Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

31 900 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Maszczyński - awatar

Krzysztof Maszczyński

Organizator zbiórki

Antkowi skradziono cały sprzęt, za pomocą którego utrzymuje rodzinę

Antoni Łoskot to nasz przyjaciej. Jest fotografem, a jego narzędziem pracy jest profesjonalny sprzęt fotograficzny. W nocy z 16. na 17. grudnia, w wyniku włamania stracił wszystko, na co przez wiele lat z mozołem zapracował.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Co się dokładnie stało?

Rankiem, 17. grudnia, Antek przywitał nas następującą wiadomością, a na Facebook'u pojawiło się zdjęcie trawnika z porozrzucanymi rzeczami osobistymi Antka i jego rodziny:

"W nocy z 16.12. na 17.12.2015 roku zostaliśmy okradzeni. Mieszkanie zostało splądrowane podczas, gdy my spaliśmy w swoich łóżkach. Złodzieje rozwiercili drzwi tarasowe, wynieśli z piwnicy cały mój sprzęt fotograficzny wart ponad 100 000 zł. Do ogrodu trafiły nasze kurtki, portfele i inne części garderoby, które złodzieje porozrzucali po całym terenie szukając czegoś co będzie ich interesować. Nie oszczędzili nawet dzieci, którym zabrali tablet z łózka podczas ich snu. Nam zabrali jeszcze laptopy, chodząc po naszej sypialni... Pewnie ukradliby również samochody, gdyby nie alarmujący nas telefon o 05:20 rano. Wybiegłem minutę później na ulicę, tam zastałem 3 jegomości, którzy wracali (chyba) po nasze samochody. Zauważywszy mnie złodzieje zaczęli uciekać, a ja próbowałem ich gonić. W trakcie gonitwy jeden ze złodziei wywrócił się, po krótkiej szarpaninie zostałem uderzony butelką z winem, następnie jeden ze złodziei wyjął ostry przedmiot wyglądający na nóż lub śrubokręt, co skutecznie zniechęciło mnie do kontynuowania pościgu. Finalnie więc złodzieje uciekli "

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Kim jest Antek?

Antoni Łoskot ma 35 lat, jest ojcem Marysi i Stasia - utrzymuje rodzinę z fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej, architektury, przyrody, reportażu oraz szeroko pojętej fotografii biznesowej. Trenuje jiu-jitsu i jest pasjonatem Tatr, gdzie spędza wolne chwile.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Dlaczego pomagamy Antkowi?

Włamanie i kradzież sprzętu to przede wszystkim trauma dla Maryni (5 lat) i Stasia (3 latka). Włamywacze zabrali sprzęty z ich pokoiku, z sypialni rodziców. Niemal chodzili całej rodzinie po głowach. Rodzina prawdopodobnie była pod wpływem rozpylonego wcześniej gazu i nie miała prawa się obudzić. 

Z perspektywy utrzymania rodziny, kradzież ma również wymiar ekonomiczny. Antek z dnia na dzień stracił narzędzia, które pozwalały mu na utrzymanie rodziny. Wartość zrabowanego sprzętu to ponad 100 000 PLN - wynik wielu lat wyrzeczeń i kompromisów. Antek kompletował akcesoria przez 8 lat, kiedy to zaczął przygodę z profesjonalną fotografią. Ze względu na ceny wysokiej klasy sprzętu, za każdy razem zakup obiektywu, filtra, czy lampy błyskowej był rodzinną decyzją i inwestycją w przyszłość.

Chcielibyśmy pomóc Antkowi zebrać pieniądze na zakup sprzętu, który pozwoli mu na zapewnienie bytu swojej rodzinie i choć w minimalnym stopniu ułatwi powrót do normalności po traumatycznym wydarzeniu. 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Skradziony sprzęt:

 • Aparat EOS 5d mk1
 • Aparat EOS 5d mk2
 • Aparat EOS 5d mk3
 • Canon 15mm f2,8
 • Canon 20mm f2,8
 • Canon 35mm f1,4 L
 • Canon 50mm f1,4
 • Canon 85mm f1,8
 • Canon 135mm f2L
 • Akumulatory i Karty pamięci
 • 2 x statyw Manfrotto + głowice kulowe
 • 2 x lampa reporterska 580 EX
 • Oświetlenie studyjne Bowens 750 ws x 2
 • 6 x statyw oświetleniowy Bowens
 • Modyfikatory świetlne, beauty dish, 3 softboxy, stumiennice, garnki, parasolki
 • Wyzwalacze do lampy błyskowych
 • Lampy Studyjne Bowens
 • Pokrowce, torby oraz futerały na sprzęt oświetleniowy
 • 3 Torby fotograficzne Domke
 • Zestaw unikalnych filtrów szklanych ND, firmy Heliopan, Formatt, Cokin
 • Zestaw filtrów do astrofotografii
 • Zestaw wysokiej klasy filtrów efektowych Heliopan oraz B&W
 • Torba fotograficzna, plecak
 • Macbook Pro 15 cali 
 • Dyski SSD
 • Światłomierze
 • Okablowanie

Cały sprzęt został zgłoszony do baz danych skradzionego sprzętu, lecz podobnie jak w wielu tego typu sytuacjach, szansa jego odzyskania jest znikoma...

Zdjęcie opisu zbiórki Pomagamy Antkowi stanąć na nogi

Prosimy, pomóż Antkowi stanąć na nogi!

Jako przyjaciele Antka i jego rodziny bardzo prosimy o pomoc! Bez Waszego wsparcia Antek pozostanie bez narzędzi, które zapewniają byt jego rodzinie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Krzysztof Maszczyński - awatar

  ŻYCZENIA NOWOROCZNE !!!

  16.01.16
  16.01.16

  Prawie 60% celu i prawie 30 000 PLN. Wielkie dzięki. Wszyscy jesteście wspaniali!!! Przy okazji życzeń noworocznych od Pauliny i Antka proszę o dalsze udostępnianie linku https://pomagam.pl/dlaantka

Komentarze


 • Inka - awatar

  Inka

  22.01.16
  22.01.16

  w ramach podzikowania za kilka moich najładniejszych zdjec. powodzenia

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   ślicznie dziękujemy! :)

 • Kaja - awatar

  Kaja

  21.01.16
  21.01.16

  Trzymam kciuki!

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Dziękujemy! :)

 • Różaki - awatar

  Różaki

  20.01.16
  20.01.16

  Hej Hej Łoskoty kochane trzymajcie się ciepło! I park maszynowy niech się reaktywuje jak najszybciej!

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Dziękujemy i pozdrawiamy! :)

 • Konradmz - awatar

  Konradmz

  19.01.16
  19.01.16

  Trzymaj się. Dacie radę. Powodzonka !!!!

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Ze wsparciem damy! Dziękujemy! :)

 • Martyna - awatar

  Martyna

  18.01.16
  18.01.16

  Antek, pozwolę sobie pisać do Ciebie po imieniu. Nie znamy się, ale tak samo jak ty chcę żyć z fotografii i mimo że nie wiem co znaczy stracić wszystko w jedną noc to mam świadomość, że mogło to dotknąć każdego i w takiej sytuacji chcę ci w jakikolwiek sposób pomóc. Nie wierze w działania służb, ale wierze w ludzi, którzy wspierają cię, Twoją rodzinę w tak trudnej sytuacji. Człowieku trzymaj się, mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć cel.

  • Krzysztof Maszczyński - awatar

   Krzysztof Maszczyński - Organizator zbiórki

   01.02.16
   01.02.16

   Stokrotne dzięki ! :)

31 900 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 259 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Maszczyński - awatar

Krzysztof Maszczyński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 259

Dominik - awatar
Dominik
50
Anna - awatar
Anna
15
Dominika - awatar
Dominika
30
Inka - awatar
Inka
100
wojciech - awatar
wojciech
300
Kaja - awatar
Kaja
100
Magda - awatar
Magda
100
Różaki - awatar
Różaki
50
Konradmz - awatar
Konradmz
30
Mirosław - awatar
Mirosław
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij