Zbiórka Wsparcie Dominisi - zdjęcie główne

Wsparcie Dominisi

3 700 zł z 3 700 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Justyna Jóźwik Moćko - awatar

Justyna Jóźwik Moćko

Organizator zbiórki

Jestem mamą 5 -cio letniej Dominisi, która urodziła się z wadą rozwojową - rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, stópkami końsko-szpotawymi i małogłowiem.

Po 3 miesiącach jej życia zdiagnozowano u Dominisi pęcherz neurogenny i wodogłowie stacjonarne.

Dominisia potrzebuje być cewnikowana co 3 godziny i intensywnie rehabilitowana każdego dnia, aby w przyszłości stać się samodzielną.

Potrzebuje kosztowengo zaopatrzenia ortopedycznego w postaci ortez i wielu specjalistycznych badań.

Od 3 lat zmagamy się również z objawami afazji motorycznej, której przyczyn nie mogą doszukać się żadni lekarze i specjaliści.

Dominisia bardzo dobrze rozwija się poznawczo , emocjonalnie i społecznie, w kwestii rehabilitacji także jesteśmy na dobrej drodze, jednak ogromne trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem za pomocą mowy czynnej są obecnie dla malutkiej największą barierą w funkcjonowaniu.

Dominisi ma już 5 lat i jej mózg pracuje prawidłowo, dlatego potrzebuje wielu różnorodnych bodźców w postaci różnorodnych działań terapeutycznych i logopedycznych , aby niejako "odblokować" jej rozwój mowy.

Dominisia porozumiewa się z otoczeniem za pomocą komunikacji alternatywnej ( piktogramy, gesty makaton, aplikacja "let me talk" i proste sylaby wypowiadane przez córeczkę). jednak nadal nie znaleźliśmy takiej formy komunikowania się, która byłaby efektywna w każdej sytuacji.

Dominisia bardzo chce nauczyć się mówić, jej ogromna motywacja jest dla nas motorem do działania. 

Po ostatnim turnusie w komorze hiperbarycznej, gdzie Dominisia otrzymywała czysty tlen podawany w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego , rozwój jej mowy ruszył z miejsca i idzie do przodu, jednak nadal mowa Dominisi nie pozwala jej na efektywne komunikowanie się z innymi. 

Dlatego Dominisia ma szansę uczestniczyć w kolejnym turnusie hiperbarycznym już 2 lipcu tego roku. Wierzymy , ze to znacznie przyspieszy tempo rozwoju mowy córeczki i "odblokuje" niejako uśpione uśpione funkcje mózgu Dominisi.

koszt turnusu w komorze hiperbarycznej w Kielcach  to 3700 zł.

I takiego Wsparcia dziś bardzo potrzebujemy.

Wszystkie środki zebrane na zbiórce zostaną  w 100% przeznaczone na dofinansowanie do turnusów w komorze hiperbarycznej dla Dominisi.

Wszystkie nasze oszczędności  przeznaczamy na turnusy rehabilitacyjne oraz leczenie, kosztowne zaopatrzenie ortopedyczne i medyczne  oraz  działania terapeutyczne Dominisi.  

Jednak czasem  potrzebujemy Wsparcia innych. I tak jest właśnie dziś.

Długo uczyliśmy się prosić o pomoc i prosimy o nią gdy sami wykorzystamy już wszystkie dostępne nam możliwości finansowe.

Dziś  właśnie jest taki dzień i dlatego zwracamy się o Pomoc o wsparcie finansowe naszej iskierki.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich serduszek na tym świecie, pomóżcie naszej malutkiej nauczyć się mówić. Ona dzielnie zmaga się  z rehabilitacją ruchową i dzielnie , konsekwentnie ćwiczy  każdego dnia. 

Terapia w komorze hiperbarycznej to ogromne wsparcie.

Zapraszamy wszystkich darczyńców do udziału w naszej zbiórce.

Dziękujemy z całego serduszka każdego dnia.

Zapraszamy do obserwowania zmagań Dominisi na stronie facebook - Wspieramy Dominisię


Aktualizacje


 • Justyna Jóźwik Moćko - awatar

  Justyna Jóźwik Moćko

  19.06.18
  19.06.18

  Kochani Wspierajacy Dziękuję z całego serduszka za Wsparcie mojej iskierki. Dominisia jest bardzo dzielna i nie poddaje się na swojej drodze nigdy!!!! każdego dnia obserwuję jak pokonuje kolejne kroki, aby kiedyś w końcu nauczyć się mówić tak żeby każdy mógł ją zrozumieć, aby kiedyś móc samodzielnie be wsparcia innych osób przemieszczać się na swoich nóżkach i dojść na każdy swój szczyt. Aby kiedyś móc spełniać swoje marzenia i samodzielnie iść swoją drogą... Dziękuję , jestem Wam ogromnie wdzięczna. Turnus w komorze tuż tuż, wierzę , że damy rade podarować Dominisi kolejną szansę, aby mogła postawić swój kolejny samodzielny krok. Dziękuję....

  Zdjęcie aktualizacji 16 520

Komentarze


 • Maciej Wysocki - awatar

  Maciej Wysocki

  25.06.18
  25.06.18

  Zdrowia życzę

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.06.18
  22.06.18

  Trzymam mam kciuki :D

  • Justyna Jóźwik Moćko - awatar

   Justyna Jóźwik Moćko - Organizator zbiórki

   23.06.18
   23.06.18

   Dziękujemy !!!!!!

3 700 zł z 3 700 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby
Justyna Jóźwik Moćko - awatar

Justyna Jóźwik Moćko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 32

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Stanisław Ludwikowski - awatar
Stanisław Ludwikowski
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał Zawidzki - awatar
Michał Zawidzki
20
Jarcon - awatar
Jarcon
20
honest-rp - awatar
honest-rp
5
Maciej Wysocki - awatar
Maciej Wysocki
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij