Dom dla psów niechcianych

458 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wszyscy wiemy, że ogólnie niełatwo jest znaleźć bezdomnemu psu dobry dom. Wiemy też, że staremu i choremu psu siedzącemu od lat w schronisku, znalezienie jakiegokolwiek domu graniczy z cudem. Smutne historie schroniskowych emerytów najczęściej nie mają szczęśliwego zakończenia. Po ciężkim życiu otrzymują ciężką starość – samotność, ból, zimno, głód w nierównym starciu z młodszymi psami o pokarm.Historia naszej fundacji od początku silnie powiązana jest z psimi staruszkami. Nasza przygoda ze starymi, chorymi psami zaczęła się razem z rozpoczęciem działalności 4 lata temu, kiedy zaczęliśmy ratować takie „beznadziejne przypadki” z przechowalni w Kowalewie Pomorskim. Młode psy bardzo szybko znajdywały domy. Często nawet nie zdążyły dojechać do fundacji, a nowy dom już na nie czekał. Im szukaliśmy domów zdalnie. Niestety stare i chore psy nie miały na co liczyć. Im trzeba było pomóc inaczej. Dlatego szliśmy najpierw do cichych, pozornie pustych boksów jak byliśmy po psa z przechowalni. To tam w kącie znajdowaliśmy zrezygnowanego staruszka, który nie miał siły na nas szczekać. To on przez nikogo niechciany i niekochany wracał z nami do domu.Tak trafiły do nas m.in. Raksza – suka z wielkim guzem na listwie mlecznej, Kasztan – niewidomy, głuchy, stary spaniel, Bibi – niechodząca, ledwo żywa babcia, beagelka, Klara – staruszka z niewydolnością serca, POHP, nowotworem z przerzutami na całe ciało. Tylko Bibi i Kasztan zostali adoptowani. Klara i Raksza żyły u nas godnym życiem, bez bólu do końca swoich dni.

Zimą 2021 r. przyjęliśmy pod skrzydła dużą grupa psów ze schroniska w Wojtyszkach. Przyjechały do nas m.in.: Borys, Wiktor (17lat!), Boguś, Boss, Saba, Kika, Lola, Berni, Bubu, Mimi, Diego, Frida, Nuka, Fado, Goździk, Niko, Bianka, Desie, Figo. Tylko nielicznym z nich udało się znaleźć rodziny adopcyjne.

Większość to duże psy, teraz ponad 40kg, które w chwili przyjazdu miały średnio ponad 12 lat i ważyły po 15kg. Wiele z nich przyjechało bardzo chorych, niedożywionych i zarobaczonych. Doszły u nas do siebie, odżyły, przytyły, zaczęły chodzić. Niestety od niedawna wychodzą u nich nowe, nieuleczalne choroby: nowotwory, niewydolności, cukrzyce. Na tą chwilę możemy śmiało stwierdzić, że większość z nich zostanie u nas do końca życia. Prawie nikt nie chce adoptować chorych zwierząt.

Dołączyły do nas kolejny wiekowe biedy z różnych schronisk z całego kraju: niewidomi Sylwek i Krecik, Benio, Czesio i Sara. Niedawno przyjechał 16-letni Skipper ze schroniska na południu Polski. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby ich życie u nas było szczęśliwe, bezpieczne i bezbolesne.

Obecnie prawie wszystkie psy mieszkają na terenie fundacji w niewykończonym budynku, który służy za stodołę i magazyn na paszę dla fundacyjnych podopiecznych. Budynek nie ma wszystkich okien i chroni jedynie przed deszczem i wiatrem. Jest w stanie surowym półotwartym. Mieliśmy już kilka podejść do zbiórek na wykończenie tego budynku. Wszystkie bezskuteczne. To jest kolejna próba i tym razem nie chodzi o wspaniały pomysł czy ciekawy projekt dla psich seniorów jak poprzednio. Tym razem jest to rozpaczliwy apel o pomoc i ratunek dla naszej fundacji i jej schorowanych, wymagających sterylnego, bezpiecznego i ciepłego miejsca podopiecznych.

Od dłuższego czasu zmagamy się z trudnościami finansowymi. Nasze zbiórki na ratunek fundacji stoją na około 50% kwoty. Pomogły nam utrzymać się przez jakiś czas ale ponieważ nie udało nam się zebrać pełnej sumy toniemy nadal w długach, zwłaszcza weterynaryjnych. Od wybuchu wojny na Ukrainie nasza sytuacja finansowa jest już zupełnie dramatyczna. Może szaleństwem jest teraz zbiórka na budowę hospicjum dla chorych psich seniorów, tym bardziej jak inne zbiórki stoją ale innego wyjścia nie mamy jeśli nasze psy mają mieć godne warunki do walki o zdrowie.

To teraz właśnie masowo zaczęły nam chorować. Jednooki Bubu zanika nam z dnia na dzień na złośliwy nowotwór wątroby - odpływa na naszych oczach; Nuka schudła nie do poznania - okazało się że ma cukrzycę i wymaga kosztownej terapii oraz ciepłego kąta; niewidomy Krecik walczy o operację pyszczka po groźnym wypadku – musi mieć regularną opiekę i suche miejsce do rekonwalescencji, Oscypek chory na przepuklinę jelita grubego – już dwa lata temu miał policzone dni, a dzięki długim spacerom i odpowiednej diecie wygrywa dodatkowe dni życia.

To tylko kilka przykładów historii naszych podopiecznych. Te psy, które mogę, najbardziej potrzebujące brałam do siebie do domu. Niestety już nie ma w nim miejsca na następnych chorych i dom nie jest odpowiednio przygotowany do utrzymania tylu ciężko chorych psich pacjentów oraz domowników w odpowiednich, bezpiecznych warunkach sanitarnych. Naprawdę jesteśmy w sytuacji dramatycznej.

Musimy zbudować dom psiego seniora i hospicjum dla naszych pacjentów. Te psy naprawdę nigdy nie znajdą innego domu. Mieszkając na słomie w pustostanie, ciężko zniosą choroby. W tych warunkach wielu z nich nie pozostało dużo życia ani zdrowia. Ten pusty budynek i nasza opieka to wszystko co mają.Dzięki niedzielnym spacerom niektórzy z was poznali osobiście nasze psiaki. Każdy z nich ma swój unikalny charakter, sympatie i antypatie, każdy uwielbia spotkania z wami i wspólne leśne przechadzki. 

Sami wiecie jak bardzo potrzebują godnej starości, jak bardzo na nią zasługują. Wiemy, że nie możecie ich do siebie wziąć, ale możecie pomóc nam w budowie dla nich domu/hospicjum. Chcemy dla nich domu, w którym będą mogli dożyć swoich dni godnie, w cieple i bez bólu, domu w którym będziecie mogli odwiedzać ich przez kolejne długie lata ich życia.

Liczę, że mój apel o pomoc trafi do waszych serc i pomożecie mi w tym WIELKIM pod każdym względem przedsięwzięciu dla naszych psów – przeze mnie chcianych i kochanych.

Z góry dziękuję serdecznie

Iwona Sawicka

Prezes Fundacji Inter Pares

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
458 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 8

Skierka - awatar
Skierka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Julia - awatar
Julia
5
Martyna - awatar
Martyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna Anuszewska - awatar
Joanna Anuszewska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Greta Maria - awatar
Greta Maria
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij