Krzysztof Słomiak - awatar

Krzysztof Słomiak

Organizator zbiórki

Witaj drogi czytelniku,

nazywam się Krzysztof Słomiak i jestem kapitanem amatorskiej druzyny siatkarskiej "deMedici Volley Team" i w tym roku postawiliśmy sobie za cel wygrać II Ogólnopolskie Mistrzostwa Farmaceutów i Studentów Farmacji w Siatkówce, które odbędą się 14 i 15 kwietnia 2018 r. w Lublinie. Żeby zeralizować ten cel, potrzebna nam będzie Twoja pomoc.

Jesteśmy paczką znajomych z różnych miast (Łódź, Warszawa i okolice, Białystok) i poznaliśmy się w trakcie studiów farmaceutycznych. Wiemy, że możemy wygrać, bo będziemy bronili tytułów V-ce Mistrzów Polski Farmaceutów i Studentów Farmacji w Siatkówce z ubiegłego roku. W tym roku chcemy zawalczyć o wygraną.

Aby, zrealizować ten cel potrzebna jest nam pomoc w zorganizowaniu logistyki, o którą proszę w imieniu całej drużyny.

Uzbieraną kwotę chcemy przeznaczyć na:

- koszty transportu do i z Lublina - ok. 575 zł

- koszty zakwaterowania dla całej drużyny w Lublinie na czas trwania zawodów - 770 zł

- wynajęcie sali gimnastycznej na ostatni trening przed zawodami - ok. 80 zł

- zakup dwóch piłek treningowych (jedną już mamy) - ok. 75 zł

Razem: 1500 zł

*Zbiórka będzie trwała do 8.04.2018 r. Każda osoba, która nas wesprze może liczyć na osobiste podziękowania w filmiku po zawodach, w którym będzie na pewno dużo śmiechu, który to udostępnimy na www.facebook.com/demediciprofil

Ale żeby nie było tak, że nic nie mamy. Udało nam się zorganizować profesjonalne stroje sportowe, takie jak widzisz powyżej na zdjęciu, bo liczy się duch drużyny. Zebraliśmy też już opłatę rejestracyjną i wpisowe dla zgłoszenia drużyny do zawodów. Potrzebna nam jeszcze tzw. logistyka.

No to  teraz trochę historii:

W weekend od 2 do 4 czerwca w 2017 roku nowa drużyna „deMedici Volley Team” brała po raz pierwszy udział w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Farmaceutów i Studentów Farmacji w Siatkówce w Lublinie. Patronat nad drużyną objęli Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi oraz Młoda Farmacja Polska. Partnerem strategicznym był DOZ S.A.

Naszym ogromnym sukcesem, był fakt, że wróciliśmy z zawodów ze srebrnym medalem! Do tej pory z dumą prezentujemy puchar z tych zawodów. Trochę się już przykurzył, więc czas już na nowy.

Drużynę skompletowałem z moich znajomych z różnych miast, których poznałem przez całe studia farmaceutyczne. Wiedziałem, że kazdy lubi grać w siatkówkę i to nas połączyło na boisku.

Od lewej:

Krzysztof Słomiak - kapitan drużyny - 190 cm

Konrad Jackowski - 192 cm

Jacek Rozum - 197 cm

Jarosław Rybicki - 175 cm

Mateusz Olczak - 186 cm

Magdalena Szkup - 175 cm

Adam Kazberuk - 197 cm

Aleksander Ciołak - 195 cm

Do drużyny w tym roku dołączy też Kamil Słomiak - 189 cm


Pomimo naszego końcowego sukcesu wcale nie było tak różowo.

W czwartek przed zawodami Magda złamała nogę! Straciliśmy naszego libero.

Nie złamało nas to jednak, bo graliśmy też dla niej, była częścią drużyny i z pełnym entuzjazmem ruszyliśmy do zawodów.

Pierwszy mecz był dla nas dużym wyzwaniem. Trafiliśmy na najtrudniejszych przeciwników z całej stawki. Gospodarzy z Lublina. Początkowo dostaliśmy porządny łomot i była chwila, gdzie przegrywaliśmy w pierwszym secie nawet 1:16. Tego seta oczywiście przegraliśmy, ale walka była zacięta i wynik podgoniliśmy do 19:25. W drugim secie kolejna katastrofa – nasz kolega Jarek, skręcił kostkę i zostaliśmy bez rozgrywającego. Zrobiło się duże zamieszanie, na boisku, ale uspokoiliśmy sytuację, grając punkt za punkt. Niestety nie udało się go wygrać.

Chwila rozmowy, ustalenie nowej taktyki i stanęliśmy do walki z drużyną z Warszawy. Kolejna bardzo mocna ekipa na drodze do dobrego wyniku. Wiedzieliśmy, że jeśli ten mecz przegramy to możemy jechać do domu. Dwa sety 25:23 i 26:24 i zeszliśmy z boiska ze zwycięstwem. Pierwszy przegrany mecz był tylko pewną formą zaadoptowania się do sytuacji, gdyż spotkania z reprezentacjami Izby Aptekarskiej w Warszawie i Kieleckiej Izby Aptekarskiej wygraliśmy 2:0.

Ostatni mecz w niedzielę graliśmy z drugą drużyną z Lublina. Drużyna, której atutem była gra w polu. Żadna akcja nie kończyła się po pierwszej piłce. Wszystko podbijali i musieliśmy się mocno nagimnastykować, żeby z tą drużyną wygrać. Po analizie i lekkiej modyfikacji strategii udało się nam zakończyć pomyślnie z wynikiem 2:0. Bilans końcowy: 1 przegrana, 3 zwycięstwa.

Zawody zakończyły się rozdaniem medali i pucharów i z dużą dumą przyjęliśmy nagrody za II miejsce. W sporcie mówi się, że gospodarz nie bierze udziału w klasyfikacji końcowej, więc dla nas to tak jak I :) Wróciliśmy poobijani, ale bardzo zadowoleni, że pomimo wszelkich przeciwności losu - daliśmy radę. 

W tym roku nie przewidujemy żadnych złamań i skręceń to nasze podstawowe założenie.


Jeśli nas znasz to wiesz, że dobre z nas ludziki. Na co dzień, to my farmaceuci troszczymy się o Twoje zdrowie. Jeśli uważasz, że warto wesprzeć ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie siatkówki, to będzie nam bardzo miło i dla nas każde wsparcie ma ogromne znaczenie, bo przybliża nas ono do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Dziękuję serdecznie w imieniu całej drużyny,

mgr farm. Krzysztof Słomiak

Komentarze

 • Patrycja K - awatar

  Patrycja K

  25.03.18
  25.03.18

  Trzymam kciuki za wygraną 😉

 • Agata S, Mati do boju :) - awatar

  Agata S, Mati do boju :)

  27.02.18
  27.02.18

  Mati czekam na dobry wynik :)

Krzysztof Słomiak - awatar

Krzysztof Słomiak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 13

Marcin Mitał - awatar
50
Marcin Mitał
Anonimowy Darczyńca - awatar
339
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Patrycja K - awatar
50
Patrycja K
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wacław Stępień - awatar
20
Wacław Stępień
Monika - awatar
20
Monika
Agata S, Mati do boju :) - awatar
20
Agata S, Mati do boju :)
Jagoda - awatar
20
Jagoda
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij