Zbiórka Pomagamy Antkowi stanąć na nogi - miniaturka zdjęcia

Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

31 900 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Wpłać teraz
 
Krzysztof Maszczyński - awatar

Krzysztof Maszczyński

Organizator zbiórki

Antkowi skradziono cały sprzęt, za pomocą którego utrzymuje rodzinę

Antoni Łoskot to nasz przyjaciej. Jest fotografem, a jego narzędziem pracy jest profesjonalny sprzęt fotograficzny. W nocy z 16. na 17. grudnia, w wyniku włamania stracił wszystko, na co przez wiele lat z mozołem zapracował.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Co się dokładnie stało?

Rankiem, 17. grudnia, Antek przywitał nas następującą wiadomością, a na Facebook'u pojawiło się zdjęcie trawnika z porozrzucanymi rzeczami osobistymi Antka i jego rodziny:

"W nocy z 16.12. na 17.12.2015 roku zostaliśmy okradzeni. Mieszkanie zostało splądrowane podczas, gdy my spaliśmy w swoich łóżkach. Złodzieje rozwiercili drzwi tarasowe, wynieśli z piwnicy cały mój sprzęt fotograficzny wart ponad 100 000 zł. Do ogrodu trafiły nasze kurtki, portfele i inne części garderoby, które złodzieje porozrzucali po całym terenie szukając czegoś co będzie ich interesować. Nie oszczędzili nawet dzieci, którym zabrali tablet z łózka podczas ich snu. Nam zabrali jeszcze laptopy, chodząc po naszej sypialni... Pewnie ukradliby również samochody, gdyby nie alarmujący nas telefon o 05:20 rano. Wybiegłem minutę później na ulicę, tam zastałem 3 jegomości, którzy wracali (chyba) po nasze samochody. Zauważywszy mnie złodzieje zaczęli uciekać, a ja próbowałem ich gonić. W trakcie gonitwy jeden ze złodziei wywrócił się, po krótkiej szarpaninie zostałem uderzony butelką z winem, następnie jeden ze złodziei wyjął ostry przedmiot wyglądający na nóż lub śrubokręt, co skutecznie zniechęciło mnie do kontynuowania pościgu. Finalnie więc złodzieje uciekli "

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Kim jest Antek?

Antoni Łoskot ma 35 lat, jest ojcem Marysi i Stasia - utrzymuje rodzinę z fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej, architektury, przyrody, reportażu oraz szeroko pojętej fotografii biznesowej. Trenuje jiu-jitsu i jest pasjonatem Tatr, gdzie spędza wolne chwile.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Dlaczego pomagamy Antkowi?

Włamanie i kradzież sprzętu to przede wszystkim trauma dla Maryni (5 lat) i Stasia (3 latka). Włamywacze zabrali sprzęty z ich pokoiku, z sypialni rodziców. Niemal chodzili całej rodzinie po głowach. Rodzina prawdopodobnie była pod wpływem rozpylonego wcześniej gazu i nie miała prawa się obudzić. 

Z perspektywy utrzymania rodziny, kradzież ma również wymiar ekonomiczny. Antek z dnia na dzień stracił narzędzia, które pozwalały mu na utrzymanie rodziny. Wartość zrabowanego sprzętu to ponad 100 000 PLN - wynik wielu lat wyrzeczeń i kompromisów. Antek kompletował akcesoria przez 8 lat, kiedy to zaczął przygodę z profesjonalną fotografią. Ze względu na ceny wysokiej klasy sprzętu, za każdy razem zakup obiektywu, filtra, czy lampy błyskowej był rodzinną decyzją i inwestycją w przyszłość.

Chcielibyśmy pomóc Antkowi zebrać pieniądze na zakup sprzętu, który pozwoli mu na zapewnienie bytu swojej rodzinie i choć w minimalnym stopniu ułatwi powrót do normalności po traumatycznym wydarzeniu. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Skradziony sprzęt:

 • Aparat EOS 5d mk1
 • Aparat EOS 5d mk2
 • Aparat EOS 5d mk3
 • Canon 15mm f2,8
 • Canon 20mm f2,8
 • Canon 35mm f1,4 L
 • Canon 50mm f1,4
 • Canon 85mm f1,8
 • Canon 135mm f2L
 • Akumulatory i Karty pamięci
 • 2 x statyw Manfrotto + głowice kulowe
 • 2 x lampa reporterska 580 EX
 • Oświetlenie studyjne Bowens 750 ws x 2
 • 6 x statyw oświetleniowy Bowens
 • Modyfikatory świetlne, beauty dish, 3 softboxy, stumiennice, garnki, parasolki
 • Wyzwalacze do lampy błyskowych
 • Lampy Studyjne Bowens
 • Pokrowce, torby oraz futerały na sprzęt oświetleniowy
 • 3 Torby fotograficzne Domke
 • Zestaw unikalnych filtrów szklanych ND, firmy Heliopan, Formatt, Cokin
 • Zestaw filtrów do astrofotografii
 • Zestaw wysokiej klasy filtrów efektowych Heliopan oraz B&W
 • Torba fotograficzna, plecak
 • Macbook Pro 15 cali 
 • Dyski SSD
 • Światłomierze
 • Okablowanie

Cały sprzęt został zgłoszony do baz danych skradzionego sprzętu, lecz podobnie jak w wielu tego typu sytuacjach, szansa jego odzyskania jest znikoma...

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Prosimy, pomóż Antkowi stanąć na nogi!

Jako przyjaciele Antka i jego rodziny bardzo prosimy o pomoc! Bez Waszego wsparcia Antek pozostanie bez narzędzi, które zapewniają byt jego rodzinie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Krzysztof Maszczyński - awatar

  ŻYCZENIA NOWOROCZNE !!!

  16.01.16
  16.01.16

  Prawie 60% celu i prawie 30 000 PLN. Wielkie dzięki. Wszyscy jesteście wspaniali!!! Przy okazji życzeń noworocznych od Pauliny i Antka proszę o dalsze udostępnianie linku https://pomagam.pl/dlaantka

Komentarze


 • Inka - awatar

  Inka

  22.01.16
  22.01.16

  w ramach podzikowania za kilka moich najładniejszych zdjec. powodzenia

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   ślicznie dziękujemy! :)

 • Kaja - awatar

  Kaja

  21.01.16
  21.01.16

  Trzymam kciuki!

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Dziękujemy! :)

 • Różaki - awatar

  Różaki

  20.01.16
  20.01.16

  Hej Hej Łoskoty kochane trzymajcie się ciepło! I park maszynowy niech się reaktywuje jak najszybciej!

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Dziękujemy i pozdrawiamy! :)

 • Konradmz - awatar

  Konradmz

  19.01.16
  19.01.16

  Trzymaj się. Dacie radę. Powodzonka !!!!

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Ze wsparciem damy! Dziękujemy! :)

 • Martyna - awatar

  Martyna

  18.01.16
  18.01.16

  Antek, pozwolę sobie pisać do Ciebie po imieniu. Nie znamy się, ale tak samo jak ty chcę żyć z fotografii i mimo że nie wiem co znaczy stracić wszystko w jedną noc to mam świadomość, że mogło to dotknąć każdego i w takiej sytuacji chcę ci w jakikolwiek sposób pomóc. Nie wierze w działania służb, ale wierze w ludzi, którzy wspierają cię, Twoją rodzinę w tak trudnej sytuacji. Człowieku trzymaj się, mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć cel.

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Stokrotne dzięki ! :)

31 900 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Wpłać teraz
 
Krzysztof Maszczyński - awatar

Krzysztof Maszczyński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 259

Dominik - awatar
Dominik
50
Anna - awatar
Anna
15
Dominika - awatar
Dominika
30
Inka - awatar
Inka
100
wojciech - awatar
wojciech
300
Kaja - awatar
Kaja
100
Magda - awatar
Magda
100
Różaki - awatar
Różaki
50
Konradmz - awatar
Konradmz
30
Mirosław - awatar
Mirosław
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij