Joanna Wożgin - awatar

Joanna Wożgin

Organizator zbiórki

Witamy!!! 

Nasz Hugo skończył właśnie 7 miesięcy. Od około dwóch tygodni bardzo zaczął "ciągać" tylnymi łapkami. Najpierw próbowaliśmy leków przeciwzapalnych ale gdy sytuacja się nie poprawiała,  postanowiliśmy zrobić dla Huga zdjęcie RTG (31.10.2016), wtedy poznaliśmy straszna diagnozę... bardzo duże zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego (prawie w kształcie kąta prostego). Weterynarz powiedział, że jeszcze takiego schorzenia nie widział. Dodał też, że raczej lepiej nie będzie i może to doprowadzić do całkowitego bezwładu, a w konsekwencji konieczność uśpienia Bulwy. Polecił konsultacje u neurochirurga dr n.wet. Dariusza Niedzielskiego we Wrocławiu. Dnia 2.11.2016 udaliśmy się do kliniki dr Niedzielskiego, gdzie został wykonany rezonans magnetyczny (800zł) który wykazał: 

- deformacje trzon kręgów odcinka Th6-Th11 (półkręgi klinowe), co skutkuje patologiczne kinową w/w odcinka

- szczyt kifozy przypada na trzon Th9-Th10,   gdzie dochodzi do krytycznej stenozy kanału kręgowego i kompresji rdzenia kręgowego 

- przepoklina Hansen II kmk Th9/10 pogłębiająca kompresję rdzenia kręgowego. 

Dr Niedzielski powiedział nam, że jeśli nie zostanie przeprowadzona operacja to w ciągu kilku dni, Hugo przestanie chodzić, ponieważ dojdzie do zbyt dużego ucisku na kręgosłup, który może ulec pęknięciu.  Dojdzie do paraliżu, Hugo będzie bardzo cierpiał i nie pozostanie nam już nic innego jak tylko eutanazja, do czego nie chcemy dopuścić ... 

Hugo znajduje się obecnie w klinice we Wrocławiu, gdzie jest pod opieką wyspecjalizowanej kadry. Dr Niedzielski, po konsultacji ze specjalistą z Warszawy, podjął się przeprowadzenia operacji.. (wstrzykniecie cementu, ulokowanie śrub i próba naprawy kręgosłupa).


Wiemy, że nie ma gwarancji, że Hugo przeżyje operacje. Jednak dzięki niej jest szansa, że nasz piesek będzie mógł pójść na krótki spacer, sam się załatwić czy samodzielnie podejść do miski.. Dlatego zdecydowaliśmy się na tak ryzykowną operację, która zacznie się jutro ok 18.00 a po niej Huga czeka długa rehabilitacja, na co mamy ogromne nadzieje. 

Bardzo prosimy o pomoc. Leczenie Huga wiąże się z ogromnymi wydatkami. Sam koszt operacji to ok 4500zł, do tego dochodzi specjalistyczna opieka w klinice, wszelkie niezbędne badania i leki.  

Prosimy pomóżcie uratować naszego Przyjaciela... My nie poddamy się i będziemy walczyć o powrót Huga do domu na własnych łapkach. Dziękujemy za każdą pojedynczą złotówkę..03.11.2016

Dostaliśmy informacje z kliniki. Hugo przeszedł pozytywnie badania krwi. Nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji. Czekamy na ustalenie dokładnego terminu. Dziękujemy wszystkim za pomoc i  ciepłe słowa wsparcia. Będziemy na bieżąco informować o postępach w leczeniu Huga. 


04.11.2016

Mamy nowe info w sprawie Huga. Operacja się dzisiaj nie odbędzie.. lekarze nie są w stanie wykonać operacji bez zrobienia tomografu i kilku badań, dobrania odpowiedniej długości śrub oraz potrzebnych  materiałów.. niestety jest to dosyć skomplikowana operacja i lekarz chce się jak najlepiej przygotować. 

Pani dr powiedziała również, że Hugo ma się dobrze, je, pije, chodzi na spacery, leży sobie i obserwuje wszystko.

07.11.2016

Witamy.

Udało nam się dzisiaj dostać na konsultację do dr Niedzielskiego. Doktor potwierdził, że jeśli nic nie wydarzy się tej nocy, to Hugo zostanie jutro zoperowany. Jak się okazało, będzie to druga tego typu operacja na świecie, dlatego przygotowania do niej tak długo trwają. Dr Niedzielski na bieżąco konsultuje przypadek Huga z doktorem z kliniki w Chicago, gdzie przeprowadzono podobną operacje. Będzie to niezwykle skomplikowana i niebezpieczna operacja, od której wszystko zależy. Wierzymy, że za trzy dni Hugo wróci do nas i tej myśli teraz się trzymamy!! 

Stan Huga się pogarsza.. 

Dziękujemy WAM za wsparcie finansowe i każde ciepłe słowo.

08.11.2016

Operacja wlasnie dobiegła końca!!! Nasz silny maluch sobie poradzil !! Dr Niedzielski poinformował nas, ze wszystko przebiegło zgodnie z założonym planem i ze rokowania sa DOBRE. Najbliższe chwile beda dla nas bardzo ważne a pozniej jeszcze rehabilitacja...

DZIEKUJEMY WAM WSZYSTKIM Z CALEGO SERCA

11.11.2016

Hugo najpradopodobniej w niedziele wróci do domu. Rana goi sie prawidłowo. Śruby i cement ktory został zamontowany w jego kregoslupie chyba sie przyjął. Chodzenie.... hmmm narazie słabo ale to jest dopiero 2 doba po operacji. Stanął na łapy i próbuje sie przemieszczac. Doktor jest dobrej myśli. Teraz długa i żmudna rehabilitacja żeby nasza pociecha wróciła do pełni sprawności


13.11.2016

Drodzy Darczyńcy!

Hugo wrócił dzisiaj do domu!! Serdecznie wszystkim dziękujemy! Dzięki Waszej pomocy i wsparciu Hugo ciągle jest z nami. 

Stan Huga na obecną chwile nie jest za dobry. Hugo nie chodzi i nie jest w stanie ustać na tylnich łapkach o własnych siłach. Jest jednak nadzieja bo Hugo nie stracił czucia. Potrzeba teraz czasu i rehabilitacji aby wrócił do pełni sił. Jesteśmy pełni nadziei! Jeszcze raz bardzo dziękujemy !!

Komentarze

 • Katarzyna Maj - awatar

  Katarzyna Maj

  10.11.16
  10.11.16

  Dużo zdrówka Kochanie!

 • Kibib1920 - awatar

  Kibib1920

  08.11.16
  08.11.16

  zdrowia !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.16
  08.11.16

  Walczcie!

 • Daria Osińska - awatar

  Daria Osińska

  06.11.16
  06.11.16

  😊

  • Joanna Wożgin - awatar

   Joanna Wożgin - Organizator zbiórki

   06.11.16
   06.11.16

   Dziekujemy

 • Pawel - awatar

  Pawel

  06.11.16
  06.11.16

  Mam nadzieję że się uda operacja trzymam mocno kciuki.

  • Joanna Wożgin - awatar

   Joanna Wożgin - Organizator zbiórki

   06.11.16
   06.11.16

   Dziekujemy bardzo

Joanna Wożgin - awatar

Joanna Wożgin

Organizator zbiórki

Wpłaty - 103

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Donia i Tery i Sigo - awatar
25
Donia i Tery i Sigo
Jagodka - awatar
10
Jagodka
Demonek - awatar
20
Demonek
Dariusz Kowal Kowalewski - awatar
50
Dariusz Kowal Kowalewski
Katarzyna Maj - awatar
100
Katarzyna Maj
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Justyna - awatar
20
Justyna

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.