Alicja Lichtor - awatar

Alicja Lichtor

Organizator zbiórki

                 `Filipek urodził się 23.04.2013 roku. Nasz Synek należy do dzieci urodzonych przedwcześnie, gdyż przyszedł na świat, w 7 miesiącu ciąży. Od pierwszych godzin życia  karmiony był sondą donosową ,z powodu braku odruchu ssania i połykania. Niestety tych odruchów nie ma do dziś. Karmiony jest przez pega bezpośrednio do żołądka. Pomimo różnych oddziaływań terapeutycznych i stymulacji, mięśnie krtani są zbyt słabe, co przyczynia się do tego, że Filipek nie mówi. Stanowi to ogromny problem w zrozumieniu Jego potrzeb, tego co mu dolega, oraz wszystkiego innego co pragnie Nam przekazać. Serce Mi pęka kiedy Moje dziecko płacze a Ja nie potrafię od razu zrozumieć przyczyny. Zdiagnozowano u Filipka także silny refluks żołądkowy, który w Jego przypadku objawia się częstymi wymiotami co utrudnia przybieranie na wadze. W 5 miesiącu życia ujawniła się bardzo silna alergia pokarmowa, tzw. AZS ( Atopowe Zapalenie Skóry), z którą również borykamy się do dziś. Po przejściu mnóstwa przeróżnych badań, ciągnących się miesiącami, usłyszeliśmy diagnozę : Czterokończynowe Mózgowe Porażenie Dziecięce. Filip miał ukończone wówczas 1,5 roku. Rok później zespół orzekający poradni psychologiczno- pedagogicznej orzekł o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu głębokim. Oprócz tego Filipek, boryka się z zmiennym napięciem mięśniowym, oraz niekontrolowanymi samowolnymi skurczami mięśni tzw- spastyką, która uniemożliwia mu samodzielnie siedzenie,  chodzenie oraz kontrolowane ruchy rękoma. Potrzebuje całodobowej opieki. 

Nasz Synek jest przede wszystkim cudownym dzieckiem i bardzo odważnym chłopcem.

Jak każde dziecko potrafi śmiać się w niebogłosy.

Sygnalizuje,kiedy jest zadowolony , a  kiedy znudzony zabawą. Posiada też swoje ulubione zabawki (niestety nie jest w stanie bawić się sam, mimo wszystko odczuwa radość ze wspólnej zabawy). Bardzo chętnie przebywa w towarzystwie innych dzieci, lubi zwierzątka, a także jazdę samochodem. Spacery wózkiem najlepiej z dużą prędkością,są jedną z ulubionych form aktywności naszego Synusia.  Filipek uwielbia wodę, a kąpieli zawsze towarzyszy śmiech i niesamowita radość.   Jak prawie każde dziecko w jego wieku , przepada za bajkami.Jednak ta, na której widok najbardziej jest uradowany , to Myszka Miki. 

       Naszym marzeniem jest, by Filipek mógł samodzielnie się bawić.  Potrafił wziąć w rączkę zabawkę lub cokolwiek, na co tylko będzie miał ochotę. Aby to osiągnąć potrzebna jest ciągła i bardzo kosztowna rehabilitacja. 

Staramy się, aby Filip mógł być poddawany terapii, tak często, jak to tylko możliwe. Najbardziej efektywne jest dla niego uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych. Rezultaty niekiedy są bardzo niewielkie, ale dla nas każdy „ krok do przodu”, każdy najmniejszy postęp u Filipka jest wielkim osiągnięciem i radością.Niestety pobyt na turnusach rehabilitacyjnych, wiąże się z bardzo wysokimi kosztami.  Cena 2-tygodniowego turnusu,sięga już nawet do około 7.000 zł.

           Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nas i naszego Synka, w dążeniu do jak największej sprawności o dokonanie wpłaty. Każda suma ma znaczenie. Będziemy wdzięczni za każda formę pomocy. Z góry dziękujemy całym sercem.

                                                                                                                    Rodzice Filipka


Wybierz kwotę

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.05.18
  26.05.18

  Badz zdrow maly !

 • Marta i Daniel - awatar

  Marta i Daniel

  26.03.18
  26.03.18

  Powodzenia!

  • Alicja Lichtor - awatar

   Alicja Lichtor - Organizator zbiórki

   26.03.18
   26.03.18

   Z całego serca dziękujemy za wsparcie 😊

Alicja Lichtor - awatar

Alicja Lichtor

Organizator zbiórki

Wpłaty - 19

Kolega Filipa - awatar
50
Kolega Filipa
Kolega Filipa - awatar
50
Kolega Filipa
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kolega Filipa - awatar
50
Kolega Filipa
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Kasia i Grzesiek - awatar
100
Kasia i Grzesiek
Kolega Filipa - awatar
50
Kolega Filipa
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Krzysztof Kistelski - awatar
100
Krzysztof Kistelski

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.