Zbiórka Sprzęt medyczny ,rehabilitację,l - miniaturka zdjęcia

Sprzęt medyczny ,rehabilitację,l

Sabina Sosnowska - awatar

Sabina Sosnowska

Organizator zbiórki

07.06.2016 to data, którą miło wspominamy…to dzień w którym dowiedzieliśmy się, że powiększy nam się rodzina. Nasze szczęście jednak długo nie trwało. Kiedy poszliśmy na drugie badania prenatalne w 22 tyg ciąży lekarz miał wątpliwości co do rozwoju małego serduszka. Ja nie brałam na poważnie jego opinii, wmawiałam sobie że się pomylił i że to nic poważnego. Nie przyjmowałam tego do wiadomości, że coś może być nie tak. Po prostu czekałam na kolejne badania prenatalne mając nadzieję, że diagnoza będzie inna.

W dniu 22.10.2016 nadeszła chwila prawdy. Na badaniach u naszej córeczki wykryto wadę serca typu HLHS – niedorozwój lewej komory serca. Nie zwlekając udaliśmy się na konsultację kardiologiczną. Po badaniach u kardiologa, diagnoza niestety się potwierdziła. W danej chwili nogi mi się ugięły i dosłownie odechciało mi się żyć… Mój świat runął w gruzach. Życie wywróciło nam się do góry nogami, a wszelkie, dotychczasowe nadzieje odeszły . Dla naszej córeczki to było jak wyrok śmierci. Nie umiem nawet o tym pisać… co czuję matka… z jednej strony patrząca na zdrowe, dobrze rozwijające się dzieci w domu, a z drugiej strony musiałam żyć ze świadomością, że nosze chore dzieciątko pod sercem.

Do końca ciąży już nie było uśmiechu na mojej twarzy. Towarzyszyły tylko łzy – łzy strachu co będzie dalej, jedna wielka niewiadoma. Trudno było pogodzić się z tą diagnozą. Ale wreszcie musieliśmy zacząć szukać odpowiedniego szpitala, gdzie mam urodzić, żeby zapewnić naszemu dziecku opiekę najlepszych specjalistów, co tez nie należało do prostych decyzji. Po długich namysłach i  rozmowach z lekarzami, postanowiliśmy, że urodzę w Katowicach w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka  im. Jana Pawła II. Dziś wiem, że to była właściwa decyzja. Wspólna, trudna i najważniejsza decyzja.

17.01.2017 nadszedł dzień porodu, ze względu na stan maleństwa lekarze zadecydowali, że będzie to cesarskie cięcie, co jeszcze bardziej spotęgowało mój stres. Ponieważ wcześniejsze porody były naturalne, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Miałam w sobie sprzeczne uczucia, niby cieszyłam się, że zobaczę, przytulę i pocałuję mój mały skarb, a jednocześnie był strach o życie naszej nienarodzonej córeczki. Po cesarskim cięciu, zdążyłam ją tylko ucałować i zaraz mi ją zabrali. Po wstępnych badaniach, poinformowali nas, iż to nie tylko niedorozwój lewej części serca,  ale tez inne wady serduszka: wrodzone zwężenie ujścia tętniczego, wrodzone wady rozwojowe aorty, hypoplastyczny łuk aorty ze zwężeniem części poprzecznej łuku, zawężenie cieśni aorty -krytyczne, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej.

O tych wadach na badaniach nam nie powiedziano. To był dla nas kolejny szok, cios i jeszcze gorsze samopoczucie. Jeszcze w tym samym dniu nasza córeczka  została przewieziona do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie już czekali następni lekarze. W taki sposób zostałam rozdzielona z moją małą kruszynką, ja w jednym szpitalu, a ona w drugim. Mąż musiał się ,,rozdwoić”, a nawet „roztroić” między naszą rodzinę, która od tego czasu była podzielona. Na nim spoczywał ciężar opieki nade mną, naszą małą córeczką i dziećmi, które były w domu pod opieką starszych dziadków. Cała sytuację potęgował fakt, że dzieci nie mogły zobaczyć mnie ani swojej najmłodszej siostry, a tak bardzo na nią czekały.

NIKOLA – bo tak nazwaliśmy nasza córeczkę, w drugiej dobie miała już swój pierwszy zabieg RASHKINDA. Zabieg udał się bez powikłań. Mimo to lekarze zaraz po, prosili, by dziecko jak najszybciej ochrzcić, ze względu na jej niestabilny stan. Do następnej operacji Nikola była podtrzymywana przy życiu  na lekach tj. była w życiu płodowym.

Od momentu urodzenia miała przez cały czas podawany tlen. 30.01.2017 nasza kruszynka miała operacje na otwartym serduszku. Operacja przebiegła pomyślnie. Uratowano jej dwukomorowe serce, zostawiając „deskę ratunku” przejścia na jedno komorowe, w razie powikłań. Dzięki profesjonalnemu zespołowi na czele z lekarzem med. dr Stankiem, nasza ukochana Nikola żyje.

Ze szpitala do domu wróciła dopiero 15.02.2017. Mieliśmy rygorystyczne nakazy sterylizacji w domu oraz bezwzględny zakaz odwiedzin, w związku z czym mąż nie chodził przez jakiś czas do pracy, a syn do szkoły, żeby nie wprowadzić żadnych bakterii do domu i nie dopuścić do infekcji u Nikoli. Ponadto Nikola miała trzy miesięczne odroczenie od pierwszych szczepionek. Teraz mając siódmy miesiąc Nikola była przyjęta planowo na oddział kardiologiczny, w celu oceny układu krążenia. Początkowo z badań wynikało, że niby jest wszystko w normie, ale lekarze nie wykluczają zabiegu baloplastyki. Ma stałe zalecenie monitorowania przepływów krwi za pomocą pulsoksymetru, na zakup którego na chwilę obecna nas nie stać. Kolejną wizytę mamy już zaplanowaną na 4.12.2017 .

W dniu 6.09.2017 zgłosiliśmy się do szpitala w Chorzowie na badania oczu. Skierował nas lekarz ogólny. Rrozpoznano u Nikoli zez zbieżny naprzemienny, szczególnie oka prawego. Nadwzroczność obojga oczu. Zaburzenia przewodnictwa w drogach wzrokowych. Po tym badaniu Nikola dostała krople do oczu tropicamidum. Następna kontrola za trzy miesiące, z której ma wyniknąć, czy Nikola będzie kwalifikowana do operacji czy wystarczą tylko okularki.

Bardzo proszę o pomoc dla naszej córeczki, która nie wiadomo z jakiej przyczyny urodziła się z chorym serduszkiem.

Apeluję do ludzi o dobrym sercu,  którzy chcą pomóc NIKOLI  w walce z chorobą. Proszę o pomoc poprzez wpłaty na konto i podatku 1%. Pieniążki ze zbiórki będą przekazane na leczenie, sprzęt związany z monitorowaniem stanu jej zdrowia, rehabilitacje i inne potrzeby Nikoli.

 

Aktualności

 • Sabina Sosnowska - awatar

  Sabina Sosnowska

  17.11.17
  17.11.17

  Drodzy darczyńcy z całego serca bardzo wam wszystkim dziękujemy za pomoc dla naszej córeczki .

  Zdjęcie aktualności 9 511

Sabina Sosnowska - awatar

Sabina Sosnowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Marta Baginska - awatar
45
Marta Baginska
Wiśniewska Agnieszka - awatar
25
Wiśniewska Agnieszka
Edyta Tyszkiewicz - awatar
15
Edyta Tyszkiewicz
Marta Bagińska - awatar
15
Marta Bagińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Sabina Sosnowska - awatar
2
Sabina Sosnowska
Sabina Sosnowska - awatar
100
Sabina Sosnowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij