Zbiórka Dom dla Emilka - zdjęcie główne

Dom dla Emilka

471 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Edyta Marcin Sapeta - awatar

Edyta Marcin Sapeta

Organizator zbiórki

Jesteśmy młodą rodzinką, w której rodzice od dawna marzyli o stworzeniu Rodzinnego Domu Dziecka. Jednak na tę chwilę, póki nasz synek Joachim ma 6 lat postanowiliśmy, że będzie to Pogotowie Opiekuńcze dla Dzieci do 5 roku życia. 

Jednak po kolei. Życie nas nie oszczędzało. Na początku naszej wspólnej drogi zakupiliśmy mieszkanie, w którym nie było dane nam stworzyć Rodzinne Gniazdko. Po długich perypetiach i próbach ratowania developer zbankrutował, a my nadal na wynajmowanym. Szukaliśmy różnych rozwiązań mając na uwadze cały czas, iż chcemy tworzyć Rodzinny Dom Dziecka. Mieliśmy dobrą sytuację więc szukaliśmy innego mieszkania (drugi kredyt do zaciągnięcia). Jednak znaleźliśmy dom (w stanie surowym częściowo zamkniętym) z piękną działką i wspaniałymi możliwościami. Udało się wynegocjować dobrą cenę. Po długich procedurach w bankach przystąpiliśmy do działań, które miały być super szybkie i idealnie iść do przodu. Okazało się, że zaraz na początku rozpoczęły się schody i prace szły powoli do przodu, tylko zaczęły kosztować więcej niż nasz skromny budżet zakładał. W efekcie udało nam się zrobić minimum z minimum. I tak prawie trzy lata temu zamieszkaliśmy na parterze naszego przyszłościowego domku.
W pierwszym roku nie mieliśmy ogrzewania ani ciepłej bieżącej wody. Dom ogrzewaliśmy tylko z kominka. Z Bożą pomocą daliśmy radę.

W poprzednią zimę zainstalowaliśmy centralne ogrzewanie, ale nadal nie ma wykonanego ocieplenia poddasza ani zewnętrznego. Dom przez to bardzo szybko się wychładza. Dlatego też w dalszym ciągu oprócz ogrzewania gazowego stosujemy dogrzewanie kominkiem.

Jeszcze wiele prac jest przed nami. Zostaliśmy zakwalifikowani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie na powstanie Pogotowia Opiekuńczego jak dostosujemy go do warunków odpowiednich do przyjęcia malutkich dzieci.

Tak jak pisaliśmy całe poddasze jest do wykończenia, można tam stworzyć cztery sypialnie
i dwie łazienki. W dużym pokoju nad garażem (prawie 25m2) chcielibyśmy stworzyć dużą bawialnię dla dzieci. Tylko niestety poprzedni właściciele nie zamontowali w dachu okien
a tylko w ten sposób można doświetlić to pomieszczenie. Każdy z pokoi ma niezależną garderobę, więc pokoje dziecięce nie trzeba byłoby zastawiać niepotrzebnie szafkami czy komodami. 

Sami nie jesteśmy w stanie tego stworzyć własnymi siłami. Na ile jesteśmy w stanie na własne potrzeby budujemy ten swój domek. Jednak chcielibyśmy by ten nasz dom był też Domem dla potrzebujących schronienia Dzieci.

W dużym ogrodzie wybudowaliśmy z pozostałego materiału domek do zabaw dla dzieci, oprócz zjeżdżalni, piaskownicy i kładki ruchomej dostępne są również huśtawki i ścianka wspinaczkowa. 

Od trzech lat mieszkają też z nami psiaki, Berneńskie Psy Pasterskie oraz  Nowundlandki. Psiny pojawiały się u nas sukcesywnie, wraz z przypływem uczuć w naszych sercach. Psiaczki, które idealnie wpisują się w rodzinę z dziećmi. Nasze super funkcjonują z synem, zwłaszcza podczas spacerów, czy zabaw na ogrodzie. 

Od roku jesteśmy Domem Tymczasowym dla potrzebujących psów w Fundacji Pasterze. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Edyta Marcin Sapeta - awatar

    Edyta Marcin Sapeta

    08.08.17
    08.08.17

    Witajcie, dawno się nie odzywaliśmy, ale to nie znaczy iż nic się nie dzieje. Mając trudności z utworzeniem Rodzinnego Domu Dziecka, postanowiliśmy dać Dom potrzebującemu Maleństwu. Tak od kwietnia jesteśmy we współpracy z Fundacją Gajusz. Mamy ogromną szansę by Emilek z nami zamieszkał. Fundacja Gajusz utworzyła zbiórkę, by urządzić pokoje dla Maleństwa. My mamy prośbę byście pomogli nam wykonać ocieplenie zewnętrzne domu. Emilek ma mukowiscydozę, jest żywiony przez browiak oraz ma stomię. Podołamy temu wszystkiemu bo jest ogrom osób, które nas wspiera nie tylko materialnie. Ocieplenie domu da Małemu ogromny komfort. Chcemy uruchomić rekuperację, by poprawić jakość powietrza w domu. Staramy się zrobić wszystko, co możemy jednak ograniczeniem są fundusze. Jeśli możecie nas wesprzeć będziemy bardzo wdzięczni. A oto nasz Emiś i Jego historia: http://lodzkagazeta.pl/tulenie-w-cenie/ Dziękujemy za okazane nam serce i zrozumienie!!!

471 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Edyta Marcin Sapeta - awatar

Edyta Marcin Sapeta

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kasia - awatar
Kasia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jacek Miszczak - awatar
Jacek Miszczak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij