Zbiórka Dla Czarusia od Psytulasek - miniaturka zdjęcia

Dla Czarusia od Psytulasek

Alicja Ermel - awatar

Alicja Ermel

Organizator zbiórki

Gdy opuścił schronisko i trafił o naszego domu tymczasowego, był jedynie bardzo wychudzony, ważył tylko 6,1 kg.  Niestety okazało się, że duża niedowaga to dopiero początek Czarusiowych problemów. Podczas pierwszej kontrolnej wizyty weterynarz stwierdził, że pies ma nie do końca rozwinięte narządy płciowe, podejrzewał nawet że może być obojniakiem. Po około tygodniu Czarusiowi zaczęły strasznie ropieć oczy - kolejna wizyta u weterynarza i stwierdzone zapalenie ucha, które przeniosło się na oczy. Zastosowano antybiotyk do uszu, do oczu i czyszczenie. Pomimo leczenia i pielęgnacji nie widać poprawy a wręcz jest dużo gorzej. Czaruś ma pękające rany wokół oczu i na nosie, stan zapalny dziąseł i miejscowe łysienie, jedynie z uchem jest o wiele lepiej. 

Na miejscu pobrano zeskrobinę, jednak w badaniu mikroskopowym nie stwierdzono pasożytów. Pobrany został również materiał na badanie cytologiczne skóry - na wynik czekamy.  Na ten moment zalecenia to zmiana karmy na antyalergiczną, zakropienie advocatem, kapsułki omega3 i omega6 i maść z antybiotykiem do smarowania zmian skórnych. Jedna pozytywna wiadomość Czaruś przez cały pobyt przytył kilogram i waży 7,100.  W tej chwili czekamy na wynik cytologii, ale jeżeli nie będzie poprawy to czeka nas również biopsja skóry.

 O kosztach wolimy nie myśleć, ale już wiemy że na pewno  przerosną nasze możliwości: koszty badań, leków, dobrej karmy antyalergicznej - Kochani bardzo potrzebujemy  Waszej pomocy, każda wpłata będzie na wagę złota.


Aktualności

 • Alicja Ermel - awatar

  Alicja Ermel

  15.05.18
  15.05.18

  Po wdrożonym leczeniu jest niewielka poprawa. Dotychczasowe rany już się nie sączą. Pojawiły się co prawda dwa nowe miejsca, ale są dużo mniejsze od poprzednich. Za tydzień kontrola i kolejna faza leczenia - trzeba będzie podnieść odporność.

  Zdjęcie aktualności 15 142

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.05.18
  24.05.18

  Zdrówka :*

Alicja Ermel - awatar

Alicja Ermel

Organizator zbiórki

Wpłaty - 16

Małgosia Małek - awatar
50
Małgosia Małek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Kamila - awatar
15
Kamila
Kinga Kandulska - awatar
20
Kinga Kandulska
Kamila - awatar
10
Kamila
Gosia - awatar
20
Gosia
abuleczka - awatar
200
abuleczka
Anna I. - awatar
100
Anna I.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij