Zbiórka Daniel potrzebuje Waszej pomocy❤ - miniaturka zdjęcia

Daniel potrzebuje Waszej pomocy❤

Iwona Krajewska - awatar

Iwona Krajewska

Organizator zbiórki

Danielek urodził się w grudniu 2003r. w Tychach. Był zdrowym dzieckiem rozwijał się prawidłowo do 4 miesiąca życia..  14.04.2004r. rano z synem poszłam na szczepienie wszystko było ok. był zdrowy, zero oznak jakiegokolwiek przeziębienia itp. Po szczepieniu wróciliśmy do domu. W ciągu dnia gorączkował, był senny ale nic zaniepokoiło  mnie na tyle żebym myślała, że coś może się wydarzyć. Wieczorem nakarmiłam syna i położyliśmy się spać.  W środku nocy obudził mnie dziwny oddech syna. Wstałam zapaliłam światło i zobaczyłam coś strasznego, coś czego nigdy nie zapomnę syn był cały w plamach bordowo-czarnych rozlewających się po całym ciele. Ciężko oddychał, nie reagował na mój głos.. Pogotowie przyjechało błyskawicznie usłyszałam - proszę szybko się ubierać dziecko ma SEPSĘ umiera...

Teraz każdy z Was zadaje sobie pytanie czy szczepienie wywołało sepsę?? 

1). Zwolennicy szczepień odpowiedzą sobie: zbieg okoliczności, nie ma powiązania ze szczepieniem, przypadek 1 na milion,

2). Przeciwnicy szczepień odpowiedzą sobie: tak szczepienie wywołało sepsę, NOP

Niech tak zostanie, każdy myśli na swój sposób. Ja wiem jedno ten dzień zmienił moje życie.
Syn trafił na oddział intensywnej terapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach Ligocie. Trawa walka o jego życie. Przez kilka godzin siedziałam na korytarzu i czekałam na informację od lekarza. Przyszedł pan doktor ze smutkiem powiedział:  syn jest w krytycznym stanie najprawdopodobniej nie przeżyje  dzisiejszej nocy.

Diagnoza: Wstrząs septyczny ( sepsa, posocznica piorunująca), DIC (wykrzepianie wewnątrz naczyniowe), zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Minęła doba syn nadal walczy o życie...Lekarze zdecydowali o zastosowaniu aktywnego białka C (Xigris) mały eksperyment nigdy wcześniej nie stosowano u dzieci. Po kilku dniach intensywnego leczenia syna wyprowadzono ze stanu wstrząsu.

Mijały kolejne dni... dochodzi do zapalenia płuc i opłucnej, masywne zmiany  niedotleniowo-niedokrwienne mózgu oraz obustronne poszerzone przestrzenie podtwargówkowe, wodniaki przymózgowe.

Mijają kolejne dni, tygodnie.. wiemy już że Danielek przeżyje..

Podstawowym problemem była rozległa martwica skóry obejmująca 60 % powierzchni ciała        ( te plamki bordowo-czarne w wyniku wykrzepiania wewnątrz naczyniowego). Lekarze zdecydowali o chirurgicznym usunięciu martwicy (całe kończyny dolne, górne, pośladki policzki i głowa), amputacja paluszków u rąk i nóg. Na usuniętą martwicę nałożono przeszczepy skóry pobraną z pleców Danielka. 

Po dwóch miesiącach pobytu na oddziale intensywnej terapii syna przeniesiono na oddział chirurgiczny tam uczyłam się pielęgnacji syna. To było straszne każdy kawałek jego ciała był zabandażowany, każdy ruch sprawiał mu ogromny ból.. z bezsilności siedziałam i płakałam błagałam Boga o pomoc i siłę.

Mijały miesiące... ciężka intensywna rehabilitacja kilka razy dziennie zmieniane opatrunki w domu.

Zaczyna pojawiać się oczopląs diagnoza: miokloniczne napady padaczki.

Około 2 roku życia  Danielek stawia pierwsze kroki jednak ruch nie jest płynny raczej sztywny ze względu na przykurcza w kolanach. Kolejne operacje w życiu syna likwidujące przykurcza w kończynach dolnych ( rozległe blizny po przeszczepach skóry ).
Mijają lata coraz bardziej widoczne oznaki upośledzenia umysłowego, chodzenie coraz bardziej sprawia mu ból, coraz bardziej widoczna deformacja nóg. Danielek coraz rzadziej staje na nogi w wieku 6 lat siada na wózek inwalidzki.                                                                                                      

Szukamy pomocy w kilku szpitalach w Polsce nikt nie chce podjąć się operacji nóg. Niektórzy próbowali ale to tylko pogorszyło sytuacje. 

Sepsa zniszczyła kości, chrząstki wzrostu kości, stawy stąd ta pogłębiająca się deformacja nóg.

Danielek dziś ma 15 lat jest dzieckiem upośledzonym. leczy się neurologicznie bierze na stałe leki ( Oxcarbazepin NeuroPharma, Torendo Q-tab, Normeg, Tetmodis - niestety ostatni lek nierefundowany cena 600zł), ma uszkodzone nerwy wzroku jest niedowidzący, oczopląs, padaczka lekooporna.


W lutym 2018r. byliśmy na oddziale ortopedycznym  szpitalu w Poznaniu na diagnostyce. Lekarze zdecydowali, że podejmą się leczenia i spróbują postawić Danielka na nogi niestety plan leczenia zakładał, że lewa noga ze względu na dużą deformację musi być amputowana prawa miała przejść szereg operacji. Niestety po kolejnej konsultacji (06.listopad 2018r.)  lekarze mają dużo wątpliwości i okazało się, że ze względu na duże prawdopodobieństwo komplikacji pooperacyjnych  i pogorszenie stanu zdrowia Daniela muszą zrezygnować z planowanych operacji. W marcu 2019r. mamy kolejny termin przyjęcia na oddział zobaczymy czy coś się zmieniło w decyzji lekarzy. 

Kochani zwracamy się z  ogromna prośbą do Was o wsparcie finansowe na dość kosztowne leczenie i rehabilitację syna. W przyszłym roku musimy zakupić nowy wózek inwalidzki obecny robi się już za mały koszt wózka to ok 8 tys. z czego 1700 zł NFZ i 1700 zł Pfron pozostałą część musimy pokryć z własnych środków.  Jesteśmy zmuszeni  wyremontować łazienkę  i dostosować ją do potrzeb Daniela a to są  kolejne koszty. Cel zbiórki zmniejszyliśmy o 20 tys. ponieważ na chwilę obecną lekarze odstępują od amputacji nogi i proteza nie jest Danielowi potrzebna.

Prosimy udostępniajcie post wpłacajcie nawet najmniejsze kwoty każda złotówka ma ogromne znaczenie. 

Jest podopiecznym fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą http://dzieciom.pl/podopieczni/11434 

Danielkowi można również pomóc wpłacając 1% podatku

KRS: 0000037904      Cel szczegółowy 1%:   11434 DYSZKOWSKI DANIEL

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY

 


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Iwona Krajewska - awatar

  Iwona Krajewska

  05.11.18
  05.11.18

  Drodzy darczyńcy zdecydowaliśmy się o zmniejszenie zbiórki o 20 tys.zł (które miały być przeznaczone na protezę) Kwotę 15 tys. przeznaczymy tak jak pisaliśmy na kosztowne leczenie, rehabilitację oraz zakup nowego wózka inwalidzkiego. Po amputacji nogi utworzymy nową zbiórkę jak będziemy mieli pełny kosztorys protezy. Chcemy być dla Was jak najbardziej wiarygodni stąd ta decyzja o zmniejszenie zbiórki z 35 tys. na 15 tys. Wszystkim dotychczasowym darczyńcom z całego serca DZIĘKUJEMY

Komentarze

 • Marzena Kozak - awatar

  Marzena Kozak

  05.11.18
  05.11.18

  Powodzenia!

  • Iwona Krajewska - awatar

   Iwona Krajewska - Organizator zbiórki

   05.11.18
   05.11.18

   Dziękujemy 😊

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  02.11.18
  02.11.18

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

  • Iwona Krajewska - awatar

   Iwona Krajewska - Organizator zbiórki

   02.11.18
   02.11.18

   ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.18
  31.10.18

  Pani Iwonko, wiem jak ciężko jest mierzyć się z takim trudem. Dzień w dzień, noc w noc. Ja po 4 miesiącach, kiedy moja córka chorowała, miałam dość. Jesteście moimi Bohaterami. Całym sercem jestem z Wami. Musi się udać. Tulę ciepło całą rodzinkę.

  • Iwona Krajewska - awatar

   Iwona Krajewska - Organizator zbiórki

   31.10.18
   31.10.18

   Bardzo pani dziękujemy za tak miłe słowa. Życie jest trudne z chorym dzieckiem dużo wyrzeczeń i poswiecen nikt tego nie zrozumie kto tego nie przejdzie. Ściskamy serdecznie. 😘❤️😘❤️

 • joanna - awatar

  joanna

  29.10.18
  29.10.18

  dużo zdrowia i spełnienia marzeń

  • Iwona Krajewska - awatar

   Iwona Krajewska - Organizator zbiórki

   29.10.18
   29.10.18

   Dziękujemy ❤️

 • Marika - awatar

  Marika

  26.10.18
  26.10.18

  Zdrowia dla syna i siły dla Was jako rodziców, wierzę że osiągnięcie cel bardzo szybko.

  • Iwona Krajewska - awatar

   Iwona Krajewska - Organizator zbiórki

   26.10.18
   26.10.18

   Dziękujemy ❤️❤️❤️

Iwona Krajewska - awatar

Iwona Krajewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 289

Daria :) - awatar
50
Daria :)
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
ZSS 8 p. M - awatar
400
ZSS 8 p. M
Anonimowy Darczyńca - awatar
41
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Judyta - awatar
20
Judyta
Anonimowy Darczyńca - awatar
6
Anonimowy Darczyńca
robert - awatar
200
robert
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.