Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Choroba w domu wszystko zmienia. Niby każdy to wie, ale dopóki samego nas to nie spotka, nie uświadamiamy sobie jak bardzo życie może się zmienić. 

Depresji nie widać ale ona jest obecna w naszym życiu, daje o sobie znać każdego dnia. Czasem z większym, czasem z mniejszym natężeniem. Gdy jest gorzej, Jasiek ląduje w szpitalu na długie miesiące. Gdy jest lepiej, może funkcjonować w miarę normalnie. Po latach prób udało nam się trafić na wspaniałego lekarza, który próbuje opanować depresję Jaśka.  

Jasiek przyjmuje koszmarne ilości leków, ale bez tego by już go chyba nie było... :( Depresja bywa chorobą śmiertelną, paru znajomych ze szpitala już nie żyje... Jasiek żyje, pracuje, funkcjonuje dzięki cudownemu lekarzowi i właśnie dzięki lekom. 

Leki, które Jaś przyjmuje, to życie - dosłownie. Niestety, ZUS uznał, że mój mąż jest częściowo niezdolny do pracy, więc dostaje i częściową rentę. ZUS uznał, że osoba, która ląduje w szpitalu 2 razy w roku może trochę pracować.... I Jaś stara się pracować, ale sezonowo, latem. Na pracę całoroczną nie ma szans, biorąc pod uwagę jego wiek i ciągłe pobyty w szpitalu. 

A leki kosztują :( Do tego wszystkiego lekarstwa, które Jasiek przyjmuje, w większości nie są refundowane przy jego chorobie. Kwoty, które zostawiamy w aptece to około 500-600 zł :( Co przy rencie wynoszącej niecałe 1500 jest kwotą niebagatelną. 

Nadszedł dla nas "przednówek", oboje jesteśmy przed sezonem. A do wykupienia dwie recepty, trzeba je zrealizować do 25.04. Za pożyczone wykupiłam to, co absolutnie musiałam, zrealizowałam częściowo jedną receptę. Troszkę leków uzbierało się z poprzednich recept, więc do końca tygodnia dotrwamy. A co dalej? 

Sezon pracy dla nas obojga zaczyna się z początkiem maja. Myślałam, że uda nam się dociągnąć do tego czasu. Przelewałam z pustego w próżne i jakoś to szło do czasu. Przed "samą metą" się wysypało :( 

Musimy, po prostu musimy wykupić te leki. A w portfelu 8 zł, na koncie niecałe 5 :( 

Dlatego musimy prosić o pomoc, o życie....

Tu zdjęcia paru poprzednich faktur za leki: Aktualności

 • Małgorzata Wołosiuk - awatar

  Małgorzata Wołosiuk

  10.05.18
  10.05.18

  Kochani, jeszcze raz dziękuję za Wasze serca 💕 Leki wykupione, to co zostało, dołożymy do kolejnej recepty. A ta kwota może się bardzo, bardzo przydać, niestety. Dziękujemy 😘

Komentarze

 • Evas - awatar

  Evas

  12.04.18
  12.04.18

  Choruję na CHAD, wiem co to jest depresja i to taka, z którą trzeba się zmagać do końca życia. Bardzo się cieszę, że zdecydowaliście się prosić o pomoc w trudnej dla was chwili. Wiem, że to bardzo, bardzo trude, ale jest wielu życzliwych ludzi, którzy po prostu chcą pomóc - trzeba tylko dać im szanse. Panie Jasiu - drobnymi kroczkami, ale do przodu, pani Małgorzato - wsparcie najbliższych, to ogromny dar dla chorego na depresję. Wyrazy ogromnego szacunku i podziwu dla pani. Pozdrawiam was z całego serca i bedę ciepło o was myślec.

 • Mikołaj Matusiak - awatar

  Mikołaj Matusiak

  09.04.18
  09.04.18

  Dużo siły !

 • Piotr Kaiser - awatar

  Piotr Kaiser

  09.04.18
  09.04.18

  Jaś, czim sie Chopie !

Małgorzata Wołosiuk - awatar

Małgorzata Wołosiuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 36

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Hubert S - awatar
100
Hubert S
Bartłomiej Robert Kuzianik - awatar
100
Bartłomiej Robert Kuzianik
Daniela Michniewicz - awatar
100
Daniela Michniewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Joanna Marek - awatar
100
Joanna Marek
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Krzysztof G - awatar
100
Krzysztof G
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij