Zbiórka Filipek - oby nie było za późno - miniaturka zdjęcia

Filipek - oby nie było za późno Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Filipek - oby nie było za późno - zdjęcie główne

Filipek - oby nie było za późno

1 020 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Filipek trafił pod opiekę Fundacji Skrzydlaty Pies w lipcu tego roku. Przez ponad 10 lat był rzeczą przypiętą ciężkim łańcuchem do lichej budy. Został zniszczony przez potwora w ludzkiej skórze. Jednak nie udało złamać się jego ducha, ani zabić miłości do ludzi. Filipek po interwencji Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dostał szansę na lepsze życie. Trafił do schroniska, które okazało się najlepszym miejscem, w którym przebywał w swoim dotychczasowym życiu. Jego stan był tak ciężki, że na poważnie obawiano się o jego życie. Dzięki zaangażowaniu wielu osób Filipek został doprowadzony „do stanu używalności” i został naszym podopiecznym.
Przeszedł zabieg usunięcia guzów ze śledziony i z jąder. Wydawało się, że wszystko idzie ku dobremu. Filipek zaaklimatyzował się w hotelu, polubił psich kumpli. Przytył, porósł sierścią. Zaczął cieszyć się życiem.

Niestety, nic co dobre, nie trwa wiecznie. Filipek zaczął mieć poważne problemy z podnoszeniem się/poruszaniem. Przyszedł dzień, kiedy nie mógł się podnieść bez naszej pomocy, który skończyliśmy pilną wizytą u doktora Przygórzewskiego w lecznicy Dr Hau w Krakowie.

Wykonano wiele zdjęć RTG w sedacji (narkoza wziewna). Filipek ma zniszczone biodro. Zaobserwowano zmianę w obrębie kości udowej – zmianę niewiadomego pochodzenia – zwyrodnienie lub nowotwór.  Jak na swój wiek i to, co Filipek przeszedł, reszta kośćca i stawów ma  przyzwoitym stanie. Wykonano iniekcję do stawu biodrowego (Regen  - joint). Pobrano materiał do badania histopatologicznego.

Filipek miał również zrobione badania z krwi i otrzymał tonę leków, głównie przeciwbólowych.

Patrzymy na niego i jest nam żal. Żal straconych lat, niewykorzystanych szans. Dla kogoś był przedmiotem na podwórku, dla nas jest wspaniałym psem – żywą, kochającą istotą, która zasługuje na szansę i na wszystko, co najlepsze. Jest nam żal, kiedy tuli się do każdej napotkanej osoby. Kiedy się zwróci na niego uwagę, pogłaszcze, przytuli, Filipek zachowuje się tak, jakby „ złapał Pana Boga za nogi”. Temu psu brakuje tylko własnego domu. Nie marzmy nawet o tym. W hotelu ma świetną opiekę. Jednak nawet najlepszy hotel nie jest domem. To bardzo przykre, kiedy wiemy, że ten pies ma minimum jakie możemy mu dać – miejsce do spania, jedzenie, opiekę weterynaryjną i opiekuna w hotelu, i wiemy ile powinien, i ile mógłby mieć, gdyby trafił do odpowiedzialnych ludzi będąc szczeniakiem. Taka nasza codzienność – patrzenie w oczy psów zawiedzionych przez człowieka. Filipek to kulka miłości i zrobimy wszystko, aby mógł godnie dożyć swoich dni.

Tutaj wkrada się proza życia. Faktura za wczorajsze zabiegi, mimo że w pełni uzasadniona, jest wysoka. Gdyby ktoś mógł/chciał wpłacić grosik, będziemy bardzo wdzięczni.

Obecnie mamy wielu podopiecznych, spora ich ilość ma małe szanse na znalezienie domu. Wszystkim trzeba zapewnić wikt i opierunek. Niestety, nie ma nic za darmo.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc. Przy comiesięcznych sporych kosztach stałych, faktury liczone w tysiącach nas przerażają.

Ekipa Fundacji Skrzydlaty Pies


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 020 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Sylwia - awatar
Sylwia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Floki - awatar
Floki
50
Aleksandra Mirocka - awatar
Aleksandra Mirocka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij