Zbiórka Lepszy dom dla Kuby! - miniaturka zdjęcia

Lepszy dom dla Kuby!

Zbiórka Lepszy dom dla Kuby! - zdjęcie główne

Lepszy dom dla Kuby!

1 445 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać teraz
 
Marcela Zielińska - awatar

Marcela Zielińska

Organizator zbiórki

Fundacja DOM - Dbamy o Młodych ma nowego podopiecznego. Pragniemy byście zapoznali się ze słowami ojca Kuby i otworzyli swoje serca na pomoc!
"Naszym bohaterem w tej walce jest 14-letni Kubuś, jeden z naszych bliźniaczych synów.

Nasze życie się kręciło jak każdego innego człowieka - rodzina w składzie mama, tata i dwóch synów.

Wszystkie wymagania do tworzenia rodziny spełnione, lecz nadszedł dzień, który musiał “trochę” pozmieniać bieg wydarzeń.

  14.12.2017 tego dnia padł pierwszy cios. Niby po prostu kolejny zwykły dzień w kalendarzu. Nie, nie zwykły. Ten dzień zostawia głęboką ranę w sercach wszystkich. Każde dziecko ma prawo mieć jakiś dyskomfort. Takie jak męczący katar, ból zęba czy po prostu zły humor. Tak też i Kubuś skarżył się na dolegliwość w postaci bólu szyi. Żona po obejrzeniu syna od razu mnie zawołała. Nie ukrywam, że zaczęliśmy się śmiać z tego, ponieważ myśleliśmy że to świnka. Zaraz na drugi dzień pojechaliśmy do lekarza, ale doktor nas nie przyjął, ponieważ miał dużo pacjentów, więc przez weekend musieliśmy czekać. W poniedziałek z samego rana pojechaliśmy do lekarza po raz kolejny, od razu skierował nas na badania. Pani laborantka od ręki zrobiła wyniki. Sama nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła, otworzyła drzwi i poprosiła nas do gabinetu. Doktor po zobaczeniu wyników, bez żadnych wątpliwości skierował nas do szpitala.

Natychmiast tam pojechaliśmy, gdzie na izbę przyjęć przyszedł do nas lekarz.

Doktor widząc, że los objął zły tor, bez większego owijania, szybko i dobitnie wyraził się w słowach - “Chłopie ja cię nie będę tu trzymał, ty masz raka”.

Żony emocje, w tym momencie sięgnęły zenitu. Bez ogródek wygarnęła mu, co o tym myśli. Dał nam zaraz skierowanie do Szczecina do szpitala. Poprosiłem mojego wujka, czy by nas zawiózł, bez żadnych problemów to zrobił. Będąc już na miejscu doczekaliśmy najgorszego, aczkolwiek diagnoza znalazła swoje potwierdzenie.

18.12.2017 zostaliśmy uświadomieni, że nasz kochany synek ma białaczkę

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć po tym fakcie, a na drugi dzień czekała nas kolejna „porcja” złych informacji.

Mój tata trafił do szpitala w stanie ciężkim. Następnego dnia pojechaliśmy do niego. Byliśmy na miejscu około godziny 19. Mój tata, a dziadek Kubusia bardzo kochał wnuki. Będąc na łożu śmierci, w ostatkach sił zapytał – „Jak tam Kubuś?”. Nasza odpowiedź była natchniona spokojem, po mimo faktycznego stanu. Serce nam pękało. Musieliśmy niejako założyć maskę i udawać, że jest dobrze. Nie da się wyrazić słowami tego, co czuliśmy.

Nie życzymy nikomu, nawet najgorszemu wrogowi takich przeżyć. A to nie był jeszcze koniec. Zebraliśmy się do domu, a w drodze dostaliśmy telefon z wiadomością, że tata nie żyję. Nasze serce, w tym momencie zostało uśmiercone.

Po mimo tego wszystkiego musieliśmy zachować trzeźwość umysłu i próbować stawić czoła wrogowi jakim jest choroba Kubusia - białaczka. Jedni odchodzą, a inni się rodzą, lecz Kubuś nie musi być w tej pierwszej grupie. Nie możemy na to pozwolić! Każdy z Nas ma na ziemi swoją misję do spełnienia. Kubuś także ma i chce spełniać marzenia jak każdy inny.

Jego marzeniem jest pomoc innym jako strażak. Jest to przecież marzenie, które stawia czasami na szali nasze własne życie, lecz Kubuś jest na to gotowy. Ma jeszcze jedno dość nietypowe zainteresowanie, a mianowicie interesuje się pogodą. Chce codziennie wiedzieć, co go czeka. Na ten moment przebywa w szpitalu i jedynie może wychodzi na przepustki.

Pozwólmy mu być przy rodzinie. Pomóżmy stworzyć normalne warunki życiowe, gdyż nasz dom jest w opłakanym stanie. Chcemy być przy swoim dziecku i jak każdy rodzic, chcemy dla niego jak najlepiej. Bez Waszej pomocy nie zdołamy stworzyć bezpiecznego i otoczonego miłością domu. Będąc wszyscy blisko siebie będziemy mogli wymieniać się siłami! Proszę pomóżcie Nam wyremontować dom!"

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    11.02.19
    11.02.19

    ❤️

1 445 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać teraz
 
Marcela Zielińska - awatar

Marcela Zielińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Justyna - awatar
Justyna
5
Maciej Tobolski - awatar
Maciej Tobolski
20
Powodzenia kochani! Saktury - awatar
Powodzenia kochani! Saktury
100
Katarzyna Czerniejewska - awatar
Katarzyna Czerniejewska
30
DorotaMadzia - awatar
DorotaMadzia
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marteczka - awatar
Marteczka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij