Justyna Jóźwik Moćko - awatar

Justyna Jóźwik Moćko

Organizator zbiórki

Jestem mamą 5 -cio letniej Dominisi, która urodziła się z wadą rozwojową - rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową, stópkami końsko-szpotawymi i małogłowiem.

Po 3 miesiącach jej życia zdiagnozowano u Dominisi pęcherz neurogenny i wodogłowie stacjonarne.

Dominisia potrzebuje być cewnikowana co 3 godziny i intensywnie rehabilitowana każdego dnia, aby w przyszłości stać się samodzielną.

Potrzebuje kosztowengo zaopatrzenia ortopedycznego w postaci ortez i wielu specjalistycznych badań.

Od 3 lat zmagamy się również z objawami afazji motorycznej, której przyczyn nie mogą doszukać się żadni lekarze i specjaliści.

Dominisia bardzo dobrze rozwija się poznawczo , emocjonalnie i społecznie, w kwestii rehabilitacji także jesteśmy na dobrej drodze, jednak ogromne trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem za pomocą mowy czynnej są obecnie dla malutkiej największą barierą w funkcjonowaniu.

Dominisi ma już 5 lat i jej mózg pracuje prawidłowo, dlatego potrzebuje wielu różnorodnych bodźców w postaci różnorodnych działań terapeutycznych i logopedycznych , aby niejako "odblokować" jej rozwój mowy.

Dominisia porozumiewa się z otoczeniem za pomocą komunikacji alternatywnej ( piktogramy, gesty makaton, aplikacja "let me talk" i proste sylaby wypowiadane przez córeczkę). jednak nadal nie znaleźliśmy takiej formy komunikowania się, która byłaby efektywna w każdej sytuacji.

Dominisia bardzo chce nauczyć się mówić, jej ogromna motywacja jest dla nas motorem do działania. 

Po ostatnim turnusie w komorze hiperbarycznej, gdzie Dominisia otrzymywała czysty tlen podawany w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego , rozwój jej mowy ruszył z miejsca i idzie do przodu, jednak nadal mowa Dominisi nie pozwala jej na efektywne komunikowanie się z innymi. 

Dlatego Dominisia ma szansę uczestniczyć w kolejnym turnusie hiperbarycznym już 2 lipcu tego roku. Wierzymy , ze to znacznie przyspieszy tempo rozwoju mowy córeczki i "odblokuje" niejako uśpione uśpione funkcje mózgu Dominisi.

koszt turnusu w komorze hiperbarycznej w Kielcach  to 3700 zł.

I takiego Wsparcia dziś bardzo potrzebujemy.

Wszystkie środki zebrane na zbiórce zostaną  w 100% przeznaczone na dofinansowanie do turnusów w komorze hiperbarycznej dla Dominisi.

Wszystkie nasze oszczędności  przeznaczamy na turnusy rehabilitacyjne oraz leczenie, kosztowne zaopatrzenie ortopedyczne i medyczne  oraz  działania terapeutyczne Dominisi.  

Jednak czasem  potrzebujemy Wsparcia innych. I tak jest właśnie dziś.

Długo uczyliśmy się prosić o pomoc i prosimy o nią gdy sami wykorzystamy już wszystkie dostępne nam możliwości finansowe.

Dziś  właśnie jest taki dzień i dlatego zwracamy się o Pomoc o wsparcie finansowe naszej iskierki.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich serduszek na tym świecie, pomóżcie naszej malutkiej nauczyć się mówić. Ona dzielnie zmaga się  z rehabilitacją ruchową i dzielnie , konsekwentnie ćwiczy  każdego dnia. 

Terapia w komorze hiperbarycznej to ogromne wsparcie.

Zapraszamy wszystkich darczyńców do udziału w naszej zbiórce.

Dziękujemy z całego serduszka każdego dnia.

Zapraszamy do obserwowania zmagań Dominisi na stronie facebook - Wspieramy Dominisię


Justyna Jóźwik Moćko - awatar

Justyna Jóźwik Moćko

Organizator zbiórki

Wpłaty - 4

ANNA MAREK - awatar
30
ANNA MAREK
Marta P. - awatar
100
Marta P.
Pawel Mi - awatar
100
Pawel Mi
Maria Piechaczek-Borkowska - awatar
20
Maria Piechaczek-Borkowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.