Zbiórka Cmentarz dla zwierząt w Krakowie - miniaturka zdjęcia

Cmentarz dla zwierząt w Krakowie

Rafal Lesiak - awatar

Rafal Lesiak

Organizator zbiórki

Szanowni Darczyńcy,

Mam na imię Rafał Lesiak, mieszkam i pochodzę z Krakowa. Mam 43 lata. Od lat dziecinnych aż do teraz,towarzyszą mi zawsze zwierzęta, które kocham, szanuje i staram się dbać o dobro ich. W chwili obecnej moja rodzina posiada Królika,Psa, Kota oraz Kanarka. Jak wszyscy wiemy, Kraków stara się bezskutecznie od ponad 10 lat o cmentarz dla zwierząt. Lokalizacja w Olszanicy i koło Wieliczki niestety zawiodła. Jako osoba prywatna i właściciel zwierząt, bardzo dobrze znam problem gdy nasz ukochany pupil odchodzi i jesteśmy postawieni przed ciężkim wyborem, gdzie go pochować. Niestety Polskie prawo zalicza nieżyjące zwierzęta do odpadów medycznych. Kliniki weterynaryjne przekazuje nasze kochane martwe zwierzęta do utylizacji w zakładach utylizacyjnych.Osoba mieszkająca w bloku w mieście co ma zrobić ze swoim przyjacielem? Dać do utylizacji? Nieludzkie! Dlatego postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom Krakowian i założyć zbiórkę publiczną i z pomocą ludzi mądrych i posiadających dobre serce otworzyć pierwszy w Krakowie i w Małopolsce cmentarz dla zwierząt domowych. Każde zwierze jest członkiem rodziny, a nie przedmiotem i chcemy się z nim godnie pożegnać i pochować. Polskie prawo zabrania zakopywania zwierząt w przydomowych ogródkach oraz na terenach zielonych. Groza za to wysokie kary. Zwierzęta domowe są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka, a ich miłość jest bezwarunkowa na całe życie. Mamy w Polsce kilka cmentarzy dla zwierząt i ludzie odwiedzają je czasami częściej niż zmarłych krewnych...

Zebrane pieniądze chce w całości przeznaczyć na następujące cele:

  1. Zakup działki rolnej od min 30 arów do 60 arów lub więcej w gminie Iwanowice, Michałowice lub Słomniki. Zależy mi aby do cmentarza był łatwy i w miarę szybki dojazd samochodem lub busem. Działka musi leżeć z dala od terenów mieszkalnych. Wymogi Gminy są rygorystyczne pod tym względem i należy się dostosować do ich regulaminu aby dostać pozwolenie na otworzenie cmentarza dla zwierząt domowych.

  2. Ogrodzenie całego terenu i monitoring.

  3. Zagospodarowanie i utworzenie infrastruktury jak ścieżki, prąd, woda, ławeczki, oświetlenie,dojazd i mały parking przed cmentarzem.

  4. Zakup samochodu chłodni do transportu zwierząt.

  5. Stworzenie strony internetowej i wirtualnej galerii grobów każdego pochowanego zwierzaka i kamery dostępne w internecie na stronie www z różnych części cmentarza. Umożliwi to podgląd na żywo na grób naszego pupila.

  6. Zakup zniczomatu, który pozwoli na zakup znicza na miejscu w chwili gdy zapomnieliśmy go zabrać z domu.

  7. Wszelkie wstępne opłaty administracyjne związane z rozpoczęciem działalności cmentarza.

Zwracam się również z prośba do firm produkujących karmę dla zwierząt oraz rożne akcesoria, do prywatnych klinik weterynaryjnych o wsparcie tej inicjatywy finansowo, za którą jestem wstanie umieścić Państwa banner lub billboard reklamowy na terenie cmentarza.

Wszystkie osoby które darują od 200 zł i zachowają potwierdzenie przelewu, będą miały w przyszłości darmowy pochowek dla małych zwierząt lub -70% zniżki dla większych zwierząt. Tylko razem w grupie z ludźmi dobre woli, mamy większą siłę i szanse, aby w końcu wspólnie z Państwa pomocą otworzyć pierwszy w Małopolsce cmentarz dla naszych ukochanych zwierzaków.

Zwracam się również do ludzi, którzy posiadają działki rolne na sprzedaż, oddalone od zabudowań w podkrakowskich wsiach o kontakt ze mną.

Jeśli ktoś z Szanownych Darczyńców, ma dodatkowe pytania do mnie, to proszę napisać do mnie.

Wybierz kwotę

Rafal Lesiak - awatar

Rafal Lesiak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.