Zbiórka Dla Stefana - zdjęcie główne

Dla Stefana

5 731 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

17.11.2022
Dzisiaj byliśmy w lecznicy na kolejnej wizycie i hura! Nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszymy, że leczenie łap NAPRAWDĘ dobiega końca!
Dzisiaj ściągnęliśmy szwy z łapek, ranki i łapki wyglądają bardzo dobrze! W kilku miejscach są jeszcze małe ranki z niewielkim wysiękiem, ale to już drobnostka, z którą, mamy nadzieję, szybko sobie poradzimy.

Najważniejsze, że nie ma żadnych obrzęków, że łapki w końcu nie bolą, co dobitnie nam Stefan pokazuje - szarżując po podwórku
Ale dzisiaj, po powrocie z lecznicy, pozwoliliśmy mu na chwilę szaleństwa już bez opatrunków i bez kołnierza. Kołnierz, niestety, jeszcze nie leci do kosza, musimy zabezpieczać łapki przed lizaniem, zanim całkiem się nie zagoją.  

Dzisiaj dostaliśmy też fakturę zbiorczą z lecznicy za wizytę przed operacją (badania i RTG łap), za samą operację usunięcia płyt z łap i wizyty na zmiany opatrunków już po zabiegu. Całość, to 1590 zł - co jest oczywiście sporym wydatkiem, ale baliśmy się, że będzie jeszcze więcej.

Jeśli możecie nas wspomóc w opłaceniu faktury, będzie cudownie!

Wierzcie nam, Stefan jest wart każdych pieniędzy! To jeden z najgenialniejszych bystrzaków , jakich mieliśmy pod opieką.


04.11.2022
Stefan jest już po zabiegu usunięcia płyt z łap! Dzisiaj wieczorem odebraliśmy go z lecznicy i najważniejsze, że usunięcie płyt udało się przeprowadzić z pełnym sukcesem, mimo trudności, jaką były śruby, które mocno "wrosły" w kości...
Ale Pan Doktor był doskonale przygotowany i na taką okoliczność - odpowiedni sprzęt dał radę!Stefuś jest jeszcze mocno odurzony narkozą i silnymi lekami p.bólowymi. Na razie odpoczywa w swojej ulubionej klatce.Teraz - niestety - najgorsze przed nami! Czyli ograniczenia w ruchu, zmiany opatrunków, które planujemy robić wyłącznie w lecznicy, ponieważ Stefuś, jak jest kochany, tak koszmarnie znosi gmeranie przy łapach. Czasami i trzy osoby mają problem z opanowaniem go  Bardzo się boimy najbliższych dni, ale musimy podołać, nie mamy innego wyjścia!
Trzymajcie kciuki, żeby się chłopak dobrze goił i współpracował najlepiej jak potrafi!Nie mamy jeszcze faktury za dzisiejszy zabieg i wizytę przed zabiegiem, Lecznica wystawi nam zbiorczą fakturę już za całość, łącznie z wizytami, które mamy już zaplanowane na przyszyły tydzień..I kolejny raz ogromnie prosimy Was o wsparcie. Stefan jest wart każdych pieniędzy, każdego poświęcenia, aby w końcu mógł żyć bez bólu i dyskomfortu, aby w końcu mógł bez ograniczeń biegać do woli - co uwielbia!

25.10.2022 
Jesteśmy już niemal rok od rozpoczęcia walki o łapy Stefana i ciągle jest raz z górki, raz pod górkę.

Najważniejsze, że najgorsze już za nami! Obie łapy są uratowane! Obie są pięknie i mocno (chociaż troszkę krzywo) zrośnięte, Stefan nie dostaje już żadnych leków (jedynie suplementy diety "na kości i stawy" oraz okresowo leki p.zapalne/p.bólowe) i chciałoby się zrobić głośne UFFF.... A jednak jeszcze nie, znowu nie... 

U Stefana regularnie pojawiają się stany zapalne wokół nadgarstków i okolic, gdzie ma zaimplantowane  płyty tytanowe, co sprawia mu ogromny ból i dyskomfort (zwłaszcza płyta w prawej łapie).

Po kolejnej, dzisiejszej (25.10.2022) konsultacji weterynaryjnej  wraz z lekarzem weterynarii, który prowadzi leczenie Stefanka, podjęliśmy decyzję, że usuwamy płyty! 

Zabieg mamy już umówiony na 04.11.2022 - nawet nie wiecie jak się już stresujemy i drżymy o to, jak Stefan zniesie kolejne zabiegi, kolejne ograniczenia, zmiany opatrunków, etc. Ale nie możemy pozwolić na to, aby żył z ciągłym dyskomfortem i bólem. Mamy nadzieję, że usunięcie płyt będzie już NAPRAWDĘ OSTATNIM elementem leczenia łapek Stefanka.
 
Kolejny raz ogromnie prosimy Was o wsparcie w leczeniu łap Stefana.  Stefan jest wart każdych pieniędzy, każdego poświęcenia, aby w końcu mógł żyć bez bólu i dyskomfortu, aby w końcu mógł bez ograniczeń biegać do woli - co uwielbia! 


No i nastał czas na podsumowanie dotychczasowych wydatków.
Stan wydatków na dzień 31.03.2022:

1. faktura lecznica: kastracja, osocze bogatopłytkowe, 2xRTG, leki (31.03.2022): 1330,00
2. faktura apteka antybiotyki (21.01.2022): 663,31
3. faktura lecznica:  badanie krwi, RTG obu łap, leki (18.01.2022) 406,00
4. faktura lecznica: RTG, ponowne szycie i czyszczenie łap, badania posiewowe, leki (19.01.2022): 952,00
5. faktura apteka środki opatrunkowe (29.11.2021): 141,81
6. faktura apteka leki (13.01.2022): 98,48
7. faktura lecznica:  badanie krwi, RTG, ponowne szycie i czyszczenie łap, badania w kierunku chorób odkleszczowych (30.12.2021): 634,00
8. faktury apteka: leki/opatrunki  (30/20/18 grudzień 2021) 81,13 + 164,96 + 31,99 = 278,08
9. faktura lecznica: za zabiegi nr 2 i 3 (20.12.2021): 6509,03
10. faktura lecznica: pierwszy zabieg na dwie łapy (24.11.2021): 6500,00

RAZEM:17 512,71

opłaty za opiekę w hotelach od 24.11.2021 do 31.03.2022 - 1920zł

Całościowy stan kosztów na 31.03.2022:
19 432,71

Najpiękniej jak umiemy, dziękujemy Wszystkim wspaniałym Darczyńcom, którzy w dużym procencie przyczynili się do tego, że Stefan ciągle cieszy się wszystkimi czterema  łapami, że dzięki Wam stać nas na mega kosztowne leczenie Stefana i sukcesywne opłacanie faktur, że stać nas na dobrą karmę i suplementy dla Stefanka!Na chwilę obecną (oby nie zapeszyć), Stefan jest już 10 dni bez antybiotyków, łapy na razie wyglądają bardzo OK, zakażenia nie widać i MAMY OGROMNĄ NADZIEJĘ, ŻE TAK JUŻ POZOSTANIE!
Stefan  ciągle dostaje solidną dawkę suplementów "na kości" i na odporność, je dobrą karmę.
Oby najgorsze było już za nami!

Stefan jest genialnym, bardzo radosnym, bystrym psiakiem, któremu czas najwyższy znaleźć prawdziwy dom!


Bieżące info o Stefanie możecie śledzić w jego albumie na FB na profilu Fundacja Skrzydlaty Pies
https://www.facebook.com/media/set?vanity=skrzydlatypies&set=a.4759370764143703

O Stefanie od początku:

Stefan trafił pod naszą opiekę ze złamanymi dwiema przednimi łapami, którymi zajęli się lekarze weterynarii specjalizujący się w ortopedii (Lecznica Arwet z Wieliczki). Po pierwszym zabiegu (23.11.2021) byliśmy dobrej myśli, bo wszystko fajnie się goiło. Niestety, Nie cieszyliśmy się długo. Stefan musiał mieć reoperowaną najpierw jedną (02.12.2021), później drugą łapę (13.12.2021). Lekarze nas też na to wcześniej przygotowywali, jednak mieliśmy nadzieję, że uda się "naprawić" łapy jednym zabiegiem. 11 grudnia 2021, tuż przed trzecią operacją, Stefan od rana był bardzo słaby, jak nie on. Nie chciał jeść, mało się ruszał. Oczywiście, Aneta (opiekunka z hotelu) od razu pojechała z nim do lecznicy - badania krwi - anemia. Testy na choroby odkleszczowe wykazały anaplazmozę (!). jeszcze tego nam brakowało. Od razu Stefan dostał odpowiednie leki. Do tego Stefcio nie jest łatwym pacjentem, jest bardzo energiczny, bardzo denerwuje go to, że większość dnia musi spędzać w klatce.Nowy 2022 Rok witamy z wynikami posiewu, bo jeszcze w grudniu 2021, mimo regularnych zmian opatrunków, przemywania i dezynfekcji ranek, w łapki wdało się zakażenie. Wyniki posiewu wykazały, że przyczyną jest wredna pałeczka ropy błękitnej, oporna prawie na wszystkie antybiotyki, która bardzo zagraża kościom w łapie. I cóż, zaczynamy leczenie. Wg antybiogramu mamy TYLKO jeden antybiotyk, który może pomóc (Biotum).
Jeden z najdroższych antybiotyków (a jakże!). Jedna fiolka, która wystarcza na 3 injekcje dziennie, to koszt ok 70zł/dzień. Już na sam antybiotyk wydaliśmy około 1500zł.
15.01.2022 Stefana zabraliśmy z hoteliku pod Wieliczką i zamieszkał u naszej Kasi w Psia Brać w świętokrzyskim, tam kontynuujemy opiekę i leczenie. Dalsze leczenie prowadzą lekarze weterynarii z lecznicy VETmedico w Jędrzejowie.

TRZYMAJCIE KCIUKI!

Mimo tego, że nie jest nam wesoło, to jesteśmy dobrej myśli, a najważniejsze jest to, że Stefan mimo wszystko, mimo tego, że jest naprawdę bardzo trudnym pacjentem, to dzielnie się trzyma, ma super humor, ma apetyt jak smok i energii za 3 psy!

Stefan już tyle przeżył, tyle wytrwał, że musi dać radę, aby w końcu mocno stanąć, już nie na czterech, ale na TRZECH łapach a my spokojnie odsapnąć. Ale póki co, jeszcze mamy bardzo daleko do odsapnięcia. Nieustająco drżymy o zdrowie Stefana, do tego zachodzimy w głowę skąd wziąć kolejne pieniądze? Kto jeszcze może pomóc? Przecież nie możemy się teraz poddać!

Bo, kto jak nie my?

Za każdą, nawet najmniejszą, symboliczną pomoc dla Stefana bardzo dziękujemy!

Samo patrzenie na Stefana boli, a co ten psiak musi przezywać?


Jakby tylko Stefan miał świadomość ile wspaniałych ludzi już go wsparło, to pewnie jego wdzięczność byłaby tak wielka, jak wielkie są psie serca i bezwarunkowa miłość do człowieka, który tak często zawodzi... Za często.


Stefan już u naszej Kasi wspaniale się odnalazł. To naprawdę genialny pies!

Kontakt w sprawie chęci pomocy, uzyskania więcej info:
Fundacja Skrzydlaty Pies
Kasia 606 962 357

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Skrzydlaty Pies - awatar

  Fundacja Skrzydlaty Pies

  17.11.2022
  17.11.2022

  Dzisiaj byliśmy w lecznicy na kolejnej wizycie i hura! Nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszymy, że leczenie łap NAPRAWDĘ dobiega końca!
  Dzisiaj ściągnęliśmy szwy z łapek, ranki i łapki wyglądają bardzo dobrze! W kilku miejscach są jeszcze małe ranki z niewielkim wysiękiem, ale to już drobnostka, z którą, mamy nadzieję, szybko sobie poradzimy.
  Najważniejsze, że nie ma żadnych obrzęków, że łapki w końcu nie bolą, co dobitnie nam Stefan pokazuje - szarżując po podwórku 😃
  Ale dzisiaj, po powrocie z lecznicy, pozwoliliśmy mu na chwilę szaleństwa już bez opatrunków i bez kołnierza. Kołnierz, niestety, jeszcze nie leci do kosza, musimy zabezpieczać łapki przed lizaniem, zanim całkiem się nie zagoją.

  Dzisiaj dostaliśmy też fakturę zbiorczą z lecznicy za wizytę przed operacją (badania i RTG łap), za samą operację usunięcia płyt z łap i wizyty na zmiany opatrunków już po zabiegu. Całość, to 1590 zł - co jest oczywiście sporym wydatkiem, ale baliśmy się, że będzie jeszcze więcej.

  Jeśli możecie nas wspomóc w opłaceniu faktury, będzie cudownie!

  Zdjęcie aktualizacji 105 801

5 731 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 88

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Aleksandra - awatar
Aleksandra
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra Pawliczek - awatar
Aleksandra Pawliczek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Klaudia - awatar
Klaudia
50
Andrzej - awatar
Andrzej
50
Hanna Fedorowicz - awatar
Hanna Fedorowicz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij