Zbiórka Dartek - walczymy o szansę ! - zdjęcie główne

Dartek - walczymy o szansę !

3 056 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

ZBIÓRKA DLA PSIAKA ZE SCHRONISKA W RACŁAWICACH.

Wyobraź sobie, że nie możesz ruszyć żuchwą. Pomyśl, że oprócz tego , że jest unieruchomiona, bo wyrwana ze stawu, to jeszcze wisi dziwnie przekrzywiona...jest połamana. Jedzenie, które próbujesz połknąć wypada a woda, którą chcesz wypić wypływa. Jesteś sam, bez dachu nad głową; na zewnątrz chłód i wilgoć. Leżysz w trawie. To ona daje ci jedyną szansę na przeżycie. Rosa. Zlizywana woda w tej postaci nie wypływa z pyska.Wyobraź sobie, że ktoś tak żył i przeżył. To pies. D’artagnan.
Pies ma około 9 miesięcy, w typie rasy springer spaniel walijski.Po interwencji został przewieziony do gabinetu weterynaryjnego, wstępnie zdiagnozowany. Została założona sonda donosowo, żeby można było podać pokarm i leki. Silne, przeciwbólowe. W takim stanie nie mógł trafić do schroniskowego boksu. Został zabrany do domu pracownika schroniska , gdzie oprócz niego są już 2 psy. Teraz czeka go długa droga do odzyskania zdrowia. Długa...i droga.
Ale ten pies jest tego wart, życie jest bezcenne a on ma taką chęć życia, wolę walki. Tak wspaniały charakter. Cieszy go każda chwila z człowiekiem, bardzo chętnie współpracuje i chętnie się uczy. Pomimo ogromnego bólu i cierpienia jakiego doznał jest niezwykle otwarty, radosny, pełen pozytywnej energii. Ufa ludziom i jest teraz całkowicie zależny od opiekunki. Jedzenie i picie jest podawane przez sondę.

Poniżej zdjęcia RTG i opis 1 wizyty.

Psiak po wizycie w kilinice Danvet został skierowany przez Panie Doktor do świetnego specjalisty dra Gawora w lecznicy Arka w Krakowie.

Udało się rozpocząć leczenie. Pies miał zrobioną tomografię i jest po 1 zabiegu. Lek. wet. Emilia Klim wykonała zabieg stabilizacji złamania żuchwy lewej ( stabilizacja z drutu oraz akrylu). Koszt wraz z tomografem 1521 zł.

Czeka go kolejny zabieg, tym razem przeprowadzany będzie przez dra Gawora, również w klinice Arka. termin został wyznaczony na 7.11.2017 r.

Szacowany koszt to ok. 1000 zł ( może być mniej, może być więcej). Trzeba "naprawić" skomplikowane złamania w obrębie stawu skroniowo - żuchwowego.

Dartek nie ma ani złotówki. Ale gorąco wierzymy w to, że z pomocą, uda się zapewnić psiakowi najlepsze możliwe leczenie. Już tak dużo przeszedł. Musi wrócić do zdrowia i znaleźć cudowny dom.  Jak każdy pies zasługuje na szansę i miłość. Jednak on jest wyjątkowy. Tak bardzo cierpiał, a jednak potrafił cieszyć się z tego co ma - niewielkich ilości jedzonka i ludzkiej obecności. Nie możemy znowu złamać psiego serducha.

Pomożecie? 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.11.2017
  09.11.2017

  Powodzenia dla psiny!

 • marryd - awatar

  marryd

  07.11.2017
  07.11.2017

  powodzenia!

 • Iwona - awatar

  Iwona

  06.11.2017
  06.11.2017

  Trzymam kciuki <3

3 056 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

Wpłaty: 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Darek & Dagi - awatar
Darek & Dagi
45
Agata Pińkowska - awatar
Agata Pińkowska
5
Bartłomiej Kniotek - awatar
Bartłomiej Kniotek
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta - awatar
Aneta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij