Zbiórka Mała suszarka, wielka różnica. - miniaturka zdjęcia

Mała suszarka, wielka różnica.

Mała suszarka, wielka różnica.

0 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Filip Marendowski - awatar

Filip Marendowski

Organizator zbiórki


"... wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić. Jeśli tylko będziemy mieli odwagę za nimi iść."  Walt Disney


POMÓŻ W ZBIÓRCE PIENIĘDZY NA ROZPOCZĘCIE PRODUKCJI PRAKTYCZNEJ SUSZARKI BALKONOWEJ. 

Mam na imię Filip i od urodzenia mieszkam w mieszkaniu w bloku. Jestem osobą która zawsze szuka rozwiązań ułatwiających życie i oszczędzających czas. Jednym z moich pomysłów jest suszarka balkonowa na pranie którą nazywam "Dobra suszarka". 

Próbne egzemplarze suszarki są używane w różnych częściach Polski i za granicą a osoby które ją używają są bardzo zadowolone. Jest to produkt dobrze wykonany, funkcjonalny i trwały. Mam nadzije, że już niedługo bedę w stanie zacząć produkcję i sprzedaż suszarek na większą skalę.


MÓJ POMYSŁ

„Balkon w bloku to idealne miejsce do suszenia prania, ale odpowiednio zaaranżowany zamieni się w oazę do której uciekniemy po ciężkim dniu w pracy. Z przyjemnością wypijemy na nim kawę, odpoczniemy pielęgnując ulubione kwiaty lub czytając książkę. Pomysłów jest wiele więcej, a ocieplający się klimat sprawił, że korzystamy z balkonów przez dłuższy czas w roku.

Niestety wiszące pranie na balkonie zajmuje dużo cennego miejsca oraz utrudnia poruszanie. Dobra suszarka pomogła mi, gdy miałem ten problem. Jedną z ogromnych zalet dobrej suszarki jest to, że daje ona możliwość  szybkiego dostępu do całej powierzchni balkonu nawet podczas suszenia prania.

Wierzę, że suszarka mojego pomysłu sprawi użytkownikom wiele satysfakcji i będzie służyć przez długie lata.”

Wszytko zaczęło się, gdy  po wielu latach mieszkania w bloku z wielkiej płyty postanowiliśmy z rodziną zmienić nasz balkon w domowe zacisze na świeżym powietrzu. Miało to być miejsce wolne od telefonu, komputera i telewizji na którym moglibyśmy odpocząć po ciężkim dniu w pracy.

Pomysł spodobał się wszystkim domownikom (łącznie z Figą), dlatego prace ruszyły pełną parą. W sklepie ogrodniczym kupiliśmy wszystkie rzeczy z naszej listy. Zakładając na balustradzie balkonowej doniczki z kwiatami okazało się, że przywiązane do poręczy linki na pranie bardzo utrudniają poruszanie. Linki przeszkadzały również w podlewaniu roślin.

Metodą „garażową” wykonałem pierwszą suszarkę i zamontowałem ją na balkonie. Teraz bez przeszkód mogliśmy podlewać i pielęgnować kwiaty, znalazło się również miejsce na rozkładany stolik i krzesło. Po jakimś czasie sąsiedzi zaczeli dopytywać o suszarkę, którą widzieli na naszym balkonie.

Tak narodził się pomysł produkcji suszarki. Powoli zacząłem realizować moje marzenie. Na początku zarejestrowałem suszarkę w Europejskim Biurze Patentowym oraz stworzyłem stronę internetową www.dobrasuszarka.pl 

Następnie nagrałem i udostępniłem w internecie film pokazujący zamontowaną suszarkę, link: https://www.youtube.com/watch?v=XQ7b7aN6sNI

Nie spodziewałem się takiego dużego zainteresowania moim pomysłem. Film ma już 14 000 odsłon na platformie You Tube a ja otrzymałem setki zapytań o cenę suszarki i informację jak można ją kupić. Dysponując małym budżetem, wyprodukowałem próbne ilości suszarek, które są teraz używane w różnych częściach Polski i Europy.


ZALETY SUSZARKI

ZALETY - regulacja rozstawu linek z praniem

Myślę, że największą zaletą suszarki jest możliwość regulacji rozstawu linek. Dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób możemy uzyskać dostęp do całej powierzchni balkonu, wystarczy tylko zsunąć linki do siebie.

Wszystkie linki przesuwają się niezależnie dlatego wieszając małe pranie możemy użyć jednej lub dwóch linek, zajmując tylko skrawek balkonu...

... lub użyć więcej linek dla większego prania.

ZALETY - suszarka przyjazna środowisku

Suszenie prania w mieszkaniu podnosi wilgotność powietrza, a rozwieszona na grzejnikach odzież ogranicza oddawanie ciepła. Oba te elementy wpływają na wzrost energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Wiatr i słońce za oknem wysuszą nasze pranie nawet w mroźny dzień i nadadzą świeżości naszym ubraniom. Dlatego suszenie prania na balkonie jest praktyczne i ekologiczne.

Wierzę, że kupijąc produkty wykonane z trwałych materiałów oraz dobrej jakości dbamy o nasze środowisko. Produkty takie starczają na dłużej a my ograniczamy ilość generowanych odpadów. Dlatego wszystkie metalowe elementy z których wykonuję suszarkę są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu suszarka jest odporna na warunki atmosferyczne i będzie służyć przez długie lata.

Zdjęcie pokazuje uchwyt mocujący suszarki.


ZALETY - łatwy montaż i demontaż

Montaż suszarki jest łatwy i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

ZALETY - możliwość powiększenia powierzchni suszenia

Dodając do suszarki kolejne kółka oraz linki zwiększamy powierzchnię suszenia bez koniczności zagospodarowywania dodatkowego miejsca na balkonie.

ZALETY - funkcjonalność

Gdy potrzebujemy więcej miejsca na balkonie lub chcemy mieć łatwy dostęp do kwiatów wystarczy przesunąć linki w stronę poręczy.

Gdy zaczyna kropić zamiast chować pranie do domu, wystarczy zsunąć linki z praniem do siebie w stronę mieszkania.

Przed ulewą przykrywam pranie wodoodporną tkaniną.


MONTAŻ SUSZARKI

Suszarkę można zamontować praktycznie na każdym balkonie na którym balustrada balkonowa posiada płaskownik lub profil o przekroju prostokątnym bądź kwadratowym o określonych wymiarach.

Suszarkę montuje się do balustrady, przykręcając 4 uchwyty mocujące przy użyciu 2 kluczy imbusowych oraz klucza płaskiego. Ruchome uchwyty mocujące pozwalają na dopasowanie suszarki do tysięcy balkonów.

Na  zdjęciu - miejsca montażu suszarki na balustradzie balkonowej.

Na  zdjęciu - przykręcony uchwyt mocujący.

Na  zdjęciu - zamocowane ramię suszarki.

Na  zdjęciu - przywiązane linki na pranie.

Na  zdjęciu - zamocowana suszarka na poręczy balustrady

Na  zdjęciu - balkon z zamocowaną suszarką


Wiązanie linki na pranie może sprawić trochę kłopotu, dlatego nagrałem film pokazujący mój sposób wiązania linki.


INNE SUSZARKI DOSTĘPNE NA RYNKU

Na naszych balkonach widać różnorodność suszarek oraz sposobów suszenia prania, każdy ma swoje zalety. Dobra suszarka jest kolejną propozycją dla osób, które chcą w pełni wykorzystać przestrzeń balkonu i połączyć przyjemne z pożytecznym.

OPINIE O SUSZARCE

Otrzymałem wiele pozytywnych komentarzy od osób używających suszarkę, które motywują mnie do dalszego działania:

„... 2 lata szukałam czegoś takiego w lokalnych sklepach”
„... jestem zachwycona”
„... z nieba mi Pan spadł”
„... to najlepsza suszarko-wa inwestycja”

Poniżej kilka zdjęć suszarki przysłanych przez osoby z różnych części Polski.

MOJE CELE

Moim głównym celem jest zebranie 30 000 zł na zakup dużej ilości materiału do produkcji i  wyprodukowanie suszarek w przystępnej cenie. 

Dodatkowo zebrane środki przeznaczę na doposażenie warsztatu i poprawę strony internetowej www.dobrasuszarka.pl

Cel nr. 1, zebrane 30 000 zł

  • 30 000 zł, całą zebraną kwotę przeznaczę na zakup materiału do produkcji suszarek

Cel nr. 2, zebrane 40 000 zł

  • 30 000 zł przeznaczę na zakup materiału
  • 10 000 zł przeznaczę na doposażenie warsztatu w regały, solidny stół warsztatowy, stół do pakowania ...

Cel nr. 3, zebrane 45 000 zł

  • 30 000 zł przeznaczę na zakup materiału
  • 10 000 zł przeznaczę na doposażenie warsztatu w regały, solidny stół warsztatowy, stół do pakowania ...
  •   5 000 zł przeznaczę na wykonanie profesjonalnej strony internetowej

Dziękuję

Filip

Zdjęcie bloku pobrane z internetu.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 45 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Filip Marendowski - awatar

Filip Marendowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij