28 stycznia
„Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej” (Olga Tokarczuk, „Moment niedźwiedzia”)
Tak właśnie pomyśleliśmy, że tak będzie lepiej dla młodej koteczki Fruzi, kiedy usłyszeliśmy smutną historię o jej chorobie i braku możliwości leczenia przez opiekunów.
Kotka miała swój dom, swoje miejsce do spania, ale czegoś w tym domu zabrakło... Postanowiliśmy nikogo nie oceniać, nie przyklejać łatek, tylko po prostu pomóc.
Fruzia to piękna 1,5 roczna koteczka w typie rasy.
Natychmiast zawieźliśmy ją do kociego szpitalika, bo stan jej zdrowia był zły.
Lekarz po wstępnych badaniach stwierdził dużą ilość płynu w brzuchu.
Pobrano jej krew na badania szczegółowe, ale już pierwsze wyniki wskazywały na wirusowe zapalenie otrzewnej (FIP). Potwierdzenie diagnozy było już tylko formalnością.
Kiedy patrzyliśmy na kicię, na smutek i strach, i jakaś pustkę w jej oczach, wiedzieliśmy, że decyzja była słuszna. To nie pierwszy FIP w naszej fundacji, mamy coraz więcej wiedzy na temat tej strasznej choroby, a przede wszystkim nasze doświadczenie w opiece nad takimi kotami powoduje, że potrafimy je ratować.
Drodzy Pomagacze , Mamy Was i mamy wiarę, że nigdy nas nie zostawicie bez pomocy. Niejednokrotnie już udowodniliście nam czynem, że nie musimy martwić się o środki na drogie leki i zawsze możemy liczyć na Waszą hojność.
Więc ze spokojem możemy powiedzieć - nie martw się Fruziu, razem damy radę, zawalczymy o ciebie wspólnie.
Zatem zaczynamy tę walkę z groźnym przeciwnikiem, wiedząc, że jesteście z nami.
Pierwsza partia leku zakupiona jak zawsze na "kredyt". Ale ważne, że jest. Lucky, forma iniekcyjna. Lek, który u nas sprawdza się najlepiej. Po ustabilizowaniu kotki, zapewne przejdziemy na lek doustny.
Razem odbudujemy zburzony świat Fruzi, by jej życie stało się znowu szczęśliwe.
29 stycznia
Wciąż walczymy, choć to walka bardzo trudna. Fruzia nie je sama, zatem lekarze zdecydowali o założeniu sondy. Koszty rosną, ale dopóki ona się nie poddaje, my też nie możemy. Może jutro będzie już lepiej, bo każda kolejna dawka zbliża nas do lepszych rokowań.
31 stycznia
Stan Fruzi nie uległ zbyt dużej poprawie, ale nie jest gorzej. Nadal jest karmiona przez sondę.
Zostały też wykonane kontrolne badania. Parametry wątrobowe powoli wracają do normy, ale anemia się pogłębia.
Wciąż wierzymy, że każda kolejna dawka leku przybliża nas do poprawy stanu Fruzi.
1 luty
Niestety stan Fruzi się pogarsza. Obiecaliśmy jej lepsze życie i jeszcze nie chcemy odpuszczać, ale transfuzja jest jej ostatnią szansą.
Koszty już przekroczyły wartość zebranej kwoty, więc błagamy o pomoc 🙏🙏🙏
3 luty
Fruzia wciąż walczy a my razem z nią. Codzienne dostawy świeżego jedzenia, żeby miała to co jej smakuje. Je niewiele, ale je.
Niestety białko nadal spada, parametry czerwonokrwinkowe nie poszły w górę mimo transfuzji. Cały czas liczymy na to, że lek w końcu zadziała. I cały czas zadajemy sobie pytanie - dlaczego nikt nie zareagował wcześniej.
Elektroforeza, która doszła końcem tygodnia potwierdziła oczywiście fip-a.
4 luty
Kontrolne wyniki i w dalszym ciągu nie mamy przełomu. Nie jest ani lepiej, ani gorzej. Fruzia wciąż walczy.
5 luty
Po 9 dniach walki, robienia wszystkich możliwych badań, po 2 transfuzjach, przegraliśmy. Serduszko Fruzi nie dało rady, Fip cofał się zbyt wolno. Musieliśmy pogodzić się z porażką i pozwolić jej godnie odejść.
Żal ogromny, bo bardzo rzadko trafia się kot, który tak walczy żeby żyć.
Mimo wszystko bardzo Wam kochani dziękujemy. Za wsparcie finansowe, dzięki któremu uda się pokryć cały rachunek z lecznicy, za dobre słowo i trzymane kciuki.
Oby było jak najmniej takich zwierzaków jak Fruzia...
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Ania
Nie poddawaj się Maleńka ❤️
Anonimowy Darczyńca
Zdrówka dla kici
Klara
Trzymaj się Fruziu! ❤️
Ania C
Powodzenia 🤗 🤗 🤗
M.L.
Wyzdrowiej koteczko 👍♥️