Zbiórka Pomoc dla dzikich ptaków - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla dzikich ptaków

Pomoc dla dzikich ptaków

Jesteśmy  pierwszym i największym w Polsce schroniskiem dla koni. Już od 22 lat pomagamy zwierzętom. Ratujemy je przed śmiercią, leczymy, dajemy im bezpieczny dom, w którym żyją do końca swoich dni. W Tarze mieszkają nie tylko konie ale także ocalone krowy, owce, osły, kozy, świnki, psy, koty, kury, kaczki i gołębie nieloty – łącznie ponad 300 zwierząt.

Drodzy Państwo, przez tak wiele lat istnienia i ratowania zwierząt, przewinęło się przez Tarę tysiące zwierząt tych dzikich z lasów, z poboczy dróg, z łańcuchów i klatek. Koni nigdy nikomu nie oddawaliśmy, jednak psy i koty, których rokrocznie jest bardzo dużo trafiają do szczęśliwych domów, które im znajdujemy.

Od początku istnienia Tary pomagamy również tym, które nie mogą już latać pod niebem. Często trafiają do nas ranne ptaki z całej Polski (w tej chwili mieszkają już z Wrocławia, Lublina, Wołowa, Poznania) – mieliśmy już puszczyki, sowy oraz mnóstwo mniejszych: gołębie, sikorki, wróble i wiele, wiele innych. Tym, które udaje się wyleczyć, zwracamy wolność. Niektóre jednak nie mogą powrócić do swojego naturalnego środowiska ze względu na okaleczenia – przede wszystkim uszkodzenia skrzydeł. Te zostają z nami na zawsze.

Aby ratować kolejne ptaki, musimy mieć do tego odpowiednie warunki. Na dzień dzisiejszy nasz gołębnik jest już za mały na miarę potrzeb.  Dlatego musimy zrobić większą wolierę. Zapewni im to bezpieczeństwo i znacznie poprawi komfort tym, które już mamy  i które do nas trafią.

Prosimy Państwa o pomoc w rozbudowaniu większej i bezpiecznej woliery dla ptaków. Chcemy ją poprowadzić od istniejącego już gołębnika, który zbudowaliśmy i wyremontowaliśmy kilka lat temu, tak jak to zaznaczyliśmy na zdjęciu. Musimy zakupić siatkę, gwoździe, kantówki,  skoble do przybijania siatki, metalowe łączenia do kantówek.

Oceniamy, że materiały woliery będą nas kosztowały:

- siatka z drutu (wymiary woliery 6x10x2,5 m) – 1708 zł

- kantówki 2,5 m3 – 2500 zł

- gwoździe, skobelki, zasuwki, łączenia – 350 zł

Łącznie: 4558 zł

Aktualności

  • TARA - Schronisko dla Koni - awatar

    TARA - Schronisko dla Koni

    12.06.17
    12.06.17

    Jest już pierwsza wpłata! Z całego serca dziękujemy! Przez te wszystkie lata mieliśmy do czynienia z zaropiałymi nóżkami, z połamanymi skrzydłami, z ciężkim oddechem. Jak cudownie jest patrzeć, ze mają błysk w oku i z apetytem jedzą ziarno. A tak nie było na początku, był tylko ból.

Wpłaty - 3

Basia - awatar
10
Basia
Aleksandra Cabanek - awatar
50
Aleksandra Cabanek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.