Pokonać chorobę Dawidka !!

owner

Angela Stefanowska

Organizator zbiórki

Zbiórka

Dawidek przyszedł na świat 04.11.2012 r. Urodził się jako zdrowy bobas który mierzył 60 cm oraz ważył 3710 g .Przy porodzie były małe komplikacje jako ,że  szyja była  owinięta pępowina ,ale na szczęście poród był szybki i nie było żadnych powikłań.  Syn rozwijał się prawidłowo był kochanym ,pogodnym dzieckiem ,które ciągle się uśmiechało i nic nie wskazywało na to ,że nasze życie rozpadnie się jak domek z kart. W wieku 9 miesięcy już chodził i pojawiły się pierwsze sylaby jak ba-ba ,a z czasem słowa mama czy Ania. 

 Do pierwszego roku życia rozwijał się prawidłowo ,jednak los chciał aby wszystko wywróciło się do góry nogami i czar prysnął.  Dawidek z dnia na dzień zmienił się nie do poznania , przestał reagować na imię ,mowa całkowicie zanikła, już nie potrzebował mamy do wspólnej zabawy , nie miał potrzeby patrzeć w oczy i zaczął żyć w swoim świecie ,gdzie całymi dniami potrafił siedzieć na podłodze i kręcić butelką czy ustawiać auta schematycznie jeden za drugim .Noce były tragiczne non stop budził się w amoku i płakał strasznie nie pozwalając sobie nawet pomóc .Z każdym dniem było coraz gorzej i traciłam go coraz bardziej ..... Od tej pory zaczęła się nasza WALKA ,która lekka nie była i dalej nie jest . Chodziliśmy od poradni do poradni , od lekarza do lekarza szukając pomocy i próbując wyjaśnić przyczynę tego co się stało . Jednak przez dobry rok każdy nas zbywał mówiąc on ma jeszcze czas ,jest mały jeszcze będzie mówił ,ale przecież tutaj nie chodziło tutaj tylko o brak mowy ,ale o szereg innych nieprawidłowości.... W końcu udaliśmy się prywatnie do poradni ,gdzie postawione diagnozę - AUTYZM !!! Następnie wizyta u psychiatry i potwierdzenie - Autyzm ... Neurolog - Autyzm ...!! W jednej chwili świat się zawalił ..... nie potrafię napisać co wtedy , w danym momencie  czułam ,ponieważ są to emocje nie do opisania ,ale nie życzę temu najgorszemu wrogowi. Na początku jest ogromne samo wypracie ,ale przecież jak to ?? Dlaczego akurat my ?? Przecież to nie możliwe !!!!   Nasze dziecko jest na pewno zdrowe ,to tylko sen ..... Niestety nic bardziej mylnego !!  Z pewnością każda historia jest inna ,ale piszą ją ludzie i to w ludziach jest nadzieja !!


Miesięczne koszty leczenia syna, przekraczają moje możliwości finansowe w czego skład wchodzi bardzo kosztowne leczenie biomedyczne syna oraz dieta . Badania które trzeba wykonać są bardzo drogie i nie wykonywalne na NFZ, a są bardzo istotne w leczeniu AUTYZMU . Między innymi Badanie OAT czy ORGANIX koszt 1300 zł / 1700 zł , jednak badań do wykonania jest bardzo dużo aby znaleźć sedno problemu ,a pieniędzy niestety brak . W Polsce jest zaledwie kilku lekarzy Dan ,którzy leczą dzieci autystyczne ,do tego wizyty są bardzo odległe ze względu na zbyt wielu pacjentów . Trzeba również doliczyć  dojazd do kliniki oraz opłatę za wizytę ,która również do małych kosztów nie należy.

W leczenie biomedyczne syna wchodzą również suplementy jak i leki ,które trzeba kupować z reguły za granicą w USA ,a koszty miesięczne wynoszą ok minimum 1000 zł.


Poza leczeniem biomedycznym i dieta  potrzebne są pieniądze na terapie ,między innymi z  Neurologopedą ( 40 minut terapii z Neurologopedą to koszt ok 70/80 zł ) jak i również szereg innych terapii ,w tym terapię Zaburzeń Sensorycznych minimum 1 raz w tygodniu ( 1 godzina terapii Sensorycznej to koszt ok 100/120 zł ) Z problemów z zakresu INTEGRACJI SENSORYCZNEJ dzieci nie wyrosną !  One będą rosły razem z nimi ! Dlatego tak ważne jest objęcie ich jak najwcześniej terapią Sensoryczną. 


Czas jest naszym najgorszym wrogiem ,im dziecko mniejsze tym mózg 

               jest bardziej elastyczny  !!! 


Główne problemy medyczne dzieci autystycznych to :

 zaburzenia dotyczące funkcji przewodu pokarmowego (zapalenie jelit, infekcje i dysbioza jelitowa, nietolerancje i alergie pokarmowe, zaburzenia trawienia, osłabiona praca trzustki, zaburzenia kwaśności soku żołądkowego)

problemy z oczyszczaniem organizmu z toksyn, zarówno tych pochodzenia wewnętrznego jak i pochodzących z ekspozycji środowiskowej, w związku z tym akumulacja toksyn (m.in metali ciężkich) w organizmie

przewlekłe infekcje bakteryjne i wirusowe

– zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego

zaburzenia funkcji mitochondriów

– wzmożony stres oksydacyjny

– zaburzenia szlaków metabolicznych i neuroprzekaźników

Leczenie biomedyczne autyzmu jest koncepcją stosunkowo nową, lecz zyskującą coraz szersze poparcie i zrozumienie w świecie medycznym.

Do niedawna przedmiotem dyskusji był fakt, czy w ogóle możliwe jest leczenie autyzmu, gdyż autyzm uważany był za chorobę nieuleczalną.

Dziś, za sprawą niezależnych naukowców i rodziców dzieci autystycznych, którzy nie zaakceptowali tego powszechnie panującego przekonania, udało się zidentyfikować grupy konkretnych problemów medycznych, występujących u dzieci autystycznych.

Podwaliny pod teorie naukowe związane z biomedycznym leczeniem autyzmu dali głównie naukowcy i rodzice związani z ruchem DAN! (Defeat AutismNow!) zapoczątkowanym przez Dr Bernarda Rimlanda. Najnowsze badania w tej dziedzinie publikowane są stale na stronie Autism Reseach Institute z San Diego w USA.

W Polsce panuje przekonanie ,że Autyzmu się nie leczy .... wszystkim rodzicom ,którzy tak myślą bardzo współczuje , ponieważ jest to błędne myślenie !! AUTYZM się leczy i jest coraz więcej przypadków wyjścia z tej smutnej choroby .


Wierze w to ,że poprzez wprowadzenie niezbędnego leczenia biomedycznego ,diety i terapii jesteśmy w stanie poprawić stan Dawidka do tego stopnia ,że będzie mógł samodzielnie funkcjonować w życiu dorosłym ,a może i nawet całkowicie wygrać z tą chorobą ,która coraz częściej dotyka dzieci . 

Obecnie Dawidek idzie cały czas do przodu ,już teraz widać ogrom efektów leczenia i trzymania diety ,która odgrywa tutaj duże znaczenie .Po mału również zaczął mówić i coraz częściej nawiązuje kontakt ,ale braki pieniędzy niestety mogą bardzo szybko to zmienić i zamiast progresu to znowu zaliczymy kolejny regres.

Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc w realizowaniu mojego celu leczenia syna . 

Każda złotówka to szansa na lepsze życie naszego dziecka ! Za każdą wpłatę będę dozgonnie wdzięczna ,a dopóki żyje nie przestanę walczyć o syna !! 

                                      Pomóżcie nam zebrać pieniądze na leczenie Dawidka ! 


Pierwsze pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na :

1. Badanie Organix 

2. Badanie CSA Mikrobiologia

3. Opłacenie wizyty u lekarza Dan 

4. Zakup niezbędnych leków do leczenia biomedycznego.

                                                            

                                                       AUTYZM NA NIEBIESKO !

                                            Już 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu !!

           Udostępnij ,niech inni dowiedzą się co to jest Autyzm i jak wiele dzieci dotyka


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  22.06.17
  22.06.17

  ;-)

 • Anonimowy Darczyńca

  24.04.17
  24.04.17

  Powodzenia 😘

  • Angela Stefanowska

   Angela Stefanowska - Organizator zbiórki

   27.04.17
   27.04.17

   Dziękujemy :D

 • Jacek

  27.03.17
  27.03.17

  powodzenia

  • Angela Stefanowska

   Angela Stefanowska - Organizator zbiórki

   27.03.17
   27.03.17

   Dziękujemy ! Przyda się :)

 • Gosia Mierzwa-Paszkowska

  26.03.17
  26.03.17

  Powodzenia

  • Angela Stefanowska

   Angela Stefanowska - Organizator zbiórki

   26.03.17
   26.03.17

   Serdecznie dziękujemy !!

 • Kamila Płonka

  26.03.17
  26.03.17

  Damy radę! uzbieramy!

owner

Angela Stefanowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 25

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  500
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Paula
  50
  Paula
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Klaudia
  10
  Klaudia
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  500
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  5
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Jacek
  50
  Jacek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę