ZBIÓRKA DLA PSIAKA ZE SCHRONISKA W RACŁAWICACH.

Wyobraź sobie, że nie możesz ruszyć żuchwą. Pomyśl, że oprócz tego , że jest unieruchomiona, bo wyrwana ze stawu, to jeszcze wisi dziwnie przekrzywiona...jest połamana. Jedzenie, które próbujesz połknąć wypada a woda, którą chcesz wypić wypływa. Jesteś sam, bez dachu nad głową; na zewnątrz chłód i wilgoć. Leżysz w trawie. To ona daje ci jedyną szansę na przeżycie. Rosa. Zlizywana woda w tej postaci nie wypływa z pyska.Wyobraź sobie, że ktoś tak żył i przeżył. To pies. D’artagnan.
Pies ma około 9 miesięcy, w typie rasy springer spaniel walijski.Po interwencji został przewieziony do gabinetu weterynaryjnego, wstępnie zdiagnozowany. Została założona sonda donosowo, żeby można było podać pokarm i leki. Silne, przeciwbólowe. W takim stanie nie mógł trafić do schroniskowego boksu. Został zabrany do domu pracownika schroniska , gdzie oprócz niego są już 2 psy. Teraz czeka go długa droga do odzyskania zdrowia. Długa...i droga.
Ale ten pies jest tego wart, życie jest bezcenne a on ma taką chęć życia, wolę walki. Tak wspaniały charakter. Cieszy go każda chwila z człowiekiem, bardzo chętnie współpracuje i chętnie się uczy. Pomimo ogromnego bólu i cierpienia jakiego doznał jest niezwykle otwarty, radosny, pełen pozytywnej energii. Ufa ludziom i jest teraz całkowicie zależny od opiekunki. Jedzenie i picie jest podawane przez sondę.

Poniżej zdjęcia RTG i opis 1 wizyty.

Psiak po wizycie w kilinice Danvet został skierowany przez Panie Doktor do świetnego specjalisty dra Gawora w lecznicy Arka w Krakowie.

Udało się rozpocząć leczenie. Pies miał zrobioną tomografię i jest po 1 zabiegu. Lek. wet. Emilia Klim wykonała zabieg stabilizacji złamania żuchwy lewej ( stabilizacja z drutu oraz akrylu). Koszt wraz z tomografem 1521 zł.

Czeka go kolejny zabieg, tym razem przeprowadzany będzie przez dra Gawora, również w klinice Arka. termin został wyznaczony na 7.11.2017 r.

Szacowany koszt to ok. 1000 zł ( może być mniej, może być więcej). Trzeba "naprawić" skomplikowane złamania w obrębie stawu skroniowo - żuchwowego.

Dartek nie ma ani złotówki. Ale gorąco wierzymy w to, że z pomocą, uda się zapewnić psiakowi najlepsze możliwe leczenie. Już tak dużo przeszedł. Musi wrócić do zdrowia i znaleźć cudowny dom.  Jak każdy pies zasługuje na szansę i miłość. Jednak on jest wyjątkowy. Tak bardzo cierpiał, a jednak potrafił cieszyć się z tego co ma - niewielkich ilości jedzonka i ludzkiej obecności. Nie możemy znowu złamać psiego serducha.

Pomożecie? 

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.11.17
  09.11.17

  Powodzenia dla psiny!

 • marryd - awatar

  marryd

  07.11.17
  07.11.17

  powodzenia!

 • Iwona - awatar

  Iwona

  06.11.17
  06.11.17

  Trzymam kciuki <3

Wpłaty - 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Darek & Dagi - awatar
45
Darek & Dagi
Agata Pińkowska - awatar
5
Agata Pińkowska
Bartłomiej Kniotek - awatar
250
Bartłomiej Kniotek
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Aneta - awatar
10
Aneta
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij