Zbiórka MIAŁ znaleziona w potrzebie - miniaturka zdjęcia

MIAŁ znaleziona w potrzebie

Zbiórka MIAŁ znaleziona w potrzebie - zdjęcie główne

MIAŁ znaleziona w potrzebie

400 zł z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Dagmara Augustyn - awatar

Dagmara Augustyn

Organizator zbiórki

W czasie karmienia jednego ze stad koty zaczęły zachowywać się dziwnie, okazało się, że za płotem jest przycupnięty nowy kot, z góry obraz nędzy - chudy jakby tylko kręgosłup owleczony nastroszoną sierścią. Nie było mowy by mogła tam pozostać, kombinacja alepejska by ktoś dowiózł transporter, ale udało się małego wynędzniałego kota zabezpieczyć.

 W gabinecie okazało się, że to dziewczyna. Szum w sercu, dziwnie oddycha powłokami brzusznymi, przyjmuje także dziwną pozycje ciała by ułatwić sobie to oddychanie. odwodniona, lekko blada, ostre zapalenie dziąseł, kamień na resztakch zębów a niewiele zostało, zapchlona, w kleszczach, chuda, zmierzwiona, nasroszona sierść, to wszystko na pierwszy rzut oka w gabinecie. Diagnostyka od jutra krew rozbudowana o nerki, wątrobe, tarczyce. czeka na wciśnięcie na echo serca, konieczne rtg. Zabiedzona, udająca człowiekowi, od miziania przed gabinetem miałam całą czarną rękę, po głaskaniu leżała i odpoczywała. Kicia została w lecznicy bo nie ma jej gdzie zabrać, dziś 420 zł - jutro pewnie podobnie, pierwsze doby z diagnostyką są najdroższe, potrzebne wsprcie dla kici, zaraz postaram się zbiórkę utworzyć. z Miał nie jest dobrze, tym bardziej mocno trzymam się myśli, że postawimy ją na nogi


5 kwietnia. Dziś Miał miała usg i tu właśnie jest schowany ten najgorszy problem, góz w wątrobie :(, nie wiemy jakiego pochodzenia. Koteczka została zabrana z lecznicy i umieszczona w domu tymczaswym u Ani (Ania bardzo dziekuje za DT, Michal a Tobie za transport i przesiadywanie pod lecznica :), z transporterka wyszła ciekawa ale bardzo słabiutka, niestety słania się na łapkach, znów pękło mi serce widząc jaka jest mizerna, słabiutka i kochana, zdążyła wdrapać się na kolana, rozłożyć i mruczeć, rozwaliła mnie totalnie. Prosimy o trzymanie kciuków oraz o wsparcie bo dziś dopłacilysmy 714 z), dla bezpieczeństwa ten góz powinien zostać wycięty wraz z płatem wątroby a o te koszta nawet jeszcze nie pytałam, bo ważne by koteczka odbiła się. Bardzo dziękujemy za pomoc.

edycja 26 kwietnia - Kicia Miał zabezpieczona w domu tymczasowym podjada suche chrupki, wcina mięsko, miziania, zasypia w lóżku. w najbliższy poniedziałek 29 kwietnia czeka ją zabieg zdejmowania kamienia, ekstrakcji resztki zębów i tego wszystkiego co okaże się w trakcie. z zaleceń weterynaryjnych powinny być wykonane badanie w kierunku białkomoczu oraz pomiar ciśnienia i za niebawem kontrola usg zmian na wątrobie, no a za 5 miesięcy kolejne echo serca, wskazane po poprzednim echo serca gdzie wyszły początki HCM. Prosimy o wsparcie drobinki Miał, szacunkowy koszt zabiegu paszczy to ok 500 zł.

edycja 30 kwietnia 

Koteczka Miał uwaga przybrała w dt w ciągu 3 tygodni 0,5 kg ! Futerko miękki i świecące, wcina chrupki i wybrzydza mokrym. Krew skontrolowana wyniki i nerkowe i wątrobowe w normie ! ( Mimo nie wiadomego pochodzenia zmiany na wątrobie, tu zbieramy na kolejne USG i marzy nam się wizyta u onkologa), odbył sie zabieg ratowania pyszczka. Ogromne nadżerki, do zlikwidowania stan zapalny, ekstrakcja resztek zebow, zostały tylko 3 kły. Malutka miała opuchnięty pysio i straciła sporo krwi, jednakże rano jak nowonarodzona zaczęła brykać z piłeczka! A wcześniej nic się nie bawiła ! Rachunek za zabieg w cenie lżejszej to 400 zł, każda wpłata dla Miał się przyda, prosimy pamiętajcie o niej /gdy tylko będziemy wiedzieć co z wątroba zaczniemy poszukiwania domu stałego dla tej gadającej pieszczochy, a może jest w śród nas kto marzy o wirtualnej adopcji. Miał przyda się mokra i suchą karma lepszej jakości niż możemy sobie ja to pozwolić.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Dagmara Augustyn - awatar

  Dagmara Augustyn

  11.07.19
  11.07.19

  Nasza Miał miała dziś kontrolne usg, zmiana na wątrobie nie urosła, uf ! a więc dalej obserwujemy, jeżeli nie będzie pogorszenia w zachowaniu koteczki to kontrolne usg za kilka tygodni. Niestety okazało się, że u Miał zaczęło się plazmacytarne zapalenie dziąseł :(. Bidulka dziś dostała maść i będziemy obserwować, w zanadrzu jest kilka leków, od antybiotyków, przez steryydy po interferon. Zobaczymy jak będzie po dentisept i kontrolnie potem planujemy do naszej żebowej Pani Doktor Marty by wybrała najlepszą metodę pomocy dla Miał. Na tę chwilę koci zalecono hepaxan, który ma wzmacniać wątrobę a także działa przeciwzapalnie, a zmiana na wątrobie może być zmianą pozapalną (starym ropniem) bądź nowotworowa. Nie decydujemy się na biopsję a na okresowe badania usg, kicia od znalezienia przybrała 1,2 kg, futerko się błyszczy, co prawda pojawiło się trochę siwych włosków. Bardzo prosimy o wsparcie, może znajdzie się chętna osoba lub kilka, która zechciałaby objąc Miał wirtualna adopcją?

  Zdjęcie aktualności 34 096

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.19
  02.04.19

  Kciuki za kotkę i wielki układ dla Ciebie, Dagmara ❤️

400 zł z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Dagmara Augustyn - awatar

Dagmara Augustyn

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Grażyna - awatar
Grażyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Patrycja Radomska - awatar
Patrycja Radomska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Tułowiecka - awatar
Agnieszka Tułowiecka
20
Bartek - awatar
Bartek
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij