Zbiórka Dartek - walczymy o szansę ! - zdjęcie główne

Dartek - walczymy o szansę !

3 056 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

ZBIÓRKA DLA PSIAKA ZE SCHRONISKA W RACŁAWICACH.

Wyobraź sobie, że nie możesz ruszyć żuchwą. Pomyśl, że oprócz tego , że jest unieruchomiona, bo wyrwana ze stawu, to jeszcze wisi dziwnie przekrzywiona...jest połamana. Jedzenie, które próbujesz połknąć wypada a woda, którą chcesz wypić wypływa. Jesteś sam, bez dachu nad głową; na zewnątrz chłód i wilgoć. Leżysz w trawie. To ona daje ci jedyną szansę na przeżycie. Rosa. Zlizywana woda w tej postaci nie wypływa z pyska.Wyobraź sobie, że ktoś tak żył i przeżył. To pies. D’artagnan.
Pies ma około 9 miesięcy, w typie rasy springer spaniel walijski.Po interwencji został przewieziony do gabinetu weterynaryjnego, wstępnie zdiagnozowany. Została założona sonda donosowo, żeby można było podać pokarm i leki. Silne, przeciwbólowe. W takim stanie nie mógł trafić do schroniskowego boksu. Został zabrany do domu pracownika schroniska , gdzie oprócz niego są już 2 psy. Teraz czeka go długa droga do odzyskania zdrowia. Długa...i droga.
Ale ten pies jest tego wart, życie jest bezcenne a on ma taką chęć życia, wolę walki. Tak wspaniały charakter. Cieszy go każda chwila z człowiekiem, bardzo chętnie współpracuje i chętnie się uczy. Pomimo ogromnego bólu i cierpienia jakiego doznał jest niezwykle otwarty, radosny, pełen pozytywnej energii. Ufa ludziom i jest teraz całkowicie zależny od opiekunki. Jedzenie i picie jest podawane przez sondę.

Poniżej zdjęcia RTG i opis 1 wizyty.

Psiak po wizycie w kilinice Danvet został skierowany przez Panie Doktor do świetnego specjalisty dra Gawora w lecznicy Arka w Krakowie.

Udało się rozpocząć leczenie. Pies miał zrobioną tomografię i jest po 1 zabiegu. Lek. wet. Emilia Klim wykonała zabieg stabilizacji złamania żuchwy lewej ( stabilizacja z drutu oraz akrylu). Koszt wraz z tomografem 1521 zł.

Czeka go kolejny zabieg, tym razem przeprowadzany będzie przez dra Gawora, również w klinice Arka. termin został wyznaczony na 7.11.2017 r.

Szacowany koszt to ok. 1000 zł ( może być mniej, może być więcej). Trzeba "naprawić" skomplikowane złamania w obrębie stawu skroniowo - żuchwowego.

Dartek nie ma ani złotówki. Ale gorąco wierzymy w to, że z pomocą, uda się zapewnić psiakowi najlepsze możliwe leczenie. Już tak dużo przeszedł. Musi wrócić do zdrowia i znaleźć cudowny dom.  Jak każdy pies zasługuje na szansę i miłość. Jednak on jest wyjątkowy. Tak bardzo cierpiał, a jednak potrafił cieszyć się z tego co ma - niewielkich ilości jedzonka i ludzkiej obecności. Nie możemy znowu złamać psiego serducha.

Pomożecie? 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.11.17
  09.11.17

  Powodzenia dla psiny!

 • marryd - awatar

  marryd

  07.11.17
  07.11.17

  powodzenia!

 • Iwona - awatar

  Iwona

  06.11.17
  06.11.17

  Trzymam kciuki <3

3 056 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

Wpłaty: 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Darek & Dagi - awatar
Darek & Dagi
45
Agata Pińkowska - awatar
Agata Pińkowska
5
Bartłomiej Kniotek - awatar
Bartłomiej Kniotek
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta - awatar
Aneta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij