AKTUALIZACJA PO BADANIACH NA DZIEŃ 14.10.2017 : SKOPIOWANA Z KARTY INFORMACYJNEJ:. .

Karta informacyjna wizytyFarcik

Lekarz prowadzący: Lek.wet Dominika Szost

E-mail: klinika.milanow ek@gmail.com 

Pruszków13/10/2017 12:19:

 Badanie Opis wywiadu: 

Kot po pogryzieniu przez psa kilka tygodni temu.Opis badania:W badaniu w gabinecie kot porusza się z lekką ataksją kończyn wykonując okręgi na stronę prawą. Brak reakcji nakłębek waty w lewym polu widzenia. Prawidłowa reakcja po stronie prawej.Prawidłowa reakcja oka prawego na grożenie, brak odruchu powiekowego po stronie lewej, zmętnienie rogówki okalewego. Czucie twarzy obustronnie prawidłowe. Symetryczny zez pozycyjny obustronnie. Odruchy źrenicowebezpośredni i pośredni obustronnie prawidłowe. Prawidłowe reakcje korektury kończyn piersiowych i miednicznychok 1 sekundy. Opóźnione reakcje skakania po prawej stronie ciała. Brak opóźnienia po stronie lewej.W badaniu tomografii komputerowej czaszki oraz odcinka szyjnego kręgosłupa złamanie puszki bębenkowe lewej zwklinowaniem części odłamów, stan po złamaniu części skalistej kości skroniowej lewej oraz kości potylicznejpodstawy czaszki. Brak cech pourazowych kości pokrywy czaszki, kości podniebiennej oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Brak zmian w dostępnych w badaniu częściach żuchwy. Złamanie kompresyjne kręgu C5 zezwichnięciem wyrostków stawowych przestrzeni C4-C5 kręgosłupa.W badaniu rezonansu magnetycznego mózgowia układ komorowy symetryczny, bez cech poszerzenia. Brak zmianogniskowych w obrazach FLAIR i T2 zależnych oraz obrazach T1 zależnych przed i po podaniu środkakontrastowego. Izointensywny sygnał puszki bębenkowej lewej w obrazach T1 zależnych, hiperintensywny wobrazach T2 zależnych. Po podaniu środka kontrastowego okolica puszki bębenkowej ulega wyraźnemuwzmocnieniu w obrazach T1 zależnych. Hiperintensywny sygnał okolicy konara tylnego móżdżku po stronie lewej.Brak cech przepukliny móżdżkowej tylnej w badaniu.W badaniu rezonansu magnetycznego stan pourazowy puszki bębenkowej lewej oraz okolicy konara lewegomóżdżku, krwiak na terenie puszki bębenkowej lewej

Zabiegi Z RTG zdjęcie 10 Z SEDACJA I Z ZABIEG 50 7 A wizyta pierwszaZastosowane leki Dexdomitor inj 1 0.1 ml Butomidor 10 ml 1 0.1 ml Propofol 1% emulsja 50 ml 0,3 szt. Wlewnik 1 szt. Podkłady tena 60x90 1 szt. 1:1 glukoza+NaCl 250ml 1 szt.

Magnevist 469 mg/1 ml fiol - 15 ml 0,2 ml RTG materiały I 10 1 szt

Zalecenia:*pacjenta po zabiegu umieścić w ciepłym i cichym miejscu*po pełnym wybudzeniu można podać wodę do picia*jedzenie miękkie od 18:00 w zmniejszonych i podzielonych porcjach*wizyta kontrolna po zabiegu jutro w razie niepokojących objawów*do rozważenia kontynuacja antybiotykoterapii przez 3 tygodnie*

wskazana klatkoterapia  przez okres 3 tygodnie*w razie niepokojących objawów kontakt z lecznicą

Kwota: 900,00

Zarejestrował: Lek.wet. Arkadiusz Olkowski

Farcik czuję się dużo lepiej już mniej się kręci jest bardziej aktywny i świadomy ;) ma super apetyt, mruczy i tuli się do człowieka.


aktu. 13.10.2017  Farcik pojechał na konsultacje do Dr. Olkowskiego został zlecony rezonans i tomograf głowy i odcinka szyjnego. Kotek spędzi w klinice kilka godziny i odbierzemy go pod wieczór z opisem wizyty i badań. Trzymajcie mocno kciuki może ten piątek 13-go okaże sie szczęśliwą datą dla Farcika. Wiemy że przed nami i tak długa droga do zdrowia malucha.

Kochani za rezonans i tomografię będziemy musieli zapłacić ok 900 zł plus ewentualnie leki. nie mamy nawet połowy tej kwoty :(

Nie damy rady bez Waszej pomocy!!!!!

Historia jakich wiele...do lecznicy przychodzą ludzie z kotem po pogryzieniu przez psa ( jak się okazuje własnego psa) i proszą o pomoc w ratowaniu kociaka. Kotek ok 3 miesięczny w ciężkim stanie ląduje w inkubatorze, rozpoczyna się diagnozowanie i leczenie...i nagle bum, ludzie nie wyrażają zgody na dalsze czynności ze względów finansowych...Nie robią nic, nie szukają pomocy dla kota, nie interesują się nim... Kotek tkwi w inkubatorze bez dalszej diagnozy...Stan kotka wymaga natychmiastowej interwencji a ludzie nie odbierają telefonu, nie pokazują się w lecznicy, kot zostaje porzucony. To oczywiście duży skrót tej historii.

Farcik ma objawy neurologiczne, wyciek z ucha, kręcił się non stop w jedną stronę, po wprowadzeniu leków kręcenie zostało powstrzymane, po wykonaniu rtg okazało się że kot ma uszkodzony kręg szyjny, myslelismy że to jest przyczyna jego stanu okazało się że ten uraz jest stary ( czyli kot nie był leczony) przyczyna musi być gdzieś w główce kotka. Dlatego musimy wykonać rezonans magnetyczny i poznac przyczynę takie stanu Farcika. Bez tego badania nie jesteśmy w stanie ruszyć dalej. Kociak nie widzi na jedno oczko. Pomimo tego wszystkiego co go spotkało kocha ludzi, mruczy i ugniata, uwielbia być na rekach i się przytulać.

Udało nam się umówić terami na rezonans na 13.10.2017 więc mamy kilka dni na uzbieranie kwoty potrzebnej na badanie Farcika. Nie posiadamy takich środków na chwile obecna i bez waszej pomocy nie damy rady mu pomóc.

Bardzo prosimy o pomoc w ratowaniu Farcika. Dajmy mu szanse na życie.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.10.17
  14.10.17

  Cudny Rudzik.

  • Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - awatar

   Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - Organizator zbiórki

   16.10.17
   16.10.17

   Dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.10.17
  12.10.17

  Mało czasu a jeszcze dużo do uzbierania! Wierze w nas, damy radę !

  • Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - awatar

   Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - Organizator zbiórki

   13.10.17
   13.10.17

   Dziękujemy

 • Justyna - awatar

  Justyna

  09.10.17
  09.10.17

  powodzenia Rudzielcu!

  • Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - awatar

   Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt - Organizator zbiórki

   13.10.17
   13.10.17

   Dziękujemy <3

Wpłaty - 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
SYLWIA SZWACHUŁA - awatar
5
SYLWIA SZWACHUŁA
Lusia - awatar
73
Lusia
dominika-figura - awatar
50
dominika-figura
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Papryka - awatar
20
Papryka
Aneta Kempa - awatar
25
Aneta Kempa
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.