Zbiórka Łazienka dla chorej żony - miniaturka zdjęcia

Łazienka dla chorej żony

Kamil Rogala - awatar

Kamil Rogala

Organizator zbiórki

Nasze życie zmieniło się diametralnie 9 marca zeszłego roku. Z jednej strony wielkie szczęście – urodziła nam się długo wyczekiwana córeczka Marcelina. Z drugiej zaś smutek i ból – żona bardzo ciężko zachorowała…

Będąc w 9 miesiącu ciąży, niezdiagnozowany i ukryty do tej pory naczyniak mózgu pękł tworząc w głowie krwiak o wymiarach około 6 x 7 centymetrów. Gdy lekarze zobaczyli zdjęcia z tomografii komputerowej powiedzieli, że chcą uratować dziecko, bo tylko ono ma jeszcze szanse. Po pilnym cesarskim cięciu okazało się, że córka nie oddycha – działały na nią wszystkie leki, które otrzymała jej mama. Na szczęście lekarzom udało się ją uratować i została przeniesiona na oddział neonatologii, gdzie spędziła dwa tygodnie. Teraz żyje i ma się dobrze, choć mama nie widziała jej jeszcze przez ponad 3 miesiące, nie przytuliła, nie zobaczyła, jaki ma skarb…

Po cesarskim cięciu moja żona Kasia została w trybie pilnym przewieziona do innego szpitala. Jej stan był krytyczny, była już w bardzo głębokiej śpiączce, zaś funkcje życiowe były utrzymywane sztucznie przez sprzęt medyczny. Lekarzom udało się opanować wylew krwi, usunąć krwiaka, choć naczyniak został w głowie – operacja mająca na celu jego usunięcie lub unieszkodliwienie w radomskim szpitalu była niemożliwa. Mimo to, operacja udała się, ale… po kilku dniach stan żony pogorszył się, obrzęk mózgu narósł, w związku z czym konieczne było usunięcie kości czaszki. Po około dwóch tygodniach w śpiączce, żona trafiła do szpitala w Warszawie, gdzie przeprowadzono zabieg embolizacji – odcięcia naczyniaka od układu krwionośnego. Po tym zabiegu stan Kasi poprawił się, choć do pełni zdrowia było… i jest bardzo daleko.

Uszkodzenie mózgu jest bardzo rozległe i objawia się całkowitym paraliżem prawej strony ciała, głęboką afazją mieszaną (brak mowy, brak umiejętności czytania i pisania, rozumienia, problemy ze wzrokiem itp.). Obecnie prowadzona jest rehabilitacja, która ma na celu zmniejszenie skutków uszkodzenia mózgu. Ile to potrwa? Tego nie wiedzą nawet lekarze… Czy sprawność wróci? Tego nie wie nikt. Jakby tego było mało, w tym roku pojawiła się padaczka, więc musimy być ciągle przygotowani na kolejny atak.

Obecnie wynajmujemy mieszkanie od osoby prywatnej, ale być może w przyszłym roku dostaniemy inne mieszkanie od spółdzielni mieszkaniowej w stanie surowym. Żona ma problemy z poruszaniem, ale stara się wszystko robić samodzielnie. Dlatego też chciałbym w nowym mieszkaniu przygotować łazienkę spełniającą wymogi i potrzeby żony tj. poręcze, wanna z niskimi ściankami lub specjalnymi drzwiami itp. Funduszy jest bardzo niewiele, ale mam nadzieję, że choć część uda się zebrać. 

Kamil Rogala - awatar

Kamil Rogala

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij