbiórki

Jesteśmy młodą rodzinką, w której rodzice od dawna marzyli o stworzeniu Rodzinnego Domu Dziecka. Jednak na tę chwilę, póki nasz synek Joachim ma 6 lat postanowiliśmy, że będzie to Pogotowie Opiekuńcze dla Dzieci do 5 roku życia. 

Jednak po kolei. Życie nas nie oszczędzało. Na początku naszej wspólnej drogi zakupiliśmy mieszkanie, w którym nie było dane nam stworzyć Rodzinne Gniazdko. Po długich perypetiach i próbach ratowania developer zbankrutował, a my nadal na wynajmowanym. Szukaliśmy różnych rozwiązań mając na uwadze cały czas, iż chcemy tworzyć Rodzinny Dom Dziecka. Mieliśmy dobrą sytuację więc szukaliśmy innego mieszkania (drugi kredyt do zaciągnięcia). Jednak znaleźliśmy dom (w stanie surowym częściowo zamkniętym) z piękną działką i wspaniałymi możliwościami. Udało się wynegocjować dobrą cenę. Po długich procedurach w bankach przystąpiliśmy do działań, które miały być super szybkie i idealnie iść do przodu. Okazało się, że zaraz na początku rozpoczęły się schody i prace szły powoli do przodu, tylko zaczęły kosztować więcej niż nasz skromny budżet zakładał. W efekcie udało nam się zrobić minimum z minimum. I tak prawie trzy lata temu zamieszkaliśmy na parterze naszego przyszłościowego domku.
W pierwszym roku nie mieliśmy ogrzewania ani ciepłej bieżącej wody. Dom ogrzewaliśmy tylko z kominka. Z Bożą pomocą daliśmy radę.

W poprzednią zimę zainstalowaliśmy centralne ogrzewanie, ale nadal nie ma wykonanego ocieplenia poddasza ani zewnętrznego. Dom przez to bardzo szybko się wychładza. Dlatego też w dalszym ciągu oprócz ogrzewania gazowego stosujemy dogrzewanie kominkiem.

Jeszcze wiele prac jest przed nami. Zostaliśmy zakwalifikowani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie na powstanie Pogotowia Opiekuńczego jak dostosujemy go do warunków odpowiednich do przyjęcia malutkich dzieci.

Tak jak pisaliśmy całe poddasze jest do wykończenia, można tam stworzyć cztery sypialnie
i dwie łazienki. W dużym pokoju nad garażem (prawie 25m2) chcielibyśmy stworzyć dużą bawialnię dla dzieci. Tylko niestety poprzedni właściciele nie zamontowali w dachu okien
a tylko w ten sposób można doświetlić to pomieszczenie. Każdy z pokoi ma niezależną garderobę, więc pokoje dziecięce nie trzeba byłoby zastawiać niepotrzebnie szafkami czy komodami. 

Sami nie jesteśmy w stanie tego stworzyć własnymi siłami. Na ile jesteśmy w stanie na własne potrzeby budujemy ten swój domek. Jednak chcielibyśmy by ten nasz dom był też Domem dla potrzebujących schronienia Dzieci.

W dużym ogrodzie wybudowaliśmy z pozostałego materiału domek do zabaw dla dzieci, oprócz zjeżdżalni, piaskownicy i kładki ruchomej dostępne są również huśtawki i ścianka wspinaczkowa. 

Od trzech lat mieszkają też z nami psiaki, Berneńskie Psy Pasterskie oraz  Nowundlandki. Psiny pojawiały się u nas sukcesywnie, wraz z przypływem uczuć w naszych sercach. Psiaczki, które idealnie wpisują się w rodzinę z dziećmi. Nasze super funkcjonują z synem, zwłaszcza podczas spacerów, czy zabaw na ogrodzie. 

Od roku jesteśmy Domem Tymczasowym dla potrzebujących psów w Fundacji Pasterze. 


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Edyta Marcin Sapeta - awatar

    Edyta Marcin Sapeta

    08.08.17
    08.08.17

    Witajcie, dawno się nie odzywaliśmy, ale to nie znaczy iż nic się nie dzieje. Mając trudności z utworzeniem Rodzinnego Domu Dziecka, postanowiliśmy dać Dom potrzebującemu Maleństwu. Tak od kwietnia jesteśmy we współpracy z Fundacją Gajusz. Mamy ogromną szansę by Emilek z nami zamieszkał. Fundacja Gajusz utworzyła zbiórkę, by urządzić pokoje dla Maleństwa. My mamy prośbę byście pomogli nam wykonać ocieplenie zewnętrzne domu. Emilek ma mukowiscydozę, jest żywiony przez browiak oraz ma stomię. Podołamy temu wszystkiemu bo jest ogrom osób, które nas wspiera nie tylko materialnie. Ocieplenie domu da Małemu ogromny komfort. Chcemy uruchomić rekuperację, by poprawić jakość powietrza w domu. Staramy się zrobić wszystko, co możemy jednak ograniczeniem są fundusze. Jeśli możecie nas wesprzeć będziemy bardzo wdzięczni. A oto nasz Emiś i Jego historia: http://lodzkagazeta.pl/tulenie-w-cenie/ Dziękujemy za okazane nam serce i zrozumienie!!!

Edyta Marcin Sapeta - awatar

Edyta Marcin Sapeta

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Kasia - awatar
100
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Jacek Miszczak - awatar
50
Jacek Miszczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij